Міністерство освіти і науки України оголосило Конкурс проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, який фінансуватиметься за кошти загального фонду держбюджету.
Керівником проєкту повинен бути науково-педагогічний (науковий) працівник, який працює (навчається) у закладі вищої освіти, науковій установі за основним місцем роботи та який за останні 12 місяців щонайменше 6 місяців знаходився і працював на території України (окрім керівників проєктів від ЗВО/НУ, які знаходяться на територіях, які були тимчасово окуповані після 24.02.2022 р.) та на момент подання проєкту на Конкурс відповідає таким вимогам:
До основного складу виконавців проєкту можуть входити особи, які є молодими вченими відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»: студенти, аспіранти, наукові та науково-педагогічні працівники та інші дослідники ХНАДУ, вік яких на момент подання проєкту (вересень 2024 р.) не перевищує 35 років.
В умовах суттєвого обмеження фінансових ресурсів держави на проведення наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, бюджетні кошти спрямовуватимуться на підтримку вчених, які знаходяться і працюють в Україні. Враховуючи це, окремо звертаємо увагу на необхідність залучення до складу виконавців (авторів) проєктів вчених та дослідників, які наразі здійснюють свою діяльність на території України.
Вчений може бути керівником тільки в одному дослідженні або розробці, а виконавці (автори) беруть участь не більше ніж у двох дослідженнях або розробках (включно з основним конкурсом та конкурсом молодих вчених МОН України), враховуючи й ті, що розпочаті в минулі роки і продовжуватимуться у 2025 році.
У міждисциплінарних проєктах співкерівником проєкту може бути молодий вчений, в тому числі, який працює в інших наукових установах або організаціях, закладах вищої освіти, на підприємствах.
Керівникам проєктів необхідно підготувати матеріали для проведення конкурсного відбору та подати секретарю Науково-технічної ради Кірсановій Євгенії Артемівні для подальшої передачі на розгляд ради до 24 вересня 2024 року на електрону адресу nis@. khadi.kharkov. ua
Проведення експертизи проєктів відбуватиметься у модулі Національної електронної науково-інформаційної системи https://nauka.gov.ua, створення якої передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2022 р. №1067 «Про затвердження Положення про Національну електронну науково-інформаційну систему» і яка здійснює автоматичний та конфіденційний розподіл проєктів між експертами та проведення їх експертизи до повного її завершення, при цьому інформація щодо розподілу проєктів між експертами є конфіденційною.
Проєкт, що подається на Конкурс, супроводжується листами підтримки до проєкту від потенційних інвесторів або реального сектору економіки (у разі наявності). У поданих проєктах зазначена тематика досліджень має відповідати фаховому напряму секції, її змісту, очікуваним результатам, меті та завданням. Строк виконання дослідження або розробки пропонується до 3 років, тривалість одного етапу виконання роботи становить 1 рік.
1. ЗРАЗОК форми проєкту дослідження/розробки молодих учених (.docx, .pdf)
2. Інформація про проєкт дослідження/розробки молодих учених ХНАДУ (.docx, .pdf)
3. Додаток до листа директорату науки та інновацій "Довідка бухгалтерської служби" (.docx, .pdf)
4. Калькуляція кошторисної вартості проєкту дослідження/розробки молодих учених (.docx, .pdf)
5. Оціночна шкала до форми науково-експертного висновку за результатами наукової та науково-технічної експертизи з оцінювання проєкту на проведення дослідження/розробки молодих учених (.docx, .pdf)
6. Згода основних виконавців на участь у виконанні проєкту дослідження/розробки молодих учених (.docx, .pdf)
Керівники проєктів.
Отримання доступу
Інструкція
Учасник проєкту.
Отримання доступу та інстуркція
Відповідальна особа установи.
Отримання доступу
Інструкція