Начальник науково-дослідної частини
Невід’ємною складовою частиною навчання в університеті є науково-дослідницька діяльність, яка сприяє підвищенню якості освіти та зростанню інноваційного потенціалу економіки.
До складу науково-дослідної частини входять: відділ організації та координації наукових досліджень, науково-дослідні лабораторії, відділ інтелектуальної власності, наукові групи кафедр.
Наукові дослідження в університеті виконуються за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, затвердженими Законом України №2623-III від 11.07.2001 року із змінами, внесеними згідно із Законами № 5460-VI від 16.10.2012, ВВР, 2014, № 2-3, ст.41 № 848-VIII від 26.11.2015, ВВР, 2016, № 3, ст.25.
Результати фундаментальних і прикладних досліджень, що виконуються, спрямовані на:
Університет співпрацює із закордонними організаціями в сферах наукового, науково-методичного, науково-практичного та освітнього співробітництва. Налагоджені зв’язки як із ближнім так і з дальнім зарубіжжям. Співпрацює із організаціями як на основі підписаних договорів, так і на основі листів про співпрацю. Науковці університету проводять обмін науковими та методичними розробками, приймають участь в міжнародних науково-технічних конференціях, співпрацюють в виконанні робіт по створенню групи партнерів для спільної участі в тендерах та виборюванні грантів на міжнародному рівні.
Сумісно з Технічним Університетом Дрездена (Німеччина) проводиться робота за грантом ERASMUS+ «Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility».
Вчені університету прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток технічних наук: проблеми та рішення. Металургія, машинобудування, транспорт, архітектура», що проходила в Кракові.
Завідувач кафедри будівництва і експлуатації автомобільних доріг виступив з доповідями у Китаї в Народному уряді міста Харбін, Харбінському технологічному інституті, Північному університеті Міцну.
В рамках наукового проекту, що стосується розробки систем керування ухом автономних мобільних роторів, проводилося науково-технічне співробітництво з Інститутом інженерії Автономного університету Нижньої Каліфорнії (Мексика).
Згідно з укладеним договором про співробітництво в рамках програми «Передові комп’ютерні технології для університетів України» продовжується робота з фірмою Delkam корпорації Аутодеск (м. Бермингем, Великобританія), третій рік працює навчально-консульнаційний центр «Delkam-ХНАДУ». Робота спрямована на поширення знань теоретичних основ та формування практичних навичок виконання конструкторсько-технологічної комп’ютерної підготовки із застосуванням сучасних інформаційних технологій на основі програмного забезпечення Power SOLUTION (Delcam Pls) і Autodesk Ltd.
Університет співпрацює з американською корпорацією HAAS в галузі розробки програмного забезпечення сучасних верстатів цієї фірми.
Кафедра технології металів та матеріалознавства є колективним членом Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики з 2008 р. Ця організація є співзасновником Європейської федерації з неруйнівного контролю (EF NTD), до якого входять товариства з неруйнівного контролю 27 країн світу, а також членом Всесвітнього комітету з неруйнівного контролю. (ISCM).
В Університеті функціонує центр підготовки спеціалістів з роботи на діагностичному устаткуванні фірми BOSCH.
Університет співпрацює із науковими, проектними організаціями і науково-виробничими об’єднаннями світу: фірмою Ford (США), PST Product (Німеччина), Вільнюським технічним університетом, Рурським університетом (м. Бохум, Німеччина), Університетом Люнебурга (Німеччина), Інститутом транспортом і зв’язку (м. Рига, Латвія), Магдебурським технічним університетом, Словенським технічним університетом налагоджуються звязки з Вармінсько-Мазурським університетом (м. Ольштин, Польща).
61002, Харків, вул. Ярослава Мудрого (Петровського), 25,
ХНАДУ, кім. 273.
Телефон: +38 (057) 700-38-76
E - mail: nis@ khadi.kharkov. ua
khnadu_nis@
ukr. net