Міждисциплінарна ОПП "БУДІВНИЦТВО ТА МЕНЕДЖМЕНТ ОРГАНІЗАЦІЙ В ДОРОЖНЬОМУ ГОСПОДАРСТВІ"
Підготовка фахівців з будівництва та менеджменту організацій дорожнього господарства, здатних вирішувати практичні проблеми та складні спеціалізовані задачі у сфері управління проєктами будівництва, експлуатації та розвитку автомобільних доріг та аеродромів, організаціями та їх підрозділами, що функціонують у сфері дорожньо-будівельної інфраструктури, із застосуванням сучасних технологій, управлінського інструментарію та системи професійних компетентностей у межах відповідної міждисциплінарної предметної області.
Термін навчання - 3 роки 10 місяців.
Кредитів - 240 кредитів ECTS, в тому числі 216 кредитів ECTS – нормативні дисципліни, 24 кредита ECTS – дисципліни за вибором студента.
ЧУГУЄНКО Сергій Анатолійович
Телефон:
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 359
E-mail: rovlsm@yahoo.com
Галузь знань: G «Інженерія, виробництво та будівництво», D «Управління, адміністрування та право»
Спеціальність: G19 (192) «Будівництво та цивільна інженерія», D3 «Менеджмент»
Кваліфікація: Ступінь вищої освіти – Бакалавр. Бакалавр з будівництва та менеджменту організацій в дорожньому господарстві Диплом бакалавра, одиничний. Кредитів ЄКТС –240. Термін навчання 3 роки 10 місяців.
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій HPK України – 6 рівень; Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (European Qualifications Framework for Lifelong Learning, EQF-LLL) – 6 рівень; перший цикл відповідно до FQ-EHEA
Об’єкти вивчення та діяльності: технології, будівлі та інженерні споруди, зокрема автомобільні дороги й аеродроми, процеси їх проєктування, створення, експлуатації, зберігання та реконструкції, а також організації та їх підрозділи, що функціонують у сфері дорожнього будівництва і експлуатації; інфраструктурні проєкти, логістичні системи та процеси, управління ресурсами, персоналом і виробничо-експлуатаційними процесами в дорожньому господарстві.
Методи, методики та технології: У межах міждисциплінарної освітньої програми поєднуються загальнонаукові та специфічні методи дослідження, що включають розрахунково-аналітичні, економіко-статистичні, економіко-математичні, експертного оцінювання, фактологічні, соціологічні та документальні методи. Для управлінської діяльності застосовуються методи реалізації функцій менеджменту, методи маркетингових досліджень, методи економічної діагностики, прогнозування, планування, проєктування організаційних структур управління, а також методи мотивування, контролювання та оцінювання ефективності в організаціях і логістичних системах. Важливими є методи менеджменту, зокрема адміністративні, економічні, соціально-психологічні та технологічні, інструментарій обґрунтування управлінських рішень, зокрема економічний аналіз, імітаційне моделювання та дерево рішень, а також інформаційні технології, що забезпечують ефективне управління логістичними процесами та оптимізацію використання ресурсів підприємств.
У сфері будівництва доріг і інженерних споруд застосовуються специфічні методи та технології, такі як експериментальні методи досліджень матеріалів і процесів, що застосовуються для будівництва автомобільних доріг, аеродромів та інших об’єктів дорожньої інфраструктури. Окрім того, використовуються методи фізичного та математичного моделювання, що сприяють оптимізації проєктів дорожніх конструкцій, а також методики проєктування, виготовлення та експлуатації дорожніх покриттів, інженерних мереж. Особлива увага приділяється технологіям зведення дорожніх об'єктів, методам стабілізації ґрунтів, укладання асфальтобетонних покриттів та реконструкції доріг, а також технологіям утилізації відходів дорожнього будівництва для забезпечення сталого розвитку галузі.
Всі ці методи та технології поєднуються з управлінськими інструментами та методами менеджменту для ефективного планування та реалізації інфраструктурних проєктів, враховуючи специфіку дорожнього будівництва та інженерних споруд.
Інструменти та обладнання: сучасне інформаційно-комунікаційне обладнання, інформаційні системи та програмні продукти для управління організаціями, транспортно-логістичними системами та проєктами в сфері дорожнього будівництва, експериментально-вимірювальне обладнання, устаткування та програмне забезпечення, необхідне для натурних, лабораторних та дистанційних досліджень, що включають аналіз матеріалів, технологій будівництва і реконструкції доріг та інженерних споруд.
Передумови вступу: Для здобуття освітнього рівня «бакалавр» можуть вступати особи, що здобули повну загальну середню освіту, освітній рівень «молодший бакалавр» та освітньо-професійний ступінь «фаховий молодший бакалавр» (освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст». Прийом на основі ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр» або освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання в порядку, визначеному законодавством. Для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі освітнього ступеня молодшого бакалавра або на основі фахової перед вищої освіти («фаховий молодший бакалавр»), заклад вищої освіти має право визнати та перезарахувати кредити ЄКТС, максимальним обсягом не більше 60 (за Наказом МОН України № 593 від 21.05.2021 р). За умов, що попередній рівень отримано в іншій країні, визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти та документів про середню, середню професійну, професійну освіту проводяться за діючим законодавством та за стандартами ХНАДУ.
