Понеділок-П'ятниця з 9-00 до 16-30 Перерва з 12-30 до 13-30
З 19 липня до 31 липня 2024 року всі суботи та неділі робочі з 9-00 до 13-00.
НМТ – комп’ютерний онлайн-тест для вступу для здобуття ступеня бакалавра. Він складається з чотирьох блоків: українська мова, математика, історія України та четвертий предмет на вибір вступника. Тест містить тестові завдання з кожного блоку, виконати які потрібно за 240 хвилин.
Мотиваційний лист - це електронний лист від імени вступника, в якому він звертається до приймальної комісії закладу вищої освіти із повідомленням інформації про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму й відповідні очікування, досягнення в навчанні та інших видах діяльності, загальну мотивацію навачатися. Критерії оцінювання, загальні поради та приклади написання мотиваційних листів можна знайти за наступним посиланням.
Так, якщо звільниться вакантне бюджетне місце у період сесії (наприклад, відраховано студента/ку або він/вона не може продовжити навчання за певних власних причин). Перший студент чи студентка за рейтингом, який сформовано за результатами сесії, серед контрактників перейде на це вакантне бюджетне місце. Така ситуація трапляється досить часто. Тому, якщо ви – перший у рейтингу на контракті, то є шанс отримати бюджетне місце!
Мають право на переведення з контракту на бюджет, якщо не були нікуди рекомендовані на бюджет.
Так, потрібно. Мотиваційний лист є обов'язковим при вступі на усіх спеціальністях усіх рівнів вищої освіти незалежно від форми навчання.
Після закінчення коледжу можна вступати на бюджет на вищий рівень освіти в університет. Можна вступити за скороченою програмою на 1-й прискорений (бюджет або контракт), 2-й та 3-й курс (тільки контракт). Все залежить від того за якою спеціальністю Ви отримаєте освіту в коледжі та на яку спеціальність претендуєте на вступ в університет.
Так, буде. Буде ЄВІ з двох частин - іноземна мова та тест загальної навчальної компетентності
1. Так, потрібно. Для виконання умов до зарахування.
2. Так, потрібно отримувати. Час на отримання документу є. Звертайтесь у військомат за місцем перебування.
Для тих, хто знаходиться за кордоном, за новим законодавством, з січня 2023 р, у консульській службі ставлять на військовий облік.
При подачі заяви через електронний кабінет приписне не потрібне. А вже після отримання бюджетного місця, ви маєте виконати вимоги для зарахування - надати документи у приймальну комісію, а одним з обов'язкових документів є документ про військовий облік.
Ні, неправда. Четвертий предмет буде вибирати вступник самостійно. З результатом будь-якого четвертого предмету можна буде вступати на будь-яку спеціальність.
Не виникнуть, але, якщо при створенні електронного кабінету виникнуть проблеми, то тоді потрібно звернутись до ЗВО за допомогою, щоб працівники ПК внесли в базу інформацію про Ваш новий паспорт.
Учасник тестування може виконувати завдання з різних частин НМТ на власний розсуд.
Водночас частина НМТ з математики у 2024 році є обовʼязковою, тобто її результат необхідний для вступу до будь-якого закладу вищої освіти.
Отже, відсутність позитивного результату частини НМТ з математики (як і будь-якого іншого предмету) унеможливить вступ до університету.
Для отримання права брати участь у конкурсі учаснику тестування необхідно набрати щонайменше 4 тестових бала з математики з 32 можливих.
Під час складання НМТ ви працюватимете за індивідуальним робочим місцем.
На вашому столі лежатиме аркуш паперу для чернетки. Якщо цього аркуша вам буде замало, попросіть в інструктора ще один. Виходячи з аудиторії після завершення тестування, ви маєте віддати чернетку інструкторові.
Так, можна повертатися до виконання завдань і позначати іншу відповідь.
Упродовж роботи з НМТ учасник може повертатися до будь-якого завдання, виконувати його або виправляти вже надану відповідь і заново зберігати її.
