Освітня програма ґрунтується на результатах сучасних наукових досліджень у галузі геодезії та землеустрою, інженерної геодезії, сучасних наукових досліджень у галузі, сучасних методах інструментальних вимірювань та засобах і методах обробки результатів геодезичних вимірювань, впровадженні інноваційних технологій у професійну діяльність. та орієнтує на подальшу практичну професійну діяльність та професійну і наукову кар’єру.
Термін навчання - 1 рік 9 місяців.
Ліцензійний обсяг -
Кредитів - 120 кредитів ECTS, в тому числі 90 кредитів ECTS – обов'язкові дисципліни, 30 кредитів ECTS – дисципліни за вибором студента.
Дорожко Євген Вікторович
Телефон: +38(057)707-37-32
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 362
E-mail: rp@khadi.kharkov.ua
Галузь знань: 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність: 193 Геодезія та землеустрій
Кваліфікація: Молодший бакалавр з геодезії та землеустрою за освітньою програмою: «Геодезія та землеустрій» Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: початковий (короткий) рівень, HPK України – 5 рівень; FQ-EHEA – короткий цикл; EQF LLL – 5 рівень.
Передумови вступу: На базі повної загальної середній освіти, на базі ступеня «молодший бакалавр» чи «фаховий молодший бакалавр» (на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»).
Особливі умови вступу: немає
Механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація. Механізми визнання неформальної та інформальної освіти відсутні.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: виконання навчальної програми та атестація у формі кваліфікаційного іспиту.
Мова навчання за освітньою програмою: українська.
Характеристика освітньої програми: Об’єкти вивчення та діяльності: об’єкти землеустрою, топографо-геодезичної та картографічної діяльності, державних кадастрів та інших геоінформаційних систем; методи, технології та обладнання збору й аналізу геопросторових даних, їхнього відображення на картах і планах; спостереження за зміною стану об’єктів у просторі і часі. Цілі навчання: формування у здобувачів вищої освіти здатності до розв’язання складних спеціалізованих задач геодезії та землеустрою. Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, принципи, способи, методи топографо- геодезичної і картографічної діяльності, землеустрою, моніторингу, охорони земель, оцінки земель і нерухомого майна; інженерно-геодезичних вишукувань і створення геопросторових даних. Методи, методики та технології: методи збору, опрацювання, аналізу, зберігання, відображення, інтерпретації геопросторових даних; методики польових, камеральних, дистанційних досліджень; технології геодезичних вимірювань і вишукувань, землевпорядного проектування, геоінформаційні технології. Інструменти та обладнання: інструменти, прилади, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, необхідне для розв’язання задач геодезії та землеустрою. Освітньо-професійна програма базується на загальновідомих положеннях і результатах сучасних наукових досліджень у галузі геодезії та землеустрою. Орієнтація – професійна діяльність у галузі геодезії та землеустрою. Спрямованість програми – прикладна, практична. Спрямовується на створення особистості фахівця з геодезії та землеустрою, готового до професійної діяльності, на основі концептуальних наукових і практичних знань теорій, принципів, методів і понять, формування практичних умінь/навичок, майстерності та інноваційності на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих завдань і практичних проблем у галузі геодезії, картографії, земельного кадастру та землеустрою. Об’єкт професійної діяльності – об’єкти землеустрою, топографо-геодезичної та картографічної діяльності, державних кадастрів та інших геоінформаційних систем. Ключові слова: геодезична, топографо-картографічна діяльність; геодезичні, фотограмметричні, геоінформаційні, картографічні методи, технології та системи; прилади, устаткування, програмне забезпечення геодезичних, картагорфічних, землевпорядних і кадастрових робіт; геодезія, кадастр, моніторинг, землеустрій, оцінка землі. Інтеграція теоретичного навчання з поглибленою практичною підготовкою на підприємствах геодезичного профілю, землевпорядних установах, підприємствах дорожньобудівельній галузі згідно угод про співпрацю та програм академічної мобільності. Проведення занять з окремих дисциплін на базі провідних державних підприємств у галузі геодезії із залученням професіоналів-практиків.