Механізми визнання попереднього навчання: за умов, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: за умов виконання навчальної програми проводиться Атестація випускників освітньої програми спеціальностей G19 «Будівництво та цивільна інженерія», D3 «Менеджмент» . Атестація проводиться у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи бакалавра завершується видачею документу встановленого зразка про присудження освітнього рівня бакалавра із присвоєнням кваліфікації бакалавр з будівництва та менеджменту організацій в дорожньому господарстві . Атестація здійснюється відкрито і публічно.
Мова навчання за освітньою програмою: державна -українська.
Характеристика освітньої програми:
Освітня програма орієнтована Освітня програма розроблена для формування та розвитку фундаментальних знань і професійних навичок у сфері організаційно-управлінської, аналітичної та інженерної діяльності, з особливим акцентом на управлінні організаціями та проєктами в дорожньому господарстві. Програма охоплює сучасні концепції та методи управління будівельними проєктами, що стосуються проєктування, будівництва, експлуатації та реконструкції автомобільних доріг, аеродромів та інших об'єктів інфраструктури дорожнього господарства.
Програма надає здобувачам необхідні знання для ефективного управління підприємствами дорожнього господарства, а також формує компетентності для управління проєктами з будівництва, реконструкції та експлуатації дорожніх об'єктів. Зокрема, здобувачі отримують знання в області управління ресурсами, організації дорожніх робіт, управління якістю та безпекою, а також ефективного складання кошторисів та оцінки витрат на різних етапах проєкту.
Спеціалізація в галузі дорожнього будівництва дозволяє здобувачам поєднувати інженерні знання з організаційними та управлінськими компетентностями, що дозволяє їм ефективно вирішувати завдання в управлінні дорожньою інфраструктурою та будівельними проєктами. Програма включає міждисциплінарний підхід, поєднуючи знання з інженерії, менеджменту та логістики.
Випускники цієї програми стають фахівцями, здатними активно сприяти розвитку дорожнього господарства, ефективно керувати проєктами будівництва та реконструкції дорожніх об'єктів, а також управляти підприємствами дорожнього господарства, забезпечуючи ефективність і економічність усіх етапів будівельних і інфраструктурних проєктів
Метою ОПП "Будівництво та менеджмент організацій дорожнього господарства" є підготовка фахівців з будівництва та менеджменту організацій дорожнього господарства, здатних вирішувати практичні проблеми та складні спеціалізовані задачі у сфері управління проєктами будівництва, експлуатації та розвитку автомобільних доріг та аеродромів, організаціями та їх підрозділами, що функціонують у сфері дорожньо-будівельної інфраструктури, із застосуванням сучасних технологій, управлінського інструментарію та системи професійних компетентностей у межах відповідної міждисциплінарної предметної області .
Особливості програми: Освітня програма орієнтована на інтеграцію знань та практичних навичок у галузі дорожнього будівництва та управління підприємствами дорожньої інфраструктури. Програма надає здобувачам освіти фундаментальні знання з проєктування, будівництва, експлуатації та реконструкції автомобільних доріг та інженерних споруд, з одночасним акцентом на організаційно-управлінську діяльність в межах дорожнього господарства.
Особливістю програми є її міждисциплінарний підхід, що поєднує знання з інженерії, менеджменту та логістики. Це дозволяє здобувачам ефективно управляти проєктами будівництва та реконструкції доріг, оптимізувати ресурси та планувати діяльність дорожньо-будівельних підприємств. Програма враховує сучасні виклики галузі, такі як забезпечення якості робіт, безпеки дорожньої інфраструктури, а також необхідність впровадження інноваційних технологій для сталого розвитку та удосконалення дорожнього господарства.
Ця програма сприяє розвитку фахівців, здатних вирішувати актуальні задачі проєктно-конструкторської, виробничо-технологічної, організаційно-управлінської діяльності на підприємствах дорожньої галузі всіх форм власності. Завдяки обов'язковим практикам, що включають навчальну та виробничу підготовку, студенти набувають базових знань для опанування професійних дисциплін та отримують можливість застосувати теоретичні знання в реальних умовах, що є основою для подальшого професійного розвитку. Для здобувачів ОП є можливість освоєння сучасних програмних продуктів Autodesk AutoCAD, Civil 3D 2023, Revit 2023, SCAD Office, Allbau Allplan, ЛІРА- САПР з підвищенням кваліфікації у цьому напряму.
Подальше навчання: Можливість продовження навчання на другому (магістерському) рівні в Україні та за її межами; можливість підвищувати кваліфікацію (в тому числі за іншими ОП) у системі післядипломної освіти, отримувати додаткову післядипломну освіту.
Факультети: управління та бізнесу, дорожньо-будівельний
Обов'язкові
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням