Галузь знань:10 Природничі науки
Спеціальність: 101 Екологія
Кваліфікація: Магістр, Магістр з екології
Передумови:
1. Наявність ОС «Бакалавр» зі спорідненої спеціальності;
2. На явність ОС «Бакалавр» із неспорідненої спеціальності (із складанням додаткового вступного випробування)
Особливі умови вступу: немає
Механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти нема.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: виконання навчальної програми та захист магістерської роботи.
Мова навчання за освітньою програмою: українська
Характеристика освітньої програми:
Об’єкт: структура та функціональні компоненти екосистем різного рівня та походження; антропогенний вплив на довкілля та оптимізація природокористування.
Ціль навчання: формування у здобувачів вищої освіти комплексу знань, умінь та навичок для застосування в професійній діяльності у сфері екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування.
Теоретичний зміст предметної області. Поняття, концепції, принципи природничих наук, сучасної екології та їх використання для охорони навколишнього середовища, збалансованого природокористування та сталого розвитку.
Методи, методики та технології. Здобувач має оволодіти методами збирання, обробки та інтерпретації результатів екологічних досліджень.
Інструменти та обладнання: обладнання, устаткування та програмне забезпечення, необхідне для натурних, лабораторних та дистанційних досліджень будови та властивостей екологічних систем різного рівня та походження.
Освітньо- професійна програма «Екологічна безпека» пропонує комплексний підхід до вирішення сучасних екологічних проблем на локальному, регіональному та національному рівнях. Дисципліни та розділи програми засновані на теоретичних знаннях, які тісно пов’язані з практичними навичками. Програма дозволяє здобувачам набути необхідних навичок в галузі екології, охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки.
Акцент робиться на здобутті навичок та знань щодо забезпечення належного рівня екологічної безпеки на всіх рівнях, що передбачає здатність забезпечувати управління природоохоронною діяльністю, визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання.
Передбачено поглиблені знання в галузі охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки на автомобільному транспорті й транспортній інфраструктурі, а також запобігання, адаптації та мінімізації наслідків зміни клімату.
Ключові слова: охорона довкілля, екологічна безпека, автомобільний транспорт, транспортна інфраструктура, зміна клімату, адаптація та мінімізація
Академічна мобільність: Індивідуальна академічна мобільність реалізується у рамках міжуніверситетських договорів про встановлення науково-освітянських відносин для задоволення потреб розвитку освіти і науки.
На основі двосторонніх договорів між Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом та університетами зарубіжних країн-партнерів. Участь у Програмі Еразмус+ КА1, КА2. Робота Кафедри ЮНЕСКО «Екологічно чисті технології» (409)
Навчання іноземних здобувачів вищої освіти можливе за умови володіння українською мовою.
Професійні профілі випускників:
2211.2 Еколог
2211.2 Експерт з екології
2213.2 Фахівець з екологічної освіти
1494 Менеджер (управитель) екологічних систем
2149.2 Науковий співробітник (галузь інженерної справи)
2310.2 Викладач університетів та вищих навчальних закладів
Доступ до подальшого навчання: Можливість навчання за програмою третього рівня вищої освіти (доктор філософії) та протягом життя.
Факультет: дорожньо-будівельний