Головне – не забувати натискати кнопку «Зберегти відповідь» і вкластися в час роботи над тестом.
Перескласти будь-який предмет НМТ після завершення тестування неможливо. Тому, якщо вступник не склав один або декілька з предметів НМТ, то вступник, на жаль, втратить можливість вступу до університету.
Якщо ж учасник має минулорічні результати НМТ або результати ЗНО за 2021 рік, він зможе вступати з ними. Якщо вступник має пільгу, що дає право складати вступні випробування в закладі освіти, то потрібно звернутись за контактами приймальної комісії для уточнення та внесення даних про пільгу до електронного кабінету.
Усі чотири предметні блоки національного мультипредметного тесту розміщені в окремих вкладеннях програми тестування. Тестові завдання з кожного предмета містяться у своєму предметному блоці. Тестування буде відбуватись в 2 етапи: 1 етап - українська мова та математика (120 хвилин), перерва (20 хвилин) та 2 етап - історія України та предмет на вибір (120 хвилин).
Відтак учасник НМТ має можливість на власний розсуд обирати послідовність виконання завдань з різних предметів в межах етапу. Учаснику не потрібно завершувати тест, коли він переходить до наступного предмета. У будь-який час можна повернутися до завдань з будь-якого предмета. Це можна робити до того, як учасник натисне кнопку «Завершити тест». Важливо! Після підтвердження завершення тесту жодних змін у роботу внести неможливо.
При створенні електронного кабінету Ваші результати НМТ підтягнутися автоматично з бази.
У попередні роки власники міжнародного сертифікату (диплому) мовного іспиту мали можливість зарахувати його як результат державної підсумкової атестації за курс вивчення іноземної мови у школі. ДПА є формою контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх закладів освіти і наразі не проводиться. НМТ є вступним іспитом до закладів вищої освіти. Тому, зарахувати мовний сертифікат з англійської або іншої іноземної мови, як результат частини НМТ неможливо.
У 2024 році модель МНТ передбачає проходження тестування лише з чотирьох предметів: обов'язкових – української мови, математики та історії України і одного предмета за вибором вступника.
Обрати п'ятий предмет для складання НМТ у 2024 році неможливо.
Водночас необхідно пам'ятати, що вступ можливий за будь-якої обраної абітурієнтом комбінації предметів. Для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ з кожного предмета буде застосовано різні коефіцієнти. Наприклад, якщо абітурієнт вступає на правничі спеціальності, то більшу вагу матиме результат з історії України, на медичні – результат з біології тощо.
Ні, завдання будуть на 100% різні. Але в тестах можуть траплятися завдання минулих років, а також завдання, подібні на завдання минулих років. Тому практикуйтесь у виконанні завдань ЗНО, які використовувались раніше, особливо в останні кілька років. Щорічно ми аналізуємо завдання тестів і бачимо, що під час тестування використовуються завдання, дуже схожі на ті, які вже траплялися, або навіть ідентичні.
Під час укладання тестових завдань НМТ з української мови Український центр оцінювання якості освіти в 2024 році дотримувався принципів, що реалізовувались під час зовнішнього незалежного оцінювання. Отже, тестові завдання, що використовуватимуться цьогоріч, не будуть стосуватися норм, що змінені новим правописом.
Рівень складності завдань НМТ з іноземної мови передбачений чинними програмами зовнішнього незалежного оцінювання. Складність деяких завдань тесту з іноземної мови передбачатиме рівень В2. Водночас переважна більшість завдань матиме рівень В1.
Рівень (B1) – середній рівень знання мови, що передбачає володіння нею на достатньому рівні.
Рівень (B2) – рівень володіння мовою на достатньому рівні, щоб спілкуватися з носіями мови, дивитися фільми тощо.
Результати НМТ 2022, 2023 року будуть використовуватись нарівні з результатами НМТ 2024 року. Якщо у вступника будуть результати НМТ всіх років, то він зможе обрати той з них, який даватиме кращий конкурсний бал.
