Забезпечення підготовки спеціалістів до розв’язання ними складних спеціалізованих задач та практичних проблем у галузі архітектури та будівництва, проектування та будівництва мостових та інших інженерних споруд, що передбачає застосування певних теорій та методів відповідних наук, отримання концептуальних наукових та практичних знань, критичне осмислення теорій, принципів, методів і понять у сфері професійної діяльності та навчання.
Термін навчання - 3 роки 10 місяців.
Кредитів - 240 кредитів ECTS, в тому числі 180 кредитів ECTS – нормативні дисципліни, 60 кредитів ECTS – дисципліни за вибором студента.
Безбабічева Ольга Іллівна
Телефон:
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 359
E-mail: most_kharkov@ ukr. net
Галузь знань: G «Інженерія, виробництво та будівництво»
Спеціальність: G19 (192) «Будівництво та цивільна інженерія»
Кваліфікація: Ступінь вищої освіти – Бакалавр. Бакалавр з будівництва та цивільної інженерії. Диплом бакалавра, одиничний. Кредитів ЄКТС –240. Термін навчання 3 роки 10 місяців.
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій HPK України – 6 рівень; Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (European Qualifications Framework for Lifelong Learning, EQF-LLL) – 6 рівень; перший цикл відповідно до FQ-EHEA
Об’єкти вивчення та діяльності: технології, будівлі, інженерні споруди, зокрема, мостові та тунельні; процеси їх проєктування, створення, експлуатації і реконструкції. Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, принципи, способи та методи створення та утримання будівель, інженерних споруд, зокрема, мостів та тунелів.
Методи, методики та технології: теоретичні та експериментальні методи досліджень процесів, методи комп’ютерного та фізичного моделювання; методики проєктування, будівництва та експлуатації, вибору матеріалів; технології виготовлення конструкцій, технології зведення, реконструкції, відновлення, ліквідації об’єктів будівництва та утилізації відходів.
Інструменти та обладнання: обладнання, програмне забезпечення та устаткування, необхідне для натурних, лабораторних та дистанційних досліджень у будівництві та цивільній інженерії.
Передумови вступу: Для здобуття освітнього рівня «бакалавр» можуть вступати особи, що здобули повну загальну середню освіту, освітній рівень «молодший бакалавр» та освітньо-професійний ступінь «фаховий молодший бакалавр» (освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст». Прийом на основі ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр» або освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання в порядку, визначеному законодавством. Для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі освітнього ступеня молодшого бакалавра або на основі фахової перед вищої освіти («фаховий молодший бакалавр»), заклад вищої освіти має право визнати та перезарахувати кредити ЄКТС, максимальним обсягом не більше 60 (за Наказом МОН України № 593 від 21.05.2021 р). За умов, що попередній рівень отримано в іншій країні, визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти та документів про середню, середню професійну, професійну освіту проводяться за діючим законодавством та за стандартами ХНАДУ.
Механізми визнання попереднього навчання: за умов, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: за умов виконання навчальної програми проводиться Атестація випускників освітньої програми спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізації «Мости і транспортні тунелі». Атестація проводиться у формі публічного захисту дипломної роботи бакалавра завершується видачею документу встановленого зразка про присудження освітнього рівня бакалавра із присвоєнням кваліфікації бакалавр з будівництва та цивільної інженерії за спеціалізацією «Мости і транспортні тунелі». Атестація здійснюється відкрито і публічно.
Мова навчання за освітньою програмою: державна -українська.
Характеристика освітньої програми:
Освітня програма орієнтована на створення компетентностей, які забезпечать здатність здобувача розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні питання у будівництві та цивільній інженерії, зокрема, у сфері мостів та тунелів, що характеризуються комплексністю та складністю умов. Спрямованість програми – академічна, що має інтеграцію з ринком праці Освітня програма, базуючись на студентоцентрованому підході, надає здобувачам необхідні навички, знання та вміння для успішного працевлаштування, подальшого професійного росту. ОП враховує запити та професійні інтереси зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів, надає можливості для академічної мобільності та індивідуальної освітньої траєкторії. Основна зорієнтованість програми: надати якісний рівень освіти для здійснення здобувачем практичної, професійної діяльності; надання знань зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», за ОП «Мости і транспортні тунелі» з широким доступом до працевлаштування.
