Професійна та наукова афіліація:
Голова секції спеціалізованої науково-технічної ради МОН України з конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та проектів «Горизонт 2020» (Наказ Міністерства освіти і науки України від 20 січня 2022 р. № 39). Заступник голови експертної групи для проведення оцінювання ефективності діяльності закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності (Наказ МОН України № 1111 від 07.09.2020). Член експертної ради МОН за напрямом «Інформатика та кібернетика». Член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Член спеціалізованої Вченої ради по захисту дисертацій К 08.051.17 при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара (2019-2021). Член спеціалізованої Вченої ради по захисту дисертацій Д 64.055.01 при Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця (2015-2019). Член галузевої комісії 4-х Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт. Експерт конкурсу HORIZON, European Research Executive Agency, the European Commission. Експерт конкурсу Лейбніца, Асоціація Лейбніца, Берлін, Німеччина. Експерт Національного фонду досліджень України. Експерт з підготовки пропозицій щодо пріоритетних напрямів науково-технологічного розвитку України на 2021-2030 рр. Експерт Українського інституту науково-технічної інформації. Експерт Міжнародного товариства прикладних досліджень «USAR», Чеська республіка.
ПЛАН ДІЯЛЬНОСТІ НКП за період з 06.09.2024 по 12.12.2024
З радістю повідомляємо, що Харківський національний автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ) відкрив Національний контактний пункт (НКП), спрямований на підтримку інноваційних проєктів у межах програми ЄС «Горизонт Європа» та Європейського інституту інновацій і технологій (EIT)!
Цей НКП націлений на розвиток інноваційних рішень у таких ключових сферах, як цифрові технології, енергетика, клімат, охорона здоров'я та інші стратегічно важливі напрямки. Наш контактний пункт активно сприятиме впровадженню нових рішень, які змінюватимуть наше майбутнє через міжнародне співробітництво та інновації.
Що таке EIT? Європейський інститут інновацій і технологій (EIT) — це унікальна ініціатива ЄС, яка об'єднує провідні освітні, дослідницькі та бізнесові організації для підтримки інновацій та створення нових ринкових можливостей. Більше про EIT: eit.europa.eu
Наші основні завдання: Надання експертної підтримки в межах програм EIT. Допомога українським науковцям, підприємцям і стартапам у пошуку можливостей для фінансування інноваційних проектів. Розширення міжнародних зв'язків та співпраці в рамках програми «Горизонт Європа». Ми прагнемо створити сприятливе середовище для розвитку інновацій та залучення молодих талантів до європейської інноваційної екосистеми. Запрошуємо до співпраці! Дізнайтеся більше на нашому сайті або зв’яжіться з нами за контактами: [посилання на сайт]
ЕІТ – незалежний орган Європейського союзу, створений для підтримки та впровадження інновацій і технологій, і невіддільна частина Horizon Europe – рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій. Українськи хаб ЕІТ вперше запустився в Україні наприкінці 2023 року з регіональним центром у Києві.
ЕІТ працює з 2008 року. Місія ЕІТ полягає у створенні робочих місць, забезпеченні сталого зростання, розвитку підприємницького таланту та розвитку інновацій у Європі. Спільнота EIT пропонує широкий спектр інноваційної та підприємницької діяльності по всій Європі: навчальні курси підприємництва, послуги зі створення та акселераційні програми для бізнесу, а також дослідницькі проєкти.
ЕІТ працює у 9 напрямах, що пов’язані з глобальними світовими викликами. Кожен із напрямів формує Knowledge and Innovation Community (KIC) – загальноєвропейську мережу, що має на меті вирішення конкретних суспільних проблем. Усього таких спільнот 9 – культурні та креативні сектори й індустрії; цифровізація; future of food; інновації в галузі охорони здоров’я; стала енергетика; промисловість; сировина; urban mobility, climate.
