В 2024 році ХНАДУ оголошує набір на навчання за трьома рівнями освіти

обирай потрібний та дізнавайся більше

НМТ – комп’ютерний онлайн-тест для вступу для здобуття ступеня бакалавра. Він складається з чотирьох блоків:  українська мова, математика, історія України та четвертий предмет на вибір вступника. Тест містить тестові завдання з кожного блоку, виконати які потрібно за 240 хвилин.  

Мотиваційний лист - це електронний лист від імени вступника, в якому він звертається до приймальної комісії закладу вищої освіти із повідомленням інформації про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму й відповідні очікування, досягнення в навчанні та інших видах діяльності, загальну мотивацію навачатися. Критерії оцінювання, загальні поради та приклади написання мотиваційних листів можна знайти за наступним посиланням.

Так, якщо звільниться вакантне бюджетне місце у період сесії (наприклад, відраховано студента/ку або він/вона не може продовжити навчання за певних власних причин). Перший студент чи студентка за рейтингом, який сформовано за результатами сесії, серед контрактників перейде на це вакантне бюджетне місце. Така ситуація трапляється досить часто. Тому, якщо ви – перший у рейтингу на контракті, то є шанс отримати бюджетне місце!    

Мають право на переведення з контракту на бюджет, якщо не були нікуди рекомендовані на бюджет.

Так, потрібно. Мотиваційний лист є обов'язковим при вступі на усіх спеціальністях усіх рівнів вищої освіти незалежно від форми навчання.

Після закінчення коледжу можна вступати на бюджет на вищий рівень освіти в університет. Можна вступити за скороченою програмою на 1-й прискорений (бюджет або контракт), 2-й та 3-й курс (тільки контракт). Все залежить від того за якою спеціальністю Ви отримаєте освіту в коледжі та на яку спеціальність претендуєте на вступ в університет.   

Так, буде. Буде ЄВІ з двох частин - іноземна мова та тест загальної навчальної компетентності

1. Так, потрібно. Для виконання умов до зарахування.
2. Так, потрібно отримувати. Час на отримання документу є. Звертайтесь у військомат за місцем перебування.
Для тих, хто знаходиться за кордоном, за новим законодавством, з січня 2023 р, у консульській службі ставлять на військовий облік.
При подачі заяви через електронний кабінет приписне не потрібне. А вже після отримання бюджетного місця, ви маєте виконати вимоги для зарахування - надати документи у приймальну комісію, а одним з обов'язкових документів є документ про військовий облік.

Ні, не правда. Четвертий предмет буде вибирати вступник самостійно. З результатом будь-якого четвертого предмету можна буде вступати на будь-яку спеціальність.

Не виникнуть, але, якщо при створенні електронного кабінету виникнуть проблеми, то тоді потрібно звернутись до ЗВО за допомогою, щоб працівники ПК внесли в базу інформацію про Ваш новий паспорт.

Учасник тестування може виконувати завдання з різних частин НМТ на власний розсуд.
Водночас будь яка частина НМТ (в тому числі з математики) у 2024 році є обовʼязковою, тобто її результат необхідний для вступу до будь-якого закладу вищої освіти на бюджетну форму навчання.
Отже, відсутність позитивного результату будь якої частини НМТ унеможливить вступ.

Під час складання НМТ ви працюватимете за індивідуальним робочим місцем.
На вашому столі лежатиме аркуш паперу для чернетки. Якщо цього аркуша вам буде замало, попросіть в інструктора ще один. Виходячи з аудиторії після завершення тестування, ви маєте віддати чернетку інструкторові.    

Так, можна повертатися до виконання завдань і позначати іншу відповідь. Але в межах предметного блоку (до перерви та після перерви)
Упродовж роботи з НМТ учасник може повертатися до будь-якого завдання, виконувати його або виправляти вже надану відповідь і заново зберігати її.
Головне – не забувати натискати кнопку «Зберегти відповідь» і вкластися в час роботи над тестом.    

Перескласти будь-який предмет НМТ після завершення тестування неможливо. Тому, якщо для вступу на обрану спеціальність результат з будь чкого предмета НМТ є необхідним, вступник, на жаль, втратить можливість вступу.
Також, якщо учасник має минулорічні результати НМТ або результати ЗНО за 2021 рік, він зможе вступати з ними.    

Буде запропоновано два предметні блоки національного мультипредметного тесту - українська мова+математика та історія України+предмет на вибір
Ці блоки розміщені в окремих вкладеннях програми тестування. Тестові завдання з кожного предмета містяться у своєму предметному блоці.
Відтак учасник НМТ має можливість на власний розсуд обирати послідовність виконання завдань з різних предметів в межах першого та другого блоків. Учаснику не потрібно завершувати тест, коли він переходить до наступного предмета в межах блоку. 
Важливо! Після підтвердження завершення тесту жодних змін у роботу внести неможливо.    

