Вимоги до міжнародних Рейтингів:

1) Перелік журналів Nature Index

(мати статтю або принаймні, подвійну афіляцію у журналі) 

Цілі, які заповнюються у Рейтингу та які повинен досягати університет:

 

 

3) Покращити або створити профілі:

4) Scimago Institutions Rankings

SCImago Institutions Rankings – наукометричний рейтинг. Відмінність полягає у використанні базі даних – Scopus. SCIMago є рейтингом наукових організацій, а не тільки ЗВО. Єдине обмеження на входження в даний рейтинг – мати не менше 100 публікацій будь-якого типу, що індексуються Scopus за 5 років, що передують року публікації рейтингу.

Методологія (www.scimagoir.com/methodology.php)

SCImago SIR оцінює наукові організації за 17 індикаторами, які, як і в випадку з Leiden Ranking, не зводяться в таблицю. Сайт проекту дозволяє генерувати звіти по країнах і окремим індикаторам. За замовчуванням дається таблиця, в якій об’єкти наведені в порядку убування за індикатором O (загальна кількість публікацій).
SIR аналізує наукові та науково-дослідні установи за композитним індикатором, який поєднує в собі три різних набори показників, заснованих на дослідницькій діяльності, інноваційних заходах і громадському впливу, який вимірюється через видимість у веб.

Що означають індикатори? 

Шість показників, які визначають рейтинг QS World University Ranking 2023: 

Академічна репутація – Академічна репутація, що становить 40 відсотків загального балу, пов’язана з якістю викладання та досліджень в університетах світу. Ми збираємо понад 130 000 експертних думок із простору вищої освіти, створюючи найбільше дослідження академічної думки у світі.  

Репутація роботодавця . Ми знаємо, що студенти хочуть закінчити навчання з навичками та знаннями, необхідними для ринку праці. Ми оцінюємо, як навчальні заклади готують студентів до успішної кар’єри та які заклади пропонують найбільш компетентних, інноваційних та ефективних випускників.  

Співвідношення викладачів/студентів – цей показник визнає, що велика кількість викладачів на студента зменшує навантаження на викладання та створює більш сприятливий досвід студента. Ми оцінюємо, як навчальні заклади забезпечують студентів значущим доступом до викладачів і репетиторів.  

Цитування на факультет – ми вимірюємо якість університетських досліджень за допомогою показника цитування на факультет, беручи загальну кількість академічних цитувань у статтях, створених університетом за п’ятирічний період. 

Співвідношення міжнародної кількості студентів і міжнародної викладачі – дуже міжнародний університет створює ряд переваг. Це демонструє здатність залучати якісних студентів і співробітників з усього світу, а також має на увазі дуже глобальний погляд. Сильні міжнародні інституції створюють багатонаціональне середовище, створюючи міжнародні симпатії та глобальну обізнаність. 

Дізнайтеся більше про те, як оцінюється кожна категорія.