НМТ – національний мультипредметний тест, який складається вступником для вступу на бакалаврський рівень вищої освіти.
НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких – обов’язкові, а четвертий – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова, математика та історія України, а на вибір – одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, географія, українська література та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Тести з української мови, історії України, української літератури, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики — 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) — 32 завдання.
НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що тест проходить в 2 етапи: 1 етап - українська мова та математика (120 хвилин), перерва (20 хвилин) та 2 етап - історія України та предмет на вибір (120 хвилин). Відтак учасник НМТ має можливість на власний розсуд обирати послідовність виконання завдань з різних предметів в межах етапу.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів, та зможе зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститься в Правилах прийому ХНАДУ на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
З березня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до початку квітня.
Реєстрація на НМТ буде відбуватись в безпаперовій формі. Аби створити персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним за наступним посиланням. Ця функція активується одночасно з початком реєстрації.
Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно буде самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:
Перелік необхідних документів:
За потреби додаються такі копії:
Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.
під час реєстрації вступник має вибрати предмет додаткового блоку для складання. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.
Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.
Після надсилання інформації на обробку до певного часу в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:
Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.
Консультаційна лінія ПК ХНАДУ
+38 (095) 362-57-07 (Viber, Telegram, WhatsApp)
+38 (097) 413-62-02
_____________________________________________
Птиця Геннадій Григорович, відповідальний секретар приймальної комісії
+38 (050) 633-58-93
_____________________________________________
Email: abitur@ khadi.kharkov. ua