ОC бакалавр: 1 курс на основі повної загальної середньої освіти:
ОC бакалавр: на основі ОКР молодшого спеціаліста, ОПС фахового молодшого бакалавра, ОС молодшого бакалавра:
ОC магістр:
ОНС Доктор філософії:
+ Заява на вступ (роздруковується в ХНАДУ);
+ Договір на навчання (оформлюється в ХНАДУ або в електронному вигляді з накладанням кваліфікованого електронного підпису);
+ Мотиваційний лист (в електронному вигляді);
+ Копія документу (одного з документів), що посвідчує особу;
+ Копія документу про реєстрацію місця проживання;
+ Копія реєстраційної облікової карти фізичної особи платника податку (ідентифікаційний код);
+ Копія документру про здобуття освітнього рівня, на основі якого здійснюється вступ (атестат або свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти, диплом фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, бакалавра, спеціаліста, магістра);
+ Копія додатку до документру про здобуття освітнього рівня, на основі якого здійснюється вступ (з оцінками);
+ Копія військово-облікового документу (для військовозобов’язаних) /військовий квиток або приписне посвідчення/ (відповідно до Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022 р.;
+ Копія результатів НМТ/ЗНО (ЄВІ/ЄФВВ);
+ Кольорова фотокартка (розмір 3 × 4 см) (паперова або електронна);
+ Копії документів, які підтверджують право вступника на спеціальні умови вступу.
Голова приймальної комісії - ректор університету, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Транспортної академії України, лауреат Державної премії України
Заступник голови приймальної комісії - проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Транспортної академії наук України
Відповідальний секретар приймальної комісії,
кандидат технічних наук, доцент
Заступник відповідального секретаря,
відповідальний за спеціальності механічного факультету:
035.10 - Прикладна лінгвістика
121 - «Інженерія програмного забезпечення»
122 - «Комп’ютерні науки»
132 - «Матеріалознавство»
133 - «Галузеве машинобудування»
174 - «Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка»
175 - «Інформаційно-вимірювальні технології»
Заступник відповідального секретаря,
відповідальний за спеціальності дорожньо-будівельного факультету:
101 - «Екологія»
161 - Хімічні технології та інженерія
192 - «Будівництво та цивільна інженерія»
193 - «Геодезія та землеустрій»
Заступник відповідального секретаря,
відповідальна за спеціальності факультету транспортних систем:
275 - «Транспортні технології» (на автомобільному транспорті)
015.32 - «Професійна освіта. Електроніка, метрологія та радіо-телекомунікації»
015.38 - «Професійна освіта. Транспорт»
Заступник відповідального секретаря,
відповідальний за спеціальності автомобільного факультету:
131 - «Прикладна механіка»
133 - «Галузеве машинобудування»
141 - «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
142 - «Енергетичне машинобудування»
274 - «Автомобільний транспорт»
Заступник відповідального секретаря,
відповідальний за спеціальності факультету управління та бізнесу:
051 - «Економіка»
071 - «Облік і оподаткування»
073 - «Менеджмент»
075 - «Маркетинг»
076 - «Підприємництво та торгівля»
консультаційна лінія ПК ХНАДУ
+38 (095) 362-57-07
+38 (097) 413-62-02
Птиця Геннадій Григорович, відповідальний секретар приймальної комісії
+38 (050) 633-58-93
Кочина Анастасія Анатоліївна, заступник відповідального секретаря приймальної комісії
+38 (050) 301-09-35
Мордовцев Олександр Сергійович, заступник відповідального секретаря приймальної комісії
+38 (050) 401-14-79
Саркісян Гор Саркісович, заступник відповідального секретаря приймальної комісії
+38 (050) 148-73-55
Орел Олександр Володимирович, заступник відповідального секретаря приймальної комісії
+38 (091) 609-98-90
Кривошапов Сергій Іванович, заступник відповідального секретаря приймальної комісії
+38 (066) 057-47-73
Email: abitur@ khadi.kharkov. ua
Не важливо, де ви знаходитесь, у іншому місті чи країні, Ви все одно дуже важливі для своєї країни, бо є її надією та могутнім потенціалом!
Незважаючи на сучасні реалії та піклуючись про створення безпечних умов навчання ми разом з Вами готові реалізувати Ваші самі амбітні плани. Той факт, що зараз Ви вимушено опинилися за межами нашої країни, не стане перепоною до втілення мрій Вашого майбутнього, яке безперечно пов’язане з найкращою країною у світі – Україною! Сучасний рівень підготовки навчального процесу забезпечує широкі можливості нашого університету надати Вам знання саме з тих спеціальностей, які затребувані, як в нашій країні, так і у всіх країнах світу! Застосовуючи інтерактивні освітні платформи дистанційне навчання забезпечує тісний конект викладач-студент, та можливості здобувати освіту з будь-якого безпечного місця.
Телефон гарячої лінії з питань вступу через ОЦ Донбас-Крим_Україна
Водафон/Viber/Телеграм/Вотсап/Сигнал: (050) 633-58-93 Геннадій Григорович
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
спеціальності:
Студентське містечко ХНАДУ, що складається з п’яти гуртожитків, розташоване в п’ятнадцяти хвилинах ходьби від головного навчального корпусу університету.
Гуртожиток механічного факультету та факультету управління та бізнесу розташований в безпосередній близькості від навчальних корпусів відповідних факультетів.
Студентські гуртожитки ХНАДУ обладнані усім необхідним для проживання, навчання, відпочинку та заняття спортом. Кімнати розраховані для проживання 2-3 осіб.
Оплата за проживання складає від 520 грн до 1589 грн. на місяць (40% від мінімальної ординарної академічної стипендії) та здійснюється два рази на рік: за перший і за другий навчальний семестр.
Для пільгових категорій студентів надаються пільги по оплаті за користування житловою площею відповідно до вимог чинного законодавства України.
Послуги прання коштують 97,40 грн/міс.
Послуга оренди холодильників складає від 22 грн. до 120 грн/міс.
Гуртожиток №1: Студентський провулок 2, Тел. 704-10-55
Гуртожиток №2: Студентський провулок 4, Тел. 704-10-52
Гуртожиток №3: Студентський провулок 6 (іноземні студенти), Тел. 704-10-56
Гуртожиток №4: Студентський провулок 8, Тел. 704-10-53
Гуртожиток №5: Студентський провулок 10, Тел. 704-02-17
Гуртожиток №6 (519 м/р): вул. Тимурівців 5а, Тел. 738-04-15
Нові терміни для підтвердження гранту:
15 вересня - 5 листопада.
Виплати грантів:
Гранти можуть отримати ті вступники, що вступили на контракту форму навчання.
Як це працює?
1.Ви отримуєте автоматичний сертифікат у «Дії». Знаходиться в розділі «Документи».2.Підтверджуєте його електронним підписом у визначені терміни.3.Чекаєте на рішення МОН (до 10 робочих днів).4.Отримуєте грант на навчання! Спеціальний рахунок відкривати не потрібно - гроші надійдуть напряму в університет.
Аби підтвердити отримання гранту, необхідно натиснути на три крапки на сертифікаті і далі «Отримати грант».
Якщо виникає помилка при підтвердженні, радимо зачекати. Фахівці вирішують згадану проблему.
Державний грант на здобуття вищої освіти (далі — державний грант) – підтримка державою здобуття громадянином вищої освіти шляхом співфінансування навчання на умовах контракту. Державний грант є цільовим, тобто його можна використати лише для оплати за навчання в закладі освіти, використання його з іншою метою або переведення в готівкову форму неможливо. Державний грант є безповоротною допомогою, тому додаткових зобов’язань, на кшталт відпрацювання, він не передбачає.