Загальна вища освіта та професійна підготовка у галузі знань «Архітектура та будівництво» за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія». Основний фокус програми орієнтовано на формування та розвиток професійних компетентностей у галузі транспортного будівництва з проєктування, розрахунку, будівництва, експлуатація, ремонту та реконструкції мостів і транспортних тунелів. Акцент робиться на здобутті навичок та знань з будівництва транспортної інфраструктури, що передбачає здатність здобувачів забезпечувати різнопланову будівельну діяльність і можливість подальшої освіти та кар’єрного росту.
Метою ОПП «Мости і транспортні тунелі» є Забезпечення підготовки бакалаврів за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» до розв’язання ними складних спеціалізованих задач та вирішення практичних питань у галузі архітектури та будівництва, у сфері будівництва та цивільної інженерії, зокрема, проєктування та будівництва мостових та тунельних споруд. Це передбачає отримання знань, умінь та навичок на базі застосування теорій та методів відповідних наук, отримання концептуальних наукових та практичних знань, критичне осмислення теорій, принципів, методів і понять у сфері професійної діяльності та навчання.
Особливості програми: Участь здобувачів у роботі науково-дослідної лабораторії; отримання практичних навичок на базі дорожньо-будівельних та мостобудівельних компаній, які використовують у своїй будівельній діяльності новітні технології та матеріали. Для здобувачів ОП є можливість освоєння сучасних програмних продуктів Autodesk AutoCAD, Civil 3D 2023, Revit 2023, SCAD Office, Allbau Allplan, ЛІРА- САПР з підвищенням кваліфікації у цьому напряму.
Подальше навчання: Можливість продовження навчання на другому (магістерському) рівні в Україні та за її межами; можливість підвищувати кваліфікацію (в тому числі за іншими ОП) у системі післядипломної освіти, отримувати додаткову післядипломну освіту.
Навчання за ОПП «Мости і транспортні тунелі» формує загальні і фахові компетентності, які створюються на базі збалансованого використання досвіду науково-педагогічної роботи багатьох навчальних та інших підрозділів ХНАДУ, на структурно-логічному застосуванні теоретичних освітніх компонент та практик.
Загальні компетентності містять:
ЗК01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК02. Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності.
ЗК03. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК04. Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК05. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК07. Навички міжособистісної взаємодії.
ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
ЗК09. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства; усвідомлення цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідності його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
Фахові компетентності спрямовані на вирішення складних завдань у подальшій професійній діяльності, та у навчанні продовж життя та містять:
ФК01. Здатність використовувати концептуальні наукові та практичні знання з математики, хімії та фізики для розв’язання складних практичних проблем в галузі будівництва та цивільної інженерії,зокрема для мостів, транспортних тунелів і метрополітенів, і залучати для їх рішення сучасне спеціалізоване програмне забезпечення, комп’ютерне моделювання.
ФК02. Здатність до критичного осмислення і застосування основних теорій, методів та принципів економіки та менеджменту для раціональної організації та управління будівельним виробництвом.
ФК03. Здатність проєктувати будівельні конструкції, будівлі, мостові та тунельні споруди з урахуванням інженерно-технічних, геолого- гідрологічних особливостей та ресурсо-зберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці.
ФК04. Здатність обирати і використовувати відповідні обладнання, матеріали, інструменти та методи для проєктування та реалізації технологічних процесів будівельного виробництва.
ФК05. Здатність застосовувати комп’ютеризовані системи проєктування та спеціалізоване прикладне програмне забезпечення для вирішення інженерних задач будівництва та цивільної інженерії.
ФК06. Здатність до інжинірингової діяльності у сфері будівництва, складання та використання технічної документації.
ФК07. Спроможність нести відповідальність за вироблення та ухвалення рішень у сфері архітектури та будівництва у непередбачуваних робочих контекстах.
ФК08. Усвідомлення принципів проєктування сельбищних територій.
ФК09. Здатність здійснювати організацію та керівництво професійним розвитком осіб та груп у сфері архітектури та будівництва.