Головні факти про можливості EIT:
● EIT – це не лише фінансові та нефінансові інструменти. Йдеться також про інвестиції — 9,5 млрд інвестицій, залучених EIT Ventures.
● Згідно зі статтею Sifted, EIT Urban Mobility інвестував у понад 100 стартапів за 1000 днів — загалом, кожні 10 днів з’являються нові венчурні інвестиції в EIT галузі Urban Mobility.
● EIT посідає 10 місце в списку стартап-акселераторів CB Insights, одразу після акселератора Tech Stars.
● EIT — це підтримка на 360 градусів — від стадії ідеї, масштабування та венчурного фінансування до пошуку партнерів для корпорацій, розробки R&D для навчальних закладів і підтримки при виході на нові ринки.
● За останні два роки спільнота EIT відкрила 50+ бізнес-програм та програм акселерації для українських підприємців та бізнесу.
● EIT спрямував понад 4 млн євро на зміцнення української економіки протягом 2023 року.
В межах діяльності національного контактного пункту (НКП) ХНАДУ 18.10 відбулась зустріч з керівницею НКП «Європейський інститут технологій та інновацій» (НКП ЕІТ) програми HORIZON EUROPE, д.е.н., к.т.н., проф. Віталіни БАБЕНКО на тему: «Європейський інститут інновацій та технологій: Грантові можливості».
21.10.2024
ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ
Відбулася презентація НКП «Європейський інститут інновацій і технологій» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет)в Західноукраїнському національному університеті. До зустрічі долучились ініціативні колеги, керівництво університету, зацікавлені слухачі.
Очільницею НКП в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті проф. Віталіною БАБЕНКО презентовано мету та задачі Європейського інституту інновацій і технологій (ЕІТ), структуру та напрямки діяльності, познайомилися з можливостями ЕІТ.
Зокрема, слухачів зацікавили окремі організаційні аспекти участі в конкурсі, присвяченому ініціативі Higher Education Initiative.
Поточний конкурс спрямований на фінансування до 42 проектів загальною тривалістю 25 місяців із загальним бюджетом 1,34 мільйона євро на проект. Конкурс включатиме один з наступних напрямків:
- Напрямок А : Розвиток потенціалу інновацій та підприємництва у ЗВО.
- Напрям B : інноваційна та підприємницька спроможність у ЗВО для вдосконалення Deep Tech.
Корисною виявилася пропозиція від EIT Manufacturing «Master and Doctoral School», яка запрошує подавати пропозиції в рамках свого останнього відкритого конкурсу, прагнучи сприяти інноваціям і досконалості у виробничому секторі через освіту.
ЗВО можуть подати заявку на одну, дві або всі теми нижче:
Підтема 1: Приєднання нових ЗВО до Master School EIT.
Підтема 2: Приєднання нових ЗВО до докторської школи EIT.
Підтема 3: Запровадження нових магістерських програм у магістерській школі EIT.
Ця ініціатива спрямована на розвиток наступного покоління творчих лідерів і іноваторів у виробництві. Завдяки цьому конкурсу EIT Manufacturing має на меті розширити мережу партнерств і розширити портфоліо програм, щоб включити нові, передові теми, що відповідають потребам сучасності.
Також, серед іншого, були порушені й фінансові питання.
Крім того, Віталіна БАБЕНКО відповіла на всі додаткові питання, які в учасників виникали під час зустрічі.
12 вересня 2024 року
Відбулось друге засідання Комітету Україна – ЄС/Євратом з досліджень та інновацій, в якому взяла участь керівниця Національного контактного пункту Європейський інститут інновацій і технологій (EIT) Бабенко Віталіна Олексіївна.Посилання на подію: www.youtube.com/watch
email: vita.babenko@gmail.com
National Contact Points (Ukraine) for Horizon Europe.
European Institute of Innovation and Technology (EIT)
EU Funding & Tenders Portal (europa.eu)
Європейський інститут інновацій