У попередні роки власники міжнародного сертифікату (диплому) мовного іспиту мали можливість зарахувати його як результат державної підсумкової атестації за курс вивчення іноземної мови у школі. ДПА є формою контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх закладів освіти і наразі не проводиться. НМТ є вступним іспитом до закладів вищої освіти. Тому, зарахувати мовний сертифікат з англійської або іншої іноземної мови, як результат частини НМТ неможливо.    

У 2024 році модель МНТ передбачає проходження тестування лише з чотирьох предметів: обов'язкових – української мови, математики та історії України й одного предмета за вибором вступника.
Обрати п'ятий предмет для складання НМТ у 2024 році неможливо.
Водночас необхідно пам'ятати, що вступ можливий за будь-якої обраної абітурієнтом комбінації предметів. Для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ з кожного предмета буде застосовано різні коефіцієнти. Наприклад, якщо абітурієнт вступає на правничі спеціальності, то більшу вагу матиме результат з історії України, на медичні – результат з біології тощо.

Ні, завдання будуть на 100% різні. Але в тестах можуть траплятися завдання минулих років, а також завдання, подібні на завдання минулих років. Тому практикуйтесь у виконанні завдань ЗНО, які використовувались раніше, особливо в останні кілька років. Щорічно ми аналізуємо завдання тестів і бачимо, що під час тестування використовуються завдання, дуже схожі на ті, які вже траплялися, або навіть ідентичні.

Під час укладання тестових завдань НМТ з української мови Український центр оцінювання якості освіти в 2024 році дотримувався принципів, що реалізовувались під час зовнішнього незалежного оцінювання. Отже, тестові завдання, що використовуватимуться цьогоріч, не будуть стосуватися норм, що змінені новим правописом.

Рівень складності завдань НМТ з іноземної мови передбачений чинними програмами зовнішнього незалежного оцінювання. Складність деяких завдань тесту з іноземної мови передбачатиме рівень В2. Водночас переважна більшість завдань матиме рівень В1.
Рівень (B1) – середній рівень знання мови, що передбачає володіння нею на достатньому рівні.
Рівень (B2) – рівень володіння мовою на достатньому рівні, щоб спілкуватися з носіями мови, дивитися фільми тощо.

Результати НМТ 2022, 2023 років будуть використовуватись нарівні з результатами НМТ 2024 року. Якщо у вступника будуть результати НМТ обох років, то він зможе обрати той з них, який даватиме кращий конкурсний бал.

Дати прийому документів

ОC бакалавр: 1 курс на основі повної загальної середньої освіти:

  • на денну форму навчання — 19 липня по 31 липня;
  • на заочну форму навчання — 19 липня по 31 липпня.

ОC бакалавр: на основі ОПС фаховий молодший бакалавр, ОС молодший бакалавр, ОКР молодший спеціаліст:

  • на денну форму навчання —  19 липня по 31 липня;
  • на заочну форму навчання — 19 липня  по 31 липня.

ОC магістр:

  • на денну форму навчання —  01 серпня по 22 серпня;
  • на заочну форму навчання —  01 серпня по 22 серпня.

ОНС Доктор філософії:

Перелік необхідних документів для вступу

+  Заява на вступ (роздруковується в ХНАДУ);

+  Договір на навчання (оформлюється в ХНАДУ або в електронному вигляді з накладанням кваліфікованого електронного підпису);

+ Мотиваційний лист (в електронному вигляді);

+ Копія документу (одного з документів), що посвідчує особу;

+ Копія документу про реєстрацію місця проживання;

+ Копія реєстраційної облікової карти фізичної особи платника податку (ідентифікаційний код);

+ Копія атестату або свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти;

+ Копія додатку до атестату або свідоцтва (з оцінками);

+ Копія військово-облікового документу (для військовозобов’язаних) /військовий квитка або приписне посвідчення/ (відповідно до Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022 р.;

+ Копія результатів НМТ/ЗНО;

+ Кольорова фотокартка (розмір 3 × 4 см) (паперова або електронна);

 

+ Копії документів, які підтверджують право вступника на спеціальні умови вступу.

Контакти приймальної комісії

Графік роботи Приймальної комісії

Понеділок-П'ятниця з 9-00 до 16-30 Перерва з 12-30 до 13-30

З 19 липня до 31 липня 2024 року всі суботи та неділі робочі  з 9-00 до 13-00.