The European Credit Accumulation System (ECTS) is a tool of the European Higher Education Area to increase the transparency of studies and courses. It helps students move between countries and has their academic qualifications and periods of study abroad recognized.

 Начинается скачивание файлаEvaluation table in the KhNAHU

Academic calendar 2022-2023 academic year begins: August 29 The academic year at the university begins, as a rule, on September 1, and ends on June 30. The educational process at the university is carried out by semesters, for each academic year for full-time and part-time students, approved by the rector and in accordance with the  Внешняя ссылка открывается в новом окнеschedule of classes. 

 

International funds

Weizmann Institute of Science
Інститут Вейцмана

Напрямок діяльності: галузі науки і освіти. Дослідження проводяться в 18 відділеннях на факультетах біології