25 Yaroslava Mudrogo Str., Kharkiv, 61002,Ukraine |
Конкурси нового етапу Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. оголошено!
Детальніше про нові можливості Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. - за посиланням.
Оновлене Керівництво до Програми Еразмус+ (Programme Guide) від 8.04.2021 - за посиланням.
Конкурсна програма на 2021 р. (Call for proposals 2021) - за посиланням.
Коротко про нові конкурси за участі країн-партнерів - Partner Countries, зокрема України - за посиланням тут
(Джерело https://www.khadi.kharkov.ua/mizhnarodna-dijalnist/)
Спільний проект ERASMUS+ , починаючи з 2016 року реалізується з участю учених і фахівців транспортної галузі Дрезденського технічного університету разом з кафедрою транспортних систем і логістики ХНАДУ (зав. кафедри проф.. Горбачов П.Ф.). Наразі у Німеччині навчається студент курсу ФТС, раніше, Дрезден відвідували в рамках академічної мобільності учені кафедри ФТС. За допомогою німецьких партнерів з Дрездена та на підставі проекту ERASMUS+, на кафедрі транспортних систем і логістики вже 3 роки функціонує літня школа транспортної мобільності, яку відвідують студенти всіх українських вишів відповідної спеціальності. Ще один європейський проект ERASMUS+ виконується студентами, викладачами і фахівцями механічних факультетів двох вишів: ХНАДУ та Лодзинської політехніки з Польщі. Навчання українських студентів в Лодзі, студентські стажування, участь у програмах подвійних дипломів, стажування українських викладачів і науковців у Польському виші, спільні наукові дослідження. Все це сприяє підвищенню якості професійної підготовки студентів і використання в ХНАДУ сучасних освітніх європейських технологій.
З 2014 по 2017 роки ХНАДУ у склады корсорціуму з 14 університетів таких країн : Німеччини, Грузії, Руминії, Молдови, Нідерландів та України, здійснював європейський проект Tempus- EANET. Його головним завданням був обмін новітнім європейським досвідом щодо профільної підготовки студентів підприємству під час їх університетського навчання, а також створення міжнародної асоціації випускників-підприємців, що сприятиме працевлаштуванню студентів і підвищенню мотивації, а значить і якість їх професійної підготовки.
Важливо підкреслити, що під час свого навчання студенти автомобільного факультету університету проходять цілеспрямовану практику підготовки в Академії BOSCH на сучасному діагностичному обладнані відомої німецької фірми, що функціонує на кафедрі технічної експлуатації та сервісу автомобілів, з отриманням відповідного сертифікату. Обов’язкове профільне навчання проходять і студенти механічного факультету спеціальність інженерна механік та матеріалознавства. Це здійснюється у навчальному центрі американської фірми HAAS, який обладнано найсучаснішим металообробними верстатами з комп’ютеризованим управлінням. Користуючись сучасними технологіями металообробки студенти розробляють відповідні комп’ютерні програми і в автоматичному режимі отримують деталі найвищого класу обробки.(Фото)
Сучасними комп’ютерними програмами користуються і студенти ДБФ. Вони під час своїх практикуючих занять готують вхідні данні для автоматизованого проектування автомобільних доріг CENTR , що функціонує на спеціальній системі CREDO на кафедрі вишукування та проектування автомобільних доріг.
Слід окремо відзначити, що ХНАДУ з 2014 року стає стратегічним партнером американської компанії AUTODESK, що надає йому право безкоштовне використання у навчальному процесі.
Це стало можливим після багаторазової участі студентських команд ХНАДУ у міжнародних конкурсах компанії з комп’ютерного моделювання ( разом з командами Росії, Казахстану, Білорусії) і отримання 15 дипломів переможців, серед яких 9 – першого ступеня, у різних комп’ютерних конкурсах.
А студенти факультету транспортних систем вирішують реальні задачі моделювання разом з фахівцями транспортних систем і логістики транспортні потоки вулицями та проспектами різних міст і мегаполісів країни. З використанням розроблених в Німеччині програмних продуктів Nissum та Vissim. Вони допомагають досягти швидкого і ефективного оптимізувати рух громадського автомобільного транспорту та його взаємодії з іншими видами транспорту міста. Окремої уваги в університеті приділяється участі студентів в міжнародних проектах і програмах, отримання ними міжнародних грантів різних Європейських фондів. Після досить жорсткого відбору кандидатів за умовами конкурсу, оголошеної німецькою програмою Intership Programm of german Buisness for Ukraine в 2019 році два студенти університету автомобільного факультету стали переможцями: Олександр Ілічук та механічного Ілля Хамза, проходять професійне стажування у Німеччині протягом 3-5 місяців. Нещодавно було організовано Skype-зустріч з О. Ілічуком, який проходить стажування на заводі фірми VW, зі студентами автомобільного факультету аби на власному прикладі продемонструвати їм реальні можливості отримати безцінний німецький досвід в автомобілебудуванні, що безперечно сприятиме працевлаштуванню в майбутньому.
