Підготовка фахівців, здатних до вирішення інженерно-технічних і наукових задач прикладної механіки в умовах сучасних машинобудівних і ремонтних підприємств.
Термін навчання – 3 роки 10 місяців
Кредитів – 240 кредитів ECTS,
В тому числі 180 кредитів ECTS – обов’язкові дисципліни,
60 кредитів ECTS – вибіркові дисципліни.
Термін навчання – 3 роки 10 місяців
Дудукалов Юрій Володимирович
Телефон: +38 (099) 224-37-24
Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 421
E-mail: ncc_delcam@ khadi.kharkov. ua
Галузь знань: 13 «Механічна інженерія»
Спеціальність: 131 «Прикладна механіка»
Тип диплому та обсяг освітньої програми: диплом бакалавра, одиничний, 240 кредитів ЄКТС, (термін навчання – 3 роки 10 місяців).
За скороченим терміном навчання – 180 кредитів ЄКТС, (термін навчання – 2 роки 10 місяців).
Наявність акредитації: –
Цикл/рівень: HPK України – 6 рівень;
FQ-EHEA – перший цикл;
EQFLLL – 6 рівень
Мова викладання: Державна
Мета освітньої програми:
Надати освіту в галузі знань «Механічна інженерія» з широким доступом до працевлаштування.
Забезпечити теоретичну та практичну підготовку фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми при виконанні професійних завдань та обов’язків в галузі знань «Механічна інженерія» за профілем прикладної механіки для технологій і обладнання машинобудівних і ремонтних виробництв.
Предметна область: (галузь знань, спеціальність) Галузь знань 13 «Механічна інженерія», Спеціальність 131 «Прикладна механіка».
Об'єкти вивчення: конструкції, машини, устаткування, механічні і біомеханічні системи та комплекси, процеси їх конструювання, виготовлення, дослідження та експлуатації.
Цілі навчання: професійна інженерна діяльність в галузі проектування, виробництва та експлуатації технічних систем, машин і устаткування, робото-технічних засобів та комплексів, розробки технологій машинобудівних виробництв.
Теоретичний зміст предметної області: загальні закони теоретичної механіки та їх прикладні застосування, теоретичні засади конструювання машин, технологій машинобудівних виробництв, механіки рідини і газів, деталей машин і конструкцій, прогнозування експлуатаційних властивостей технічних систем.
Методи, методики та технології: фізико-математичні методи розрахунку статики, динаміки та стійкості елементів і конструкцій; аналітичні, чисельні та алгоритмічні методи моделювання кінематики та динаміки машин, аналізу напружено-деформованого стану елементів конструкцій; методики проектування, контролю, дослідження, розробки технологій виготовлення і складання елементів машин та конструкцій; інформаційні технології в інженерних дослідженнях, проектуванні і виробництві; методи та засоби числового програмного керування технологічного обладнання; технології автоматизованих машинобудівних виробництв.
Інструменти та обладнання:
верстати, інструменти, технологічні та контрольні пристрої, контрольно-вимірювальні засоби, системи числового програмного керування, приводи верстатних та робото-технічних систем.
Основний фокус освітньої програми: Спеціальна освіта у галузі Механічної інженерії за спеціальністю Прикладна механіка, що спрямована на формування інтегральної компетентності бакалавра по вирішенню проблем прикладної механіки в машинобудівному і ремонтному виробництві з акцентом на виготовленні, забезпеченні надійності машин, їх модернізації і ремонту.
Ключові слова: прикладна механіка; технології виготовлення, верстати з ЧПК; ремонтне виробництво; модернізація машин; ремонтно-діагностичне обладнання; виробничо-транспортний процес.
Особливості програми: Особливостями програми є:
– формування поглибленої технологічної підготовки, що сприяє вирішенню задач як машинобудівного, так ремонтного виробництва із застосуванням сучасного обладнання з ЧПК;
– зорієнтованість на набуття навичок із практичного застосування CAD/CAM/CAE систем для розроблення конструкторсько-технологічних проєктів виготовлення, модернізації і ремонту машин.
Можливість використовувати в навчальному процесі сучасне верстатне обладнання з ЧПУ надає технічний центр освіти Haas Technical Education Center (HTEC) в ХНАДУ. Здобувачі можуть освоювати сучасні методи роботи на верстатах із ЧПУ: токарному верстаті ST20 і фрезерному VF2.
ХНАДУ отримав статус стратегічного партнера компанії Autodesk, що дає змогу використовувати великий пакет освітніх ліцензій на актуальні програмні продукти для здобувачів.
Для вивчення динаміки руху машин застосовується на заняттях високоточний мобільний реєстраційно-вимірювальний комплекс на основі акселерометрів (розробник – кафедра технології машинобудування і ремонту машин ХНАДУ).
Придатність до працевлаштування: Випускники отримують можливість працевлаштування у сфері машинобудування та ремонту машин на підприємствах різних форм власності, машинобудівних і авторемонтних підприємствах на посадах (відповідно до ДК 003:2010):
2145.2 Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів;
2145.2 Інженер з комплектації устаткування;
2145.2 Інженер-конструктор (механіка);
2145.2 Інженер-технолог (механіка);
2149.2 Інженер з організації експлуатації та ремонту;
2149.2 Інженер з підготовки виробництва;
2149.2 Інженер з проектування механізованих розробок;
2149.2 Інженер з ремонту;
2149.2 Інженер з розрахунків та режимів;
2149.2 Інженер із впровадження нової техніки й технології;
2149.2 Інженер-конструктор;
3115 – Механік з ремонту транспорту
3115 – Технік з експлуатації та ремонту устаткування
3141 – Технік-механік з ремонту технологічного устаткування.
Подальше навчання: Можливість продовження навчання на другому (магістерському) освітньому рівні (HPK України – 7 рівень, FQ-EHEA – другий цикл, EQF LLL – 7 рівень), отримання післядипломної освіти на споріднених та інших спеціалізаціях, підвищення кваліфікації, академічна мобільність.
Передумови вступу: На базі повної загальної середній освіти, на базі ступеня «молодший бакалавр» чи «фаховий молодший бакалавр» (на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»).
Умови вступу визначаються Правилами прийому до Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, що розроблені на основі Умов прийому до закладів вищої освіти, затверджених Міністерством освіти і науки України для року вступу.
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін
ОПП Проєкт «Прикладна механіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 131 Прикладна механіка 2024 року. Пропозиції щодо змісту ОПП приймаються до 05.04.2024 р. за формою зворотного зв’язку або на електронну пошту ncc_delcam@ khadi.kharkov. ua
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Ліцензійний обсяг - 7
Кредитів ECTS - 90
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Кредитів ECTS - 90
ПОЛЯНСЬКИЙ Олександр Сергійович
Телефон: +38 (067) 269-22-78;
+38 (063) 450-85-11 (Viber)
Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 421
E-mail: khadi.pas@ gmail. com
Освітня програма орієнтована на надання освіти в галузі транспорту з широким доступом до працевлаштування. Забезпечити теоретичну та практичну підготовку фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми при виконанні професійних завдань та обов’язків в галузі знань «Механічна інженерія» за профілем прикладної механіки для технологій і обладнання машинобудівних і ремонтних виробництв.
Особливості освітньо-професійної програми пов‘язані з орієнтацією на вирішення актуальних проблем, які виникли для промислового комплексу України. Застосування методів прикладної механіки дає змогу одержати обгрунтовані конструкторські і технологічні рішення для модернізації та ремонту машин, перш за все мобільної техніки.
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін
ОПП Проєкт «Комп’ютерний інжиніринг технологій машинобудування і ремонту машин» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 131 "Прикладна механіка" 2024 року. Пропозиції щодо змісту ОПП приймаються до 05.04.2024 р. за формою зворотного зв’язку або на електронну пошту yuriy.ledd@ gmail. com