ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. 

Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. 

Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.

Завдяки бюджету понад 28 мільярдів євро, що майже вдвічі більше фінансування порівняно з попередньою Програмою 2014-2020 рр.

Оновлена Програма 2021-2027 рр. є не тільки міжнародною, а й більш інклюзивною, цифровою та екологічною!

Українські організації, у статусі Країни-партнера не асоційованої до Програми, мають доступ до 39 конкурсів Програми ЄС Еразмус+!

Еразмус+ популяризує пріоритети і заходи, визначені в Європейському освітньому просторі (European Education Area), Плані дій з цифрової освіти (Digital Education Action Plan) та Європейській програмі розвитку компетентностей (European Skills Agenda), а також:

2023-2024 рр. оголошено Європейською Комісією – European Year of Skills – деталі https://year-of-skills.europa.eu/index_en

Звертаємо увагу, що конкурси Програми ЄС Еразмус+ 2024 р. вже відкрито з грудня 2023 р., оголошення та Керівництво до конкурсів 2024 р. вже опубліковані!

Деталі за покликаннями відповідно:

Коротко огляд всіх можливостей відкритих для України на 2024 р. з покликаннями на відповідні розділи конкурсів на сайті НЕО в Україні – українською мовою.

Українською мовою презентація про відкриті можливості для України – Про конкурси та ідеї

Information about situation in Ukaine during the martial law, challenges, solutions and opportuities for cooperation (in English language)

Всі конкуоси і дедлайни на конкурси 2024 р.

Запрошуємо знайомитись з документацією та деталями та подавати заявки!

Звертаємо увагу, що Керівництво до Програми має детальний опис як активностей, які можуть фінансуватись, так і критеріїв відбору проєктів, що є дуже корисним під час написання проєктної заявки.

Всі організації мають пройти відповідну реєстрацію на порталі Еразмус+

Презентація щодо реєстрації PIC&OID для новачків – завантажити тут.
Презентація щодо валідації і підписання Declaration of Honor – завантажити тут

Зареєструвати організацію на порталах Еразмус+: Funding & tender opportunities та Erasmus+ and European Solidarity Corps (покрокова відео-інструкція).

МОЖЛИВОСТІ

Для України Еразмус+ відкриває можливості мобільності та співпраці у таких сферах:

Детальна інформація про можливості, включно з правилами для учасників та виконавців, графіком конкурсів, умовами участі та критеріями відбору, доступна в документі «Керівництво до Програми Еразмус+» (Erasmus+ Programme Guide), яке постійно оновлюється для кожного конкурсу і умови участі та графік конкурсів можуть відрізнятись.

Важлива інформація про ситуацію в Україні під час воєнного стану: виклики, рішення та можливості міжнародної співпраці (українською та англійською мовами)

СТАТУС країн-учасниць Програми ЄС Еразмус+:

Країни-члени:

Держави-члени ЄС: Австрія, Бельгія,  Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

Треті країни асоційовані до Програми: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія,
Північна Македонія, Сербія, Туреччина.

Країни-партнери:

Треті країни не асоційовані до Програми згруповані в 14 Регіонів партнерств. 

Особливості: США і Канада (Регіон 12), Швейцарія і Велика Британія (Регіон 14) та деякі інші країни про які часто запитують щодо співпраці, мають доступ до обмеженої кількості конкурсів, проте співпраця з їх організаціями можлива.

З 2022 р. росія і білорусь не мають доступ до Програми ЄС Еразмус+. 

Україна, територія якої визнана міжнародним правом, є країною-партнером не асоційованим до Програми, належить до складу країн Східного Партнерства – Регіон 2.

В цьому статусі українські організації мають доступ до участі в конкурсах як монобенефіціари чи у складі партнерств з декількох країн Програми: як заявники до 5 напрямів 11 конкурсів та як партнери до 20 напрямів 39 конкурсів.

ДЕТАЛІ про всі країни-учасниці Програми ЄС Еразмус+.

 

ОПИС КОНКУРСІВ  відкритих для країн поза ЄС.

 

ПРІОРИТЕТИ Програми

  • Інклюзія та різноманіття: обмежений доступ чи менші можливості; проблеми зі здоров’ям; бар’єри, пов’язані з системами освіти, навчання, дискримінацією; культурні відмінності; соціальні, економічні та географічні бар’єри.
  • Цифрові трансформації.
  • Зелені трансформації, навколишнє середовище та боротьба зі зміною клімату.
  • Участь у демократичному житті, спільні цінності та громадянська активність.

Детальніше про пріоритети.

Ресурси для пошуку партнерів:

Розділ для Виконавців проєктів Еразмус+ KA2: CBHE  

Внешняя ссылка открывается в новом окнеВиконавцям проєктів КА2 2021-2027 – National Erasmus+ Office in Ukraine (erasmusplus.org.ua)

Внешняя ссылка открывается в новом окне(Відео)ресурси для виконавців проєктів СВНЕ переможців 2023 р. – National Erasmus+ Office in Ukraine (erasmusplus.org.ua)

To top