МОН уклало ліцензійну угоду з Cabells Predatory Reports для перевірки якості наукових видань за ознаками «хижацьких»

Міністерство освіти і науки України провело перемовини про надання безплатного доступу до ресурсів Cabells Predatory Reports. Як результат — підписано ліцензійну угоду з Cabells Predatory Reports, що відкриває доступ до одного з провідних міжнародних ресурсів для перевірки якості наукових публікацій. Цю співпрацю спрямовано на підтримку академічної доброчесності та запобігання публікаціям у так званих «хижацьких» наукових виданнях.

Cabells Predatory Reports — один із провідних міжнародних ресурсів, що допомагає виявляти наукові журнали, які не відповідають етичним стандартам публікаційної діяльності. Ресурс містить дані про більш ніж 35000 видань, з яких 18 000+ мають ознаки «хижацьких», цей перелік постійно оновлюється. У межах підписаної угоди міністерство отримує можливість користуватися інструментом для оцінювання якості журналів. Це дасть змогу підвищити якість наукових проєктів, що подаються на національні конкурси, через позначення публікацій у сумнівних або «хижацьких» виданнях, які можуть негативно вплинути на репутацію науковців і наукових установ.

Платформа «Cabells» охоплює два основні сервіси: Journalytics (білий список рекомендованих журналів) та Predatory Reports (чорний список). Останній надає інформацію про журнали, які мають ознаки хижацтва, оцінюючи їх за більш ніж 60 критеріями.

Ця угода є важливим кроком у зміцненні позицій України на міжнародній науковій арені та підвищенні якості наукової діяльності в Україні, академічної доброчесності та інтеграції з провідними міжнародними ресурсами оцінювання якості наукових досліджень.

Дані платформи будуть використані вже зараз у відкритих конкурсах МОН на фінансування досліджень та розробок — ця практика буде поширюватись й надалі, зокрема і під час проведення атестації ЗВО/НУ, яка повинна початись найближчим часом.


To top