Весняна школа Erasmus+: нові знання для відновлення України

У період з 6 по 12 квітня 2025 року студентки факультету транспортних систем – Віталіна  Конєва та Єлизавета  Бережна — взяли участь у Весняній школі, що проходила в Технічному університеті м. Ліберець (Чехія) в рамках проєкту Erasmus+ «Трансформаційна навчальна мережа для підвищення стійкості – надання можливості українській вищій освіті забезпечити стійке та надійне відновлення (післявоєнної) України (TransLearnN)». Проєкт Transformational Learning Network for Resilience спрямований на зміцнення позиції українських університетів відігравати ключову роль у сталому післявоєнному відновленні України. У межах ініціативи співпрацюють 11 університетів з України, Чехії, Польщі, Литви та Німеччини. Координацію участі у проєкті з боку ХНАДУ здійснює Внешняя ссылка открывается в новом окнекафедра екології.

Весняна школа об’єднала студентів із різних міст України задля спільного вивчення ключових питань, пов’язаних з управлінням ризиками, сталим розвитком, а також викликами, що постають перед Україною і світовою спільнотою, та охопила такі тематичні блоки:

– Основи поняття ризиків – класифікація ризиків, їх роль у прийнятті рішень в умовах невизначеності;

– Техногенні екологічні ризики – аналіз впливу промислових аварій та їх наслідків для природи й суспільства;

– Енергетична стійкість – взаємозв’язок енергетики з ризиками, аналіз вразливості енергетичних систем;

– Ризик-орієнтований підхід до надзвичайних ситуацій – моделювання сценаріїв кризових подій та розробка стратегій реагування;

– Адаптація до змін клімату – сучасні підходи до підвищення стійкості в умовах глобального потепління;

– Відновлення людського потенціалу України – роль людського капіталу у процесах післякризового відновлення держави.

Участь у Весняній школі стала цінним досвідом, сприяла розширенню професійного світогляду, розвитку міжкультурної комунікації та формуванню необхідних практичних навичок.   


Новини за датою

Новини за тегами

За категорією