Набуті загальні та фахові компетентності: Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями. Здатність застосовувати знання в практичних ситуаціях. Знання та розуміння області геодезії та землеустрою. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово. Здатність спілкуватися іноземною мовою за спеціальністю геодезія та землеустрій. Здатність використовувати інформаційних технологій. Здатність працювати як самостійно, так і в команді. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
СК 1. Здатність демонструвати знання і розуміння основних теорій, методів, принципів, технологій і методик в галузі геодезії і землеустрою.
СК 2. Здатність застосовувати нормативно-правові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали у професійній діяльності.
СК 3. Здатність здійснювати професійну діяльність у сфері геодезії та землеустрою з урахуванням вимог професійної і цивільної безпеки, охорони праці, соціальних, екологічних, етичних, економічних аспектів.
СК 4. Здатність застосовувати у навчанні та професійної діяльності базові знання фізико-математичних, природничих, соціально-економічних, інженерних наук.
СК 5. Здатність виконувати професійні обов’язки в галузі геодезії і землеустрою
СК 6. Здатність обирати та застосовувати інструменти, прилади, обладнання, устаткування при виконанні завдань геодезії та землеустрою.
СК 7. Здатність виконувати дистанційні, наземні, польові та камеральні дослідження, опрацьовувати результати вимірювань, оформляти результати, готувати звіти при вирішенні типових професійних завдань геодезії та землеустрою.
СК 8. Здатність застосовувати сучасне інформаційне, технічне і технологічне забезпечення для вирішення типових професійних завдань геодезії та землеустрою.
СК 9. Здатність організовувати та планувати польові роботи, готувати технічні звіти та оформлювати результати польових і камеральних досліджень у геодезії і землеустрої.
СК 10. Здатність вирішувати прикладні технічні завдання в галузі геодезії і землеустрою.
Академічна мобільність: реалізація освітньої програми передбачає можливість участі студентів у Міжнародних конференціях; науково-дослідного стажування студентів за програмою Еразмус+.
Практика/стажування: Навчальна практика з топографії проходить у лабораторіях ХНАДУ; Навчальна практика з геодезії проходить у лабораторіях ХНАДУ та на геодезичному полігоні ХНАДУ , на топографо-геодезичних підприємствах та відомчих установах інженерного профілю.
Професійні профілі випускників: молодший бакалавр з геодезії та землеустрою спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» може здійснювати професійну діяльність у сфері геодезії та землеустрою. Фахівець здатний виконувати професійну роботу за такими угрупованнями (відповідно до ДК 003:2010): технік-аерофотограметрист; технік-геодезист; технік-землевпорядник; технік-картограф; технік-маркшейдер; технік-топограф; технік-топограф кадастровий; технік-фотограмметрист.
Доступ до подальшого навчання: Можливість подальшого навчання для здобуття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, отримання додаткової післядипломної освіти. Забезпечена можливість подальшої професійної сертифікації.
Кафедри, які забезпечують виконання освітньої програми:- кафедра проектування доріг, геодезії і землеустрою – випускова кафедра;- кафедра будівництва та експлуатації автомобільних доріг;- кафедра екології;- кафедра інформатики та прикладної математики;- кафедра інженерної та комп’ютерної графіки;- кафедра вищої математики;- кафедра фізики;- кафедра іноземних мов;- кафедра філософії та педагогіки професійної підготовки;- кафедра економіки і підприємництва.
Факультет: дорожньо-будівельний
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Термін навчання - 3 роки 9 місяців.
Ліцензійний обсяг - 50.
Кредитів - 240 кредитів ECTS, в тому числі 179 кредитів ECTS – обов'язкові дисципліни, 61 кредитів ECTS – дисципліни за вибором студента.
Термін навчання - 3 роки 10 місяців.
Ліцензійний обсяг - 50 (загальний ліцензійний обсяг денної та заочної форм навчання).
Кредитів - 240 кредитів ECTS, в тому числі 180 кредитів ECTS – обов'язкові дисципліни, 60 кредитів ECTS – дисципліни за вибором студента.
