За технічним напрямком за 2014-2018 рр. стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених отримували: к.т.н., доц. Пономаренко І.В. та д.т.н., проф. Роговий А.С. За особисті досягнення в галузі науки двічі іменна стипендія Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених була призначена д.т.н., проф. Наумов В.С. та один раз – д.т.н., проф. Клец Д.М. Стипендіатами академічної стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для аспірантів стали аспіранти Шуляков В.М. та Саркісян Г.С. Обласну іменну стипендію ім. Г.Ф. Проскури для молодих вчених отримував доц., к.т.н. Леонтьєв Д.М. та д.т.н., проф. Наумов В.С.
Щодо інтернаціоналізації наукової системи та здобутків у цій царині серед молодих вчених, слід відзначити отримання грантів Німецької служби академічних обмінів DAAD: проф. Наумов В.С. (2014 р.) та асп. Чернишова О.О (2016 р.), та проходження наукового стажування у Німеччині та Австрії у рамках програми Erasmus +, так за останні два роки його пройшли такі молоді вчені: асп. Чернишов О.О., асп. Гаєвий О.Р., доц. Свічинський С.В., доц. Кузьменко А.П., проф. Клец Д.М. Окремо слід зазначити, що 2014 року асист. Омельченко Т.О. виграла грант стипендіальної програми ім. Л. Кіркланда (Польща).
У липні 2016 року молодіжна команда Лабораторії швидкісних автомобілів ХНАДУ взяла участь у всесвітньому змаганні з енергоефективності Шелл ЕКО-марафон 2016 у Лондоні та була нагороджена спеціальним призом «За найкращий командний дух та волю до перемоги».
2018 року вперше на Конкурсі проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, пройшов конкурсний проект, підготовлений нашими молодими вченими під керівництвом проф., д.т.н. Клеца Д.М. та отримав фінансування у розмірі 1 588 683 грн. на три роки.
Відзнакою за особливі досягнення є стипендії та премії, так стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених отримували двоє молодих вчених: к.т.н., доц. Шевченко І. Ю. та к.е.н., доц. Нікітіна А.В.
Слід відзначити традиційну публікаційну активність молодих вчених з суспільних наук: на 1 молодого вченого в середньому приходиться по 3 публікації. Протягом звітного періоду щорічно молодими дослідниками видавалися щонайменше по 2 монографії (наприклад 2017 р. – 10) та навчальні посібники й підручники (наприклад 2018 р. – 7).
Окремо необхідно звернути увагу на активну результативну наукову роботу молодих вчених суспільного напрямку зі студентами. З 2014 по 2018 рік молодими науковими керівниками були підготовлено 55 студентів-переможців Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей. Наприклад, доц., к.е.н. Горова К.О. підготувала 19 переможців, к.е.н., доц. Шевченко І.Ю. – 15 переможців.
Як приклад успішного наукового керівництва у інших конкурсах можна навести доц., к.е.н. Федорову В.О. У 2016-2017 рр. році вона підготувала 5 переможців Чемпіонату з вирішення бізнес-кейсів Students Management Performance Challenge (SMPChallenge). 2017 року підготувала 4 переможців конкурсу міні-грантів від концерну АВЕК у складі команди «New horizons» (дипломи ІІІ ступеня). У 2018 році підготувала ще 3-х переможців Відкритого чемпіонату Харкова з вирішення бізнес-кейсів Kuznets Business Challenge у складі команди «4G» (дипломи І ступеня).
Щодо міжнародної наукової діяльності, то молоді науковці беруть постійну участь у різноманітних заходах. Так, за звітний період доц., к.е.н. Шевченко І.Ю. проходила стажування у Празькому інституті підвищення кваліфікації за програмою «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики», взяла участь у ІІ Міжнародному науковому тренінги-семінарі «Adaptation of science, education and business to innovative megatrends» у Греції. К.е.н., доц. Приходько Д.С. пройшла стажування у Міжнародному інституті інновацій «Наука – Освіта – Розвиток» (Польща) за навчальним курсом «Економіка та освіта». Асистент Левченко Я.С. була членом журі Міжнародного конкурсу бізнес-проектів «StartUp Project», що проходив в м. Єреван у листопаді 2018 року на базі Армянського державного економічного університету. Окремо слід відзначити того ж року успішний захист асистенткою Левченко Я.С. дисертаційного дослідження англійською мовою в м. Вільнюс в університеті Миколаса Ромериса (Литва) та отримання ступеню доктора соціальних наук з економіки. До того ж Левченко Я.С. стала переможцем конкурсу наукових робіт молодих вчених «Будь Profi с 4profi!» (2015 р.).
Молоді науковці традиційно беруть участь у наукових заходах різних рівнів, у тому числі на базі університету. Так, на базі університету вже третій рік поспіль проводиться всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених, присвячена поглядам молоді на актуальні аспекти математичної підготовки в сучасних ЗВО, також у травні традиційно проходить щорічна викладацька конференція університету у якій беруть участь всі молоді вчені за математичним напрямком.
Слід відокремити наукову діяльність Фастовської Тамари Борисівни - к.ф.-м.н., доцента кафедри вищої математики. Вона працювала запрошеним науковцем в Берлінському університеті ім. Гумбольдтів, Німеччина влітку 2016 р. Також вона виконувала протягом двох років наукові дослідження в рамках міжнародного науково-дослідного проекту «Modeling, Analysis, and Approximation Theory toward Applications in Tomography and Inverse Problems», що фінансується фондом Volkswagen, (Німеччина) починаючи з червня 2016 р. З 2014 по 2016 рік підготувала 3 публікації у Scopus та Web of Science.