Видавництво

Видавництво ХНАДУ було створено наказом ректора Анатолія Туренка у 1998 році на базі редакційно-видавничого відділу, і,  починаючи з 2003 року, його було значно реорганізовано. Відтоді покращилися умови праці і матеріально-технічна база.

Починаючи з 1998 року і до 2020 року, Видавництво ХНАДУ  очолював  д.т.н.,  професор Олександр Воронков.

 З 2020 року і дотепер  Видавництво ХНАДУ очолює  Тетяна Устименко.

 На сьогодні у Видавництві ХНАДУ всі підручники, навчальні посібники та монографії друкуються на високоякісному папері, з повнокольоровою обкладинкою та у твердій або мʼякій палітурці. Видавництво  повністю забезпечує університет запланованою навчально-методичною літературою (НМЛ), яка відповідає новим вимогам навчання за кредитно-модульною системою. Відтепер підручники видаються як у паперовому вигляді, так і на електронних носіях – СD-дисках.

Видавництво ХНАДУ видає наукові, технічні, публіцистичні, історико-філософські, художні твори, бланкову та повнокольорову продукцію за замовленнями керівництва ХНАДУ, також виконувало замовлення на поліграфічну продукцію від інших організацій (Обласної державної адміністрації, Облавтодорів, ЗВО м. Харкова та інших міст). Наприкінці навчального року усі видання розміщуються в інтернеті на університетському порталі у зручній для читача формі.

 З 2003 до 2023 рр. у Видавництві ХНАДУ виготовлено понад 4250 найменувань НМЛ для студентів загальним обсягом 25 680  друкарських аркушів, за цей період випущено близько 925 375  одиниць різноманітної НМЛ, авторами якої переважно є викладачі та науковці ХНАДУ.

Університет має п’ять фахових збірників наукових праць, зареєстрованих у Вищій атестаційній комісії України: «Вісник ХНАДУ», «Автомобільний транспорт», «Економіка транспортного комплексу», «Автомобіль і електроніка. Сучасні технології»,  «Проблеми та перспективи розвитку підприємництва».

Ще одна гордість університету це «Автодорожник»  —  інформативно насичена газета нашого вишу. Вийшов з друку її 1714-й номер. Відтепер газета має наклад 500—1000  примірників і друкується на крейдяному папері. Головним редактором газети є Ольга  Васильківська.

 Хочемо згадати працівників, що стояли біля витоків заснування Видавництва ХНАДУ, таких як: Н.В. Пашкову, О.С. Фалько, Т.В. Каплунову, М.Л. Піц та інших.

У 2023 році чисельність співробітників Видавництва ХНАДУ становить 25  осіб. Фахівці працюють зі стовідсотковим завантаженням у таких підрозділах: редакція навчально-методичної літератури та наукових збірників, редакція газети «Автодорожник», у друкарні та  художній майстерні. Бажано відзначити таких досвідчених працівників видавництва, як: Неллі Купіна, Леся Пустовойтова, Надія Ольховська, Ігор Нікітченко, Едуард Тесленко, Вікторія Нікітченко, Наталія Книшенко, Артем Назаров, Олена Бажинова, Ольга Таранущенко, Оксана Лєпьохіна, Діана Нерівня, Світлана Ткаченко, Олег Безродний  та багато  інших.

 Видавництво ХНАДУ за успіхи у виданні підручників та навчальних посібників нового покоління для профільних навчальних закладів неодноразово було нагороджено грамотами і дипломами конкурсів Міністерства освіти і науки України та товариства «Знання».

На міжнародному книжковому фестивалі «Світ книги» підручники, підготовлені до друку та видані у Видавництві ХНАДУ, отримували перші нагороди в номінації «Видавництво року» та дипломи лауреатів у номінації «Книга року».

 

Видавництво ХНАДУ нагороджено почесною грамотою і спеціальним призом від Управління у справах інформації Харківської обласної державної адміністрації за видання високоякісної літератури та газети «Автодорожник». Отримали нагороду на «Форумі видавців» під час виставки «Освіта» у м. Львові, а також неодноразово були нагороджені грамотами обласної ради, міської ради та Харківської облдержадміністрації.