Батракова Анжеліка Геннадіївна
Телефон: +38(057)707-37-32
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 362
E-mail: rp@khadi.kharkov.ua
Галузь знань: 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність: 193 Геодезія та землеустрій
Кваліфікація: Бакалавр з геодезії та землеустрою за освітньою програмою: «Геодезія та землеустрій» Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: перший (бакалаврський) рівень, HPK України – 6 рівень; FQ-EHEA – перший цикл; EQF LLL – 6 рівень.
Передумови вступу: На базі повної загальної середній освіти, на базі ступеня «молодший бакалавр» чи «фаховий молодший бакалавр» (на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»).
Особливі умови вступу: немає
Механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація. Механізми визнання неформальної та інформальної освіти відсутні.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: виконання навчальної програми та захист дипломної роботи.
Мова навчання за освітньою програмою: українська.
Характеристика освітньої програми: Об’єкти вивчення та діяльності: об’єкти землеустрою, топографо-геодезичної та картографічної діяльності, державних кадастрів та інших геоінформаційних систем; методи, технології та обладнання збору й аналізу геопросторових даних, їхнього відображення на картах і планах; спостереження за зміною стану об’єктів у просторі і часі. Цілі навчання: формування у здобувачів вищої освіти здатності до розв’язання складних спеціалізованих задач геодезії та землеустрою. Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, принципи, способи, методи топографо- геодезичної і картографічної діяльності, землеустрою, моніторингу, охорони земель, оцінки земель і нерухомого майна; інженерно-геодезичних вишукувань і створення геопросторових даних. Методи, методики та технології: методи збору, опрацювання, аналізу, зберігання, відображення, інтерпретації геопросторових даних; методики польових, камеральних, дистанційних досліджень; технології геодезичних вимірювань і вишукувань, землевпорядного проектування, геоінформаційні технології. Інструменти та обладнання: інструменти, прилади, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, необхідне для розв’язання задач геодезії та землеустрою. Освітньо-професійна програма базується на загальновідомих положеннях і результатах сучасних наукових досліджень у галузі геодезії та землеустрою. Орієнтація – професійна діяльність у галузі геодезії та землеустрою. Спрямованість програми – прикладна, практична. Спрямовується на створення особистості фахівця з геодезії та землеустрою, готового до професійної діяльності, на основі концептуальних наукових і практичних знань теорій, принципів, методів і понять, формування практичних умінь/навичок, майстерності та інноваційності на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих завдань і практичних проблем у галузі геодезії, картографії, земельного кадастру та землеустрою. Об’єкт професійної діяльності – об’єкти землеустрою, топографо-геодезичної та картографічної діяльності, державних кадастрів та інших геоінформаційних систем. Ключові слова: геодезична, топографо-картографічна діяльність; геодезичні, фотограмметричні, геоінформаційні, картографічні методи, технології та системи; прилади, устаткування, програмне забезпечення геодезичних, картагорфічних, землевпорядних і кадастрових робіт; геодезія, кадастр, моніторинг, землеустрій, оцінка землі. Інтеграція теоретичного навчання з поглибленою практичною підготовкою на підприємствах геодезичного профілю, землевпорядних установах, підприємствах дорожньобудівельній галузі згідно угод про співпрацю та програм академічної мобільності. Проведення занять з окремих дисциплін на базі провідних державних підприємств у галузі геодезії із залученням професіоналів-практиків.