ФК10. Здатність аргументувати вибір методів розв’язування спеціалізованих задач, аналітично оцінювати отримані результати.
ФК11. Здатність знаходити обґрунтовані технічні рішення з урахуванням вимог міцності, стійкості, надійності та довговічності, безпеки, якості, вартості конструкцій, термінів виконання і конкурентоспроможності.
ФК12. Здатність організовувати роботу відповідно до вимог безпеки життєдіяльності й охорони праці.
ФК13. Здатність виконувати технічний контроль, нагляд при будівництві, ремонті та реконструкції мостів і тунелів.
ФК14. Здатність до підвищення рівня знань за рахунок науково- практичного досвіду інших країн світу, шляхом стажування за кордоном та роботи у відповідних фірмах в межах України та за її межами, застосовуючи для цього знання іноземних мов.
Програмні результати навчання (ПРН) поєднують ПРН зі Стандарту вищої освіти за спеціальністю 192 «Будівництво і цивільна інженерія» (17 позицій) та містять 4 додаткових, які відбивають особливості напряму підготовки «Мости і транспортні тунелі». Всі ПРН спрямовуються на здатність генерувати обґрунтовані, креативні ідеї, під час навчання та майбутньої професійної діяльності, які можуть бути однозначно та аргументовано сприйнятими як в знайомих, так і в незнайомих ситуаціях.
ПРН01. Застосовувати основні теорії, методи та принципи математичних, природничих, соціально-гуманітарних та економічних наук, сучасні моделі, методи та програмні засоби підтримки прийняття рішень для розв’язання складних задач будівництва та цивільної інженерії.
ПРН02. Брати участь у дослідженнях та розробках у сфері архітектури та будівництва
ПРН03. Презентувати результати власної роботи та аргументувати свою позицію з професійних питань, фахівцям і нефахівцям, вільно спілкуючись державною та (або) іноземною мовою.
ПРН04. Проєктувати та реалізовувати технологічні процеси будівельного виробництва, використовуючи відповідне обладнання, матеріали, інструменти та методи.
ПРН05. Використовувати та розробляти технічну документацію на усіх стадіях життєвого циклу будівельної продукції.
ПРН06. Застосовувати сучасні інформаційні технології для розв’язання інженерних та управлінських задач будівництва та цивільної інженерії.
ПРН07. Виконувати збір, інтерпретацію та застосування даних, в тому числі за рахунок пошуку, обробки та аналізу інформації з різних джерел
ПРН08. Раціонально застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на основі знань про їх технічні характеристики та технологію виготовлення.
ПРН09. Проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди, інженерні мережі та технологічні процеси будівельного виробництва, з урахуванням інженерно-технічних, геологічних, гідрологічних факторів та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації, часових та інших обмежень, у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці.
ПРН10. Приймати та реалізовувати раціональні рішення з організації та управління будівельними процесами при зведенні об’єктів будівництва та їх експлуатації.
ПРН11. Оцінювати відповідність проєктів принципам проєктування міських територій та об’єктів інфраструктури і міського господарства.
ПРН12. Мати поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих задач в галузі будівництва та цивільної інженерії, зокрема, у мосто-та тунеле-будівельних напрямках.
ПРН13. Здійснювати організацію та керівництво професійним розвитком осіб та груп у сфері архітектури та будівництва.
ПРН14. Визначати та оцінювати навантаження і напружено-деформований стан ґрунтових основ та несучих конструкцій будівель та транспортних споруд (мостів та тунелів). Володіти методами оцінки вимірювань, їх обробки, використовуючи апарат обчислювальної математики. Вміння використовувати відповідні комп’ютерні програмні засоби та інформаційні технології для розрахунків як окремих елементів, так і споруд у цілому, з використанням програмних комплексів та за спрощеними методами за умов недостатньої інформації.
ПРН15. Володіти знанням сучасних технологій проектування та будівництва. Вміння раціонально організовувати технологічні процеси зведення, реконструкції, і опорядження будівель і споруд в ув’язці з монтажними схемами, з відповідними будівельними механізмами та машинами, з особливостями оточуючого простору. Організовувати та управляти будівельними процесами при зведенні, експлуатації та реконструкції автомобільних доріг, мостових та тунельних споруд.