Найбільші успіхи в міжнародній діяльності університету пов’язані з відкриттям німецько-українського центру (НЦ) у 2012 році і активній співпраці з німецькими експертами і лекторами DAAD у Харкові Маттіасом Цілліхам. (Німецька служба з академічних обмінів).
За його ініціативи та сприяння образу було укладено п’ять міжнародних угод про співпрацю в галузі освіти і наукових досліджень з німецькими вишами:
- Бергіше університетом з м. Вупперталь;
- університетами прикладних наук ім. Г. Ома, м. Нюрнберг;
- технічним університетом м. Гановер;
- Бранденбурзьким технічним університетом м. Котбус;
- технічними університетами, м. Дрезден.
В рамках підписаних угод з метою подальшого розвитку співробітництва в напрямках автомобілебудування, дорожнього будівництва,інженерної механіки, екології, транспорта і логістики Харків відвідали відомі в Європі і світі німецькі науковці та фахівці, професори.
Х. Бекедаль, Лахмайєр, Томас Фішер, делегації міста Нюрнберга на чолі з професорами Бестом, професором О. Антошків, Тіло та Удо Беккер, Ангела Франц, аспірант Д. Мансура та інші.
Вони обговорювали наукові проблеми для спільних досліджень, виступали з лекціями перед студентами ХНАДУ, з семінарами – для аспірантів та вчених, презентаціями та доповідями перед викладачами і співробітниками.
Як результат реального і плідного співробітництва у 2014 р. в Нюрнберзі проходили професійне стажування два студенти дорожньо-будівельного факультету, двічі у м. Гановер, для проведення спільних наукових досліджень виїжджав доктор технічних наук професор кафедри ТММ і ДМ.
У 2018 році на кафедру технології наукових досліджень дорожньо-будівельних матеріалів (зав. кафедри проф. В. Золотарьов) надійшли із м. Вупперталь лабораторно-наукове обладнання для контролю і випробувань нових дорожніх матеріалів.
А з Бранденбурзьким TU протягом 2016-2018 років виконується спільно європейський проект ERASMUS+ в напрямку інженерної механіки та удосконалення і підвищення ефективності роботи ДВЗ. За цей час у BTU протягом семестру навчались студенти механічного факультету та аспірант кафедри автомобілів, а в рамках міжнародної академічної мобільності Котбус відвідали 6 осіб професорського-викладацького складу з Харкова та 3 особи (магістр, аспірант та професор) на кафедрах ДВЗ Абрамчук О.І., технічних металів та матеріалознавство Глушкова Д.Б. ХНАДУ.
У підсумку в університеті створена і успішно функціонує міжнародна асоціація випускників ХАДІ-ХНАДУ, до складу якої постійно залучаються нові випускники, в тому числі іноземні, з багатьох країн світу.(Фото)
У 2011 укладена угода про подвійні дипломи з Лодзінською політехнікою (Польща).
Співробітництво з іноземними вищими навчальними закладами в галузі освіти та наукових досліджень:
- Бранденбурзький технічний університет м. Коттбус, Німеччина;
- Нюрнберзький університет природничих наук ім. Г.С. Ома, Німеччина;
- Бергіше університет м. Вуперталь, Німеччина;
- Технічний університет Вільдау, Німеччина;
- Лейбницький університет м. Ганновер, Німеччина;
- Технічний університет м. Мюнхен, Німеччина;
- Лодзинська політехніка, Польща;
- Краківський технічний університет, Польща;
- Варшавська політехніка, Польща;
- Принстонський університет, США;
- Туркменський державний інститут транспорту і зв’язку, Туркменістан;
- Азербайджанський архітектурно – будівельний університет, Азербайджан;
- Чаньанський університет, Китай;
- Технічний університет м. Варна;
- ISAT(Вищий інститут автомобільного транспорту), Франція;
- Палестинська політехніка, Палестина;
- Технічний університет, м. Афіни, Греція;
- Технічний університет м. Кралєво, Сербія;
- Технічний університет м. Зарка, Йорданія;
- Технічний університет м. Аль -Тафіла, Йорданія;
- Технічний університет, м. Вільнюс, Литва;
- Технічний університет м. Рига, Латвія;
- Грузинський технічний університет м. Тбілісі, Грузія;
- Білоруська політехніка, Білорусь; Розірвано угоду у зв'язку з тим, що Білорусь приймає участь у війні на стороні агресора