Набуті загальні та фахові компетентності:– здатність застосовувати знання на практиці для вирішення професійних завдань;– здатність виконувати виробничі та навчальні завдання із застосуванням основних методів, інструментів, матеріалів та інформації за встановленими нормами часу і якості;– здатність вільно спілкуватися літературною і діловою державною мовою як усно так й письмово;– здатність до письмової та усної комунікації іноземною мовою за спеціальністю геодезія та землеустрій;– здатність здійснювати пошук, зберігання, обробку та аналіз інформації з різних джерел та баз даних, представляти її в потрібному форматі з використанням інформаційних, комп'ютерних і мережевих технологій;– здатність і готовність розуміти і аналізувати економічні проблеми і суспільні процеси, бути активним суб’єктом економічної діяльності;– здатність до забезпечення безпеки життєдіяльності, володіння методикою визначення ризиків, виявлення факторів впливу щодо запобігання нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на об’єктах (виробництві);– здатність вчитися і бути сучасно освіченим, усвідомлювати можливість навчання впродовж життя, наполегливість у досягненні мети, турбота про якість виконуваної роботи, ініціативність, комунікабельність;– здатність до узагальнення, аналізу, критичного осмислення, систематизації, прогнозування, постановки цілей і вибору шляхів їх досягнення;– здатність до застосовування методів і засобів пізнання, навчання для набуття нових знань і умінь, зокрема в галузях, безпосередньо не пов'язаних зі сферою діяльності;– здатність демонструвати знання і розуміння основних теорій, методів, принципів, технологій і методик в галузі геодезії і землеустрою;– уміння застосовувати та інтегрувати знання і розуміння дисциплін суміжних галузей – фізики, екології, математики, інформаційних технологій, права, економіки тощо), використовувати їх теорії, принципи та технічні підходи;– уміння здійснювати та контролювати процеси створення цифрових моделей місцевості та інших об’єктів зокрема за результатами фотограмметричних знімань, дистанційного зондування і використання інфраструктури просторових даних;– здатність розуміти принципи роботи та функціональне призначення сучасних геодезичних, фотограмметричних приладів та навігаційних систем;– здатність застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення і ГІС системи для вирішення прикладних професійних задач;– здатність самостійно збирати, обробляти, моделювати та аналізувати геопросторові дані у польових та камеральних умовах;– здатність організовувати та здійснювати польові і камеральні роботи щодо створення топографічних і кадастрових планів і карт, землевпорядної документації, обробки результатів інженерно-геодезичних вишукувань;– здатність здійснювати моніторинг та оцінку земель різного призначення, геодезичний моніторинг транспортних, промислових та цивільних будівель, будов і споруд;– здатність застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для розв’язання типових задач геодезії та землеустрою, а також вибору технічних засобів для їх виконання;– здатність до виконання інженерно-геодезичних робіт при вишукуваннях, проектуванні, будівництві та експлуатації інженерних об’єктів;– здатність аргументувати вибір методів розв’язування спеціалізованих задач, оцінювати отримані результати та захищати прийняті рішення;– здатність до топографо-геодезичного забезпечення зображення територій наземними і аерокосмічними методами;– здатність до збору, узагальнення і аналізу топографо-геодезичної, картографічної інформації в камеральних та польових умовах;– здатність до засвоєння та практичного застосування методів та технологій вишукувань, проектування, будівництва транспортних споруд та інженерних об’єктів;– здатність планувати технічний контроль та оцінювати якість інженерногеодезичної продукції, здійснювати контроль геодезичних, супутникових і фотограмметричних вимірювань, а також матеріалів дистанційного зондування;– здатність розробляти проекти і програми, організовувати та планувати польові роботи, готувати технічні звіти та оформлювати результати польових, камеральних та дистанційних досліджень в геодезії та землеустрої, розробляти проекту та виконавчу документацію землевпорядних, топографо-геодезичних, вишукувальних робіт;– здатність використовувати основні нормативно-правові акти та довідкові матеріали, чинні стандарти і технічні умови, інструкції та інші нормативнорозпорядчі документи у професійній діяльності;– знання професійної, цивільної безпеки та охорони праці при виконанні завдань професійної діяльності, здатність розуміти і враховувати соціальні, екологічні, етичні, економічні аспекти, що впливають на формування технічних рішень.
Академічна мобільність: реалізація освітньої програми передбачає можливість участі студентів у Міжнародних конференціях; науково-дослідного стажування студентів за програмою Еразмус+.
Практика/стажування: Навчальна практика з геодезії (1) проходить у лабораторіях ХНАДУ та на геодезичному полігоні ХНАДУ; Навчальна практика з геодезії (2) проходить у лабораторіях ХНАДУ, на топографо-геодезичних підприємствах та відомчих установах інженерного профілю. Виробнича практика проходить на провідних підприємствах у галузі геодезії та землеустрою, будівельних та вишукувальних підприємствах.