ПРН16. Здійснювати технічний контроль та управління якістю будівельної продукції. Виконувати роботу з технічного нагляду та контролю матеріалів, виробів та технологій в процесі будівництва та реконструкції мостових переходів та тунелів. Працювати з геодезичними приладами, використовувати топографічні матеріали при проектуванні та зведенні об`єктів, при організації контролю якості будівництва.
ПРН17. Знати нормативно-правові засади відносин у сфері діяльності з проектування, будівництва та експлуатації автомобільних доріг та мостових споруд на них для забезпечення потреб держави і громадян результатами діяльності. Організовувати виконання вимог охорони праці при будівництві, ремонті та експлуатації мостових та тунельних споруд, базуючись на сучасних положеннях законодавчих та нормативно- правових актів. Володіти основними методами виявлення технологічних ризиків, загроз і небезпек на робочих місцях і застосовувати їх при розробленні заходів з підвищення безпеки праці, захисту робочого персоналу від можливих наслідків аварій на виробництві.
Академічна мобільність: Реалізація права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Харківського національного автомобільно-дорожнього університет здійснюється у відповідності до СТВНЗ 70.0-01:2019
Реалізація освітньо-професійної програми надає можливість: - участі студентів у Міжнародних конференціях; - науково-дослідного стажування студентів за програмою Еразмус+.
Практика/стажування: Навчальна практика (геодезія), Комплексна навчальна практика (інженерна геологія ; ґрунтознавство та механіки ґрунтів; гідравліка, гідрологія, гідрометрія) проходять під керівництвом досвідчених викладачів в лабораторіях ХНАДУ та на спеціально організованих полігонах. Виробнича практика проходить на провідних підприємствах галузі, а також на базі випускової кафедри.
Професійні профілі випускників: В результаті навчання здобувач здатний виконувати професійну, фахову, керівну, технічну роботу за такими професіями (відповідно до ДК 003:2010):
Професіонали:
2141.1 – Молодший науковий співробітник (архітектура, планування міст); 2141.2 – Інженер-проектувальник (планування міст); 2142.1– Молодший науковий співробітник (будівництво); 2142.2 – Інженер з технічного нагляду (будівництво); 2142.2 – Інженер з проектно-кошторисної роботи; 2142.2 – Інженер-будівельник; 2143.2 – Інженер з технічного аудиту; 2142.2– Інженер-проектувальник; 2147.2- Інженер з гірничих робіт; 2149.1– Молодший науковий співробітник (галузь інженерної справи); 2147.2 – Маркшейдер; 2412.2 – Інженер з організації праці; 2412.2- Інженер з організації та нормування праці; 2419.1 - Молодший науковий співробітник (маркетинг, ефективність господарської діяльності, раціоналізація виробництва); 2419.2– Інженер з організації керування виробництвом.
Фахівці.
Технічні фахівці в галузі прикладних наук та техніки: 3112 – Технік-будівельник; 3118 – Кресляр; 315 – Інспектори з безпеки та якості; 3112 - Технік з архітектурного проектування; 343 - Технічні фахівці в галузі управління; 3112 – Кошторисник; 3112 – Технік-проектувальник; 3112 – Технік-технолог (виробництво будівельних виробів і конструкцій); 3112 – Технік-лаборант (будівництво); 3118 – Кресляр-конструктор; 3152 – Інженер з технічного нагляду; 3436.2 - Помічник керівника виробничого підрозділу; 3436.3 - Помічник керівника малого підприємства без апарату управління.
4 –Технічні службовці
За Стандартом вищої освіти за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти область професійної діяльності – створення об’єктів у галузі будівництва та цивільної інженерії, що включає проєктування, будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) та експлуатацію об’єктів.
Доступ до подальшої освіти: Можливість продовження навчання на другому (магістерському) рівні в Україні та за її межами; можливість підвищувати кваліфікацію (в тому числі за іншими ОП) у системі післядипломної освіти, отримувати додаткову післядипломну освіту.
Кафедри, які забезпечують виконання освітньої програми: кафедра мостів, конструкцій та будівельної механіки ім. В.О. Російського-випускова кафедра; Будівництва та експлуатації автомобільних доріг ім. О.К.Біруля, Вищої математики, Екології, Економіки і підприємництва, Іноземних мов, Інформатики і прикладної математики, Інженерної та комп’ютерної графіки, Метрології та безпеки життєдіяльності, Проектування доріг, геодезії і землеустрою. Деталей машин і теорії механізмів і машин, Технології дорожньо - будівельних матеріалів ім. проф. Волкова М.І., Українознавства, Фізики, Філософії та педагогіки професійної підготовки, Хімії та хімічної технології
Атестація випускників освітньої програми «Мости і транспортні тунелі» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»: проводиться у формі публічного захисту дипломної роботи та завершується видачею документу встановленого зразка. Дипломна робота передбачає розв’язання комплексної спеціалізованої проєктної задачі в сфері будівництва та цивільної інженерії, транспортного будівництва, зокрема, мостового та тунельного будівництва.
Факультет: дорожньо-будівельний
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Кредитів - 90 кредитів ЄКТС: в тому числі 66 кредитів ЄКТС – дисципліни обов`язкової підготовки,
24 кредитів ЄКТС – дисципліни за вибором студента.
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Кредитів - 90 кредитів ЄКТС: в тому числі 66 кредитів ЄКТС – дисципліни обов`язкової підготовки,
24 кредитів ЄКТС – дисципліни за вибором студента.
Смолянюк Надія Володимирівна
Телефон: +38
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 359
E-mail: nadiksm@ yahoo. com
Галузь знань: G «Інженерія, виробництво та будівництво»
Спеціальність: G19 (192) Будівництво та цивільна інженерія
Кваліфікація: Магістр з «Будівництва та цивільної інженерії»
Рівень кваліфікації HPK України – 7 рівень; FQ-EHEA – другий цикл; EQF-LLL – 7 рівень
Обсяг програми - 90 кредитів ЄКТС, в тому числі:
66 кредитів ЄКТС – дисципліни обов`язкової підготовки,
24 кредитів ЄКТС – дисципліни за вибором студента.
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Форма навчання: денна, заочна
Мова викладання: державна мова - українська
Передумови вступу: Наявність 6 рівня освіти НРК (ступінь бакалавр), 7 рівня (ступінь магістр), освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста. Решта вимог регламентується правилами прийому на поточний рік.
Факультет: дорожньо-будівельний
Освітньо-професійна програма «Мости і транспортні тунелі» орієнтована на створення компетентностей, які забезпечать здатність здобувача розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у будівництві та цивільній інженерії, зокрема у сфері мосто- та тунелебудування. Програма формує здатність інтегрувати знання для розв’язування задач у широких або мультидисциплінарних контекстах, в умовах нових або незнайомих середовищ за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності. ОП враховує запити та професійні інтереси зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів, надає можливості для академічної мобільності та індивідуальної освітньої траєкторії.
Мета освітньої програми: Забезпечення підготовки магістрів за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» до розв’язання ними комплексних проблем у галузі архітектури та будівництва, у сфері проектування і будівництва мостових та інших інженерних споруд з застосуванням інноваційних технологій, що передбачає глибоке переосмислення наявних і створення нових цілісних знань і професійної практики. Надання основи для оригінального мислення та проведення досліджень, для критичного осмислення проблем у галузі та на межі галузей знань. Магістр будівництва готується для професійної виробничо-технологічної, науково-дослідницької, проектно-конструкторської, організаційно-керівної, адміністративно-управлінської та педагогічної діяльності в галузі будівництва мостів, тунелів, метрополітенів та інших транспортних споруд і будівель, а також в інших галузях, що організаційно входять до складу будівельного комплексу.
Особливості програми: Участь здобувачів у наукових дослідженнях галузевої науководослідної лабораторії; отримання практичних навичок на базі сучасних дорожньо-будівельних та мостобудівельних компаній, які використовують у своїй будівельній діяльності новітні технології та матеріали. Для здобувачів ОП є можливість освоєння сучасних програмних продуктів Autodesk AutoCAD, Civil 3D 2023, Revit 2023, SCAD Office, ALLPLAN, ЛІРА- САПР з підвищенням кваліфікації у цьому напряму.