Досі використовувався лише один механізм бюджетного фінансування здобуття вищої освіти – державне (регіональне) замовлення. Воно передбачає безоплатність навчання для здобувача вищої освіти і доступне сьогодні близько 40% студентів (курсантів) денної форми. Державне замовлення є концептом радянських часів, який найкраще відповідає адміністративно-плановій моделі господарювання в наскрізь одержавленій економіці тоталітарної держави. Здобувач освіти в ньому – маленька людина, яка має сумлінно виконувати навчальні плани, дотримуватись настанов панівної ідеології та працювати за направленням після отримання диплома. Наразі державне замовлення має здебільшого орієнтуватись на потреби ринку праці, які піддаються прогнозуванню.
Наше завдання – створити механізм повного або часткового фінансування навчання для здобуття вищої освіти вільним українським громадянином, який самостійно формує освітню траєкторію, свідомо обирає і може змінювати заклади освіти і освітні програми, сприймає вибір дисциплін чи міждисциплінарність освітніх програм, академічну мобільність, неформальну освіту як відповідальну можливість формувати унікальний набір компетентностей для успішного пошуку свого місця на ринку праці, у незалежній професійній або підприємницькій діяльності. Водночас передбачається збільшити питому вагу здобувачів вищої освіти, які отримують можливість повного або часткового фінансування навчання бюджетним коштом. Саме з цих міркувань розроблено новий механізм бюджетного фінансування – державні гранти.
У жодному разі. Гранти запроваджуються додатково до державного замовлення. Державне замовлення на 2024 рік вже затверджено Кабінетом Міністрів України.
Державне замовлення призначено для забезпечення суспільних потреб у підготовці фахівців з вищою освітою. Натомість, гранти спрямовані на підтримку власного вибору, суб’єктності вступників, які показали середній та високий рівень здатності до навчання за результатами незалежних іспитів (НМТ, ЗНО), у виборі освітньої траєкторії.
Отримати державні гранти зможуть здобувачі вищої освіти, які:
Здобувач освіти вперше вступив на перший рік навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) за денною або дуальною формою здобуття освіти в цьому році, укладено договір про навчання із закладом освіти;
Здобувач освіти зарахований на навчання за результатами конкурсного відбору на підставі конкурсного бала, сформованого з урахуванням результату вступних випробувань, що проводяться у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та/або з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання (НМТ, ЄФВВ-Б), причому отримав з двох предметів оцінки не менше 150 балів (грант першого рівня) або не менше 170 балів (грант другого рівня);
Здобувач зарахований на навчання на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб, укладено договір між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо оплати навчання здобувача освіти;
Здобувачем освіти розпочато навчання (здобувач освіти приступив до занять) згідно з графіком освітнього процесу.
6.В якому розмірі будуть надаватись державні гранти першого та другого рівня? Чи будуть вони надаватись для здобувачів освіти усіх спеціальностей?
Державні гранти другого рівня будуть надаватись для здобувачів вищої освіти усіх спеціальностей.
У 2024/25 навчальному році державні гранти будуть надаватись у таких максимальних розмірах (розмір державного гранту не може перевищувати вартість платної освітньої послуги визначену договором між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу): завантажити таблицю
Здобувачі вищої освіти першого року навчання можуть подати до МОН заяву встановленої форми про надання державного гранту через особистий електронний кабінет вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти з 5 вересня до 31 жовтня 2024 року.
Розмір державного гранту на другий та наступні роки навчання розраховується з урахуванням зміни вартості платної освітньої послуги здобувачам освіти за відповідною освітньою програмою, встановленої закладом освіти (не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік).
Консультаційна лінія ПК ХНАДУ
+38 (095) 362-57-07 (Viber, Telegram, WhatsApp)+
+38 (097) 413-62-02
Птиця Геннадій Григорович, відповідальний секретар приймальної комісії
+38 (050) 633-58-93
Abitur@khadi.kharkov.ua
Консультаційна лінія ПК ХНАДУ
+38 (095) 362-57-07 (Viber, Telegram, WhatsApp)
+38 (097) 413-62-02
_____________________________________________
Птиця Геннадій Григорович, відповідальний секретар приймальної комісії
+38 (050) 633-58-93
_____________________________________________
Email: abitur@ khadi.kharkov. ua