Професійні профілі випускників: бакалавр з геодезії та землеустрою спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» може займати такі посади на підприємствах, що належать до сфери управління Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, проектних науково-дослідних інститутах, будівельних підприємствах та інжинірингових компаніях (відповідно до ДК 003:2010): аерофотогеодезист; аерофотозйомник; геодезист; замірник на топографо-геодезичних і маркшейдерських роботах; зберігач фондів (геофондів); картограф; картограф-укладач; редактор карт технічний; технік (природознавчі науки); технік-аерофотограметрист; технік-будівельник (дорожнє будівництво); технік-геодезист; технік-землевпорядник; технік-картограф; технік-маркшейдер; технік-програміст (геозадачі); технік-топограф; технік-топограф кадастровий; технік-фотограмметрист; фахівець з геосистемного моніторингу навколишнього середовища; фахівець з дистанційного зондування землі та аерокосмічного моніторингу.
Доступ до подальшого навчання: Можливість подальшого навчання для здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти, отримання додаткової післядипломної освіти. Забезпечена можливість подальшої професійної сертифікації.
Кафедри, які забезпечують виконання освітньої програми:- кафедра проектування доріг, геодезії і землеустрою – випускова кафедра;- кафедра будівництва та експлуатації автомобільних доріг;- кафедра технології дорожньо-будівельних матеріалів і хімії;- кафедра екології;- кафедра інформатики та прикладної математики;- кафедра інженерної та комп’ютерної графіки;- кафедра вищої математики;- кафедра фізики;- кафедра іноземних мов;- кафедра філософії та педагогіки професійної підготовки;- кафедра економіки і підприємництва;- кафедра обліку, оподаткування та міжнародних економічних відносин;- кафедра фізкультури
Факультет: дорожньо-будівельний
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Термін навчання - 1 рік 3 місяці
Ліцензійний обсяг - 50.
Кредитів - 90 кредитів ECTS, в тому числі 66 кредитів ECTS – обов'язкові дисципліни, 24 кредити ECTS – дисципліни за вибором студента.
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Ліцензійний обсяг - 50 (загальний ліцензійний обсяг денної та заочної форм навчання).
Кредитів - 90 кредитів ECTS, в тому числі 66 кредитів ECTS – обов'язкові дисципліни, 24 кредити ECTS – дисципліни за вибором студента.
Казаченко Людмила Михайлівна
Телефон: +38(057)707-37-32
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 362
E-mail: rp@khadi.kharkov.ua
Галузь знань: 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність: 193 Геодезія та землеустрій
Кваліфікація: Магістр з геодезії та землеустрою за освітньою програмою: «Інженерна геодезія». Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Другий (магістерський) рівень, восьмий рівень НРК, другий цикл РК-ЄПВО
Передумови вступу: диплом освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
Особливі умови вступу: немає
Механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти нема.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: виконання навчальної програми та захист магістерської роботи.
Мова навчання за освітньою програмою: українська.
Характеристика освітньої програми: Освітня програма ґрунтується на результатах сучасних наукових досліджень у галузі інженерної геодезії, сучасних методах інструментальних вимірювань та засобах і методах обробки результатів геодезичних вимірювань, впровадженні інноваційних технологій у професійну діяльність. та орієнтує на подальшу професійну і наукову кар’єру. Метою освітньої програми є забезпечення підготовки зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» спеціалізації «Інженерна геодезія», набуття знать та практичних навичок у розв’язанні комплексних проблем у галузі геодезії; інженерно-геодезичного моніторингу; інженерно-геодезичного забезпечення будівельних, землевпорядних, кадастрових робіт; фотограмметрії та дистанційного зондування при здійсненні професійної та дослідницькоінноваційної діяльності; формування соціальної активності та громадянської позиції; формування особистості. Освітня програма спрямована на підготовку студентів до професійної діяльності та можливості подальшого навчання для здобуття вищого кваліфікаційного рівня. Навчальний процес організовано у вигляді лекцій, лабораторних та практичних занять, курсового проектування, науково-дослідної роботи, науково-дослідного стажування, самостійної роботи та виконання магістерських робіт. Обов’язковим є проходження науково-дослідного стажування за темою магістерської кваліфікаційної роботи, під час якого студенти виконують як практичні, так і теоретичні дослідження. Для забезпечення навчального процесу з підготовки фахівців на кафедрах ХНАДУ функціонують спеціалізовані лабораторії, які обладнані геодезичними приладами, сучасною комп’ютерною технікою з необхідним програмним забезпеченням. До реалізації програми залучаються штатні науково-педагогічні працівники з науковими ступенями та/або вченими званнями, а також висококваліфіковані досвідчені спеціалісти.