Придатність випускників до працевлаштування: В результаті навчання здобувач здатний виконувати професійну, фахову, керівну, технічну роботу за такими професіями (відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010): 1210.1 – Керівники підприємств, установ та організацій 1223.1 – Головні фахівці - керівники виробничих підрозділів у будівництві - Головний інженер - Директор з капітального будівництва 1223.2 – Начальники (інші керівники) та майстри дільниць (підрозділів) у будівництві - Майстер будівельних та монтажних робіт - Начальник відділу - Начальник дільниці - Начальник лабораторії з контролю виробництва 1313 – Керівники малих підприємств без апарату управління в будівництві - Голова кооперативу будівельного - Директор (керівник) малого будівельного підприємства 1474 – Менеджери (управителі) у сфері досліджень та розробок 1476 – Менеджери (управителі) з архітектури та будівництва, технічного контролю, аналізу та реклами 2142 – Професіонали в галузі цивільного будівництва 2142.1 – Науковий співробітник (цивільне будівництво) - Молодший науковий співробітник (цивільне будівництво) - Науковий співробітник (цивільне будівництво) - Науковий співробітник-консультант (цивільне будівництво) 2142.2 – Інженери в галузі цивільного будівництва - Інженер з нагляду за будівництвом - Інженер з проектно-кошторисної роботи - Інженер-будівельник - Інженер-проектувальник (цивільне будівництво) - Технолог (будівельні матеріали) 2310.2 – Інші викладачі університетів та вищих навчальних закладів - Асистент - Викладач вищого навчального закладу 2447 – Професіонали у сфері управління проектами та програмами Професії та професійні назви робіт згідно International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08): 1223 – Research and development managers - Product development manager - Research manager 1323 – Construction managers - Construction project manager - Project builder 2142 – Civil engineers - Civil engineer - Geotechnical engineer - Structural engineer 1223 – Research and development managers - Product development manager 2310 – University and higher education teachers
Термін навчання: 1 рік 4 місяці
Подальше навчання: Можливість продовження навчання на третьому (освітньонауковому) рівні вищої освіти та подальшого отримання ступеня доктора філософії; можливість підвищувати кваліфікацію (в тому числі за іншими ОП) у системі післядипломної освіти, отримувати додаткову післядипломну освіту
Академічна мобільність: Реалізація права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Харківського національного автомобільно-дорожнього університету здійснюється у відповідності до СТВНЗ 70.0- 01:2019. На основі двосторонніх договорів між Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом і ЗВО зарубіжних країн реалізується: - участь здобувачів у Міжнародних конференціях.
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Термін навчання - 4 роки
Ліцензійний обсяг - 10
Кредитів - 240 ECTS, обов'язкові освітні компоненти - 33, вибіркові освітні компоненти - 12, освітня складова - 45, наукова складова - 195.
Термін навчання - 4 роки
Ліцензійний обсяг - 5
Кредитів - 240 ECTS, обов'язкові освітні компоненти - 33, вибіркові освітні компоненти - 12, освітня складова - 45, наукова складова - 195.
Бугаєвський Сергій Олександрович
Телефон: +38(050) 937 90 16
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 359
E-mail: bugaevskiysa@ gmail. com
Галузь знань: G «Інженерія, виробництво та будівництво»
Спеціальність: G19 (192) «Будівництво та цивільна інженерія»
Кваліфікація: доктор філософії з будівництва та цивільної інженерії за освітньою програмою «Будівництво та цивільна інженерія»
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій HPK України - 8 рівень, FQ-EHEA - другий цикл, EQF-LLL - 7 рівень
Передумови вступу: наявність ступеня магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст».
Мова навчання за освітньою програмою: державна -українська.
Характеристика освітньої програми:
Освітньо-наукова програма «Будівництво та цивільна інженерія» орієнтована на створення компетентностей, які забезпечать здатність здобувача розв’язувати складні спеціалізовані наукові задачі та проблеми у будівництві та цивільній інженерії, та у процесі навчання, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов і вимог.
Програма враховує запити та професійні інтереси зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів, надає здобувачам можливості для академічної мобільності та індивідуальної освітньої траєкторії.
Обов'язкові