Кафедра метрології та БЖД на Дні відкритих дверей

29 березня 2025 року відбувся День відкритих дверей механічного факультету ХНАДУ.

День відкритих дверей - це унікальний захід, що дозволяє відчути та поринути в атмосферу університету, отримати пояснення та відповіді на актуальні питання стосовно правил прийому 2025 року  від експертів приймальної комісії ХНАДУ.

Кафедра метрології та БЖД у складі завідувача кафедри Богатова Олега та доцентів Медведовської Яни, Кравцова Михайла та Роянова Олексія представили спеціальність G6 "Інформаційно-вимірювальні технології".

Доцентка Медведовська Яна представила спеціальність, окреслила її значення та сучасні виклики, які постають перед фахівцями у сфері інформаційно-вимірювальних технологій. З цією метою, у якості допоміжного матеріалу, були підготовлені інформативні відеоролики та презентації.

Особливу увагу було приділено відповіді на актуальне питання "Чому інформаційно-вимірювальні технології привабливі для вибору майбутньої професії?" Інформаційно-вимірювальні технології використовуються в майже всіх сферах: енергетика, медицина, промисловість, транспорт, ІТ, екологія, розумні міста, розумні будинки, інтелектуальні виробництва тощо. Компанії шукають фахівців, які вміють працювати з ІоТ-пристроями (інтернет речей), великими масивами даних (Big Data), штучним інтелектом для аналізу результатів вимірювань, системами автоматизації та кіберфізичними системами. Високий попит на ринку праці обумовлено тим, що інформаційно-вимірювальні технології поєднують знання з інформатики, електроніки, математики, фізики та інженерії. Це дає можливість  розвиватися в різних напрямках (наприклад, від розробки сенсорів до аналізу даних); працювати на стику технологій, що робить професію різнобічною та цікавою. 

Велику цікавість у майбутніх абітурієнтів викликала значна кількість засобів вимірювань, що була представлена на заході і це лише частина того технічного оснащення, що є на кафедрі. Школярі охоче вимірювали шум, радіацію, температуру, силу вітру тощо. У цьому їм допомогли та відповіли на актуальні питання доценти Богатов Олег та Роянов Олексій.

Усі засоби вимірювань, що були представлені кафедрою є сучасними і більшість має змогу формувати звіти вимірювань у вигляді масивів даних та передавати їх на смартфорн або на ПК через USB або Wi-fi (наприклад, осцилограф Hantek DS02000, що був представлений на заході). Потім такі дані можна використовувати для подальшої обробки та аналізу, адже вимірювальні дані є основою для роботи інформаційно-вимірювальних технологій, а інформаційно-вимірювальні технології, у свою чергу, забезпечують точність, швидкість і ефективність роботи з цими даними.

Доцент Кравцов Михайло супроводжував та скоординовував потенційних абітурієнтів кафедри протягом усього заходу.

Доцентка Крайнюк Олена представила нову міждисциплінарну спеціальність  F5+G7 "Кібербезпека та захист інформації" і "Автоматизація, компʼютерно-інтегровані технології та робототехніка" та окреслила знання та навички, які отримують студенти спеціальності:

  • аналіз кіберзагроз та безпечне управління автоматизованими комплексами;
  • методи криптографії, етичний хакінг та управління ризиками в кіберпросторі;
  • захист інформаційних систем, промислових мереж і критичної інфраструктури;
  • впровадження IoT, штучного інтелекту та кіберзахисту в  автоматизовані й роботизовані процеси.

Для цього був підготовлений допоміжний поліграфічний матеріал (плакати та буклети) та інтерактивна гра за QR-посиланням.

Усі школярі отримали сертифікати про участь у заході. Найактивніші - отримали брендовану продукцію університету.


Новини за датою

Новини за тегами

За категорією