Набуті загальні та фахові компетентності:- здатність навчатися сприймати набуті знання у професійної сфері та інтегрувати їх з наявними;- здатність і готовність розуміти і аналізувати економічні проблеми і суспільні процеси, бути активним суб’єктом економічної діяльності, володіти процесом управління персоналом та його мотивацією;- здатність продукувати нові ідеї, проявляти креативність та здатність до системного мислення;- здатність втілювати правові норми у професійну діяльність та суспільні відносини;- здатність володіти методикою визначення ризиків, виявляти фактори впливу щодо запобігання нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на об’єктах (виробництві);- здатність до дослідницької діяльності, гнучкого способу мислення, розуміння і розв’язку задач, критичного відношення до усталених наукових концепцій;- здатність до навчання впродовж життя, наполегливість у досягненні мети, турбота про якість виконуваної роботи, ініціативність, комунікабельність;- здатність розуміти принципи роботи та функціональне призначення сучасних геодезичних, фотограмметричних приладів та навігаційних систем;- здатність використовувати основні нормативно-правові акти та довідкові матеріали, чинні стандарти і технічні умови, інструкції та інші нормативнорозпорядчі документи у професійній діяльності;- здатність застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення і ГІС системи для вирішення прикладних професійних задач;- здатність застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для розв’язання типових задач інженерної геодезії, а також вибору технічних засобів для їх виконання;- здатність використовувати знання й уміння для розрахунку апріорної оцінки точності та вибору технологій проектування і виконання прикладних професійних завдань;- здатність ідентифікувати, класифікувати та описувати цифрові моделі шляхом використання аналітичних методів і методів моделювання;- здатність до топографо-геодезичного забезпечення зображення територій наземними і аерокосмічними методами;- здатність до виконання інженерно-геодезичних робіт при вишукуваннях, проектуванні, будівництві та експлуатації інженерних об’єктів;- здатність до збору, узагальнення і аналізу топографо-геодезичної, картографічної інформації;- здатність виконувати технічний контроль та керування якістю інженерногеодезичної продукції;- здатність до планування, здійснення організаційно-технічних заходів, розроблення документації з організації й управління інженерно-геодезичними роботами в камеральних і польових умовах;- знання професійної та цивільної безпеки при виконанні завдань професійної діяльності;- здатність до практичного застосування інноваційних рішень, методів та технологій вишукувань, проектування, будівництва транспортних споруд та інженерних об’єктів;- уміння застосовувати та інтегрувати знання і розуміння дисциплін суміжних інженерних галузей.
Академічна мобільність: реалізація освітньої програми передбачає можливість участі студентів у Міжнародних конференціях; науково-дослідного стажування студентів за програмою Еразмус+.
Практика/стажування: Науково-дослідне стажування проходить у лабораторіях ХНАДУ, топографо-геодезичних підприємствах та відомчих установах інженерного профілю.
Професійні профілі випускників: магістр з геодезії та землеустрою спеціалізації «Інженерна геодезія» може займати такі посади: науковий співробітник, інженер-проектувальник, інженер-дослідник в галузі геодезії та землеустрою, викладач, асистент вищого навчального закладу, викладач професійного навчально-виховного закладу, керівник виробничого підрозділу, керівник функціонального підрозділу, фахівець з геодезії на топографогеодезичних підприємствах, фахівець з інженерної геодезії на будівельних підприємствах та інжинірингових компаніях.
Доступ до подальшого навчання: Можливість подальшого навчання для здобуття третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, отримання додаткової післядипломної освіти. Можливість професійної сертифікації.
Кафедри, які забезпечують виконання освітньої програми:- кафедра проектування доріг, геодезії і землеустрою – випускова кафедра;- кафедра будівництва та експлуатації автомобільних доріг;- кафедра економіки і підприємництва;- кафедра іноземних мов.
Факультет: дорожньо-будівельний
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням