22 квітня 2025 року відбувся професійний вебінар «Як ШІ впливає на кібербезпеку», у якому взяла участь доцент Олена Крайнюк. Захід став знаковою подією для усіх, хто цікавиться сучасними викликами на перетині штучного інтелекту та інформаційної безпеки і зібрав понад 500 учасників.
У фокусі обговорення були практичні аспекти впровадження AI у сферу кіберзахисту, нові ризики, регуляторні вимоги та технологічні тренди, які необхідно враховувати як фахівцям, так і розробникам освітніх програм.
Ключові теми вебінару:
- Як штучний інтелект змінює парадигму довіри, контролю та відповідальності;
- Регуляторні вимоги DORA та EU AI Act: наслідки для України;
- Explainable AI як обов’язковий компонент у кібербезпеці;
- Перші українські приклади Large Language Models (LLM) — шлях до цифрової автономії;
- Реальні кейси впровадження AI у продакшені: виклики, помилки, рішення.
Учасники отримали унікальну можливість почути відверту розмову про виклики та помилки, з якими стикаються команди безпеки, а також дізнатися, як готувати студентів до реалій сучасного ринку праці, де знання з кібербезпеки мають бути інтегровані з розумінням штучного інтелекту.
Вебінар наочно продемонстрував, що підготовка фахівців з кібербезпеки більше не може обмежуватися класичними підходами. Необхідно впроваджувати у зміст ОПП (освітньо-професійних програм) такі компоненти, як:
- Аналіз ризиків AI-систем;
- Технології explainable AI;
- Основи правового регулювання AI у ЄС і в Україні;
- Архітектура безпечного впровадження AI-рішень.
Такий досвід є цінним ресурсом для оновлення навчальних планів кафедри Кібербезпеки ХНАДУ, а також формування міждисциплінарних компетентностей майбутніх фахівців. Впровадження найактуальніших тем та реальних кейсів у навчання — ключ до підготовки конкурентоспроможного випускника в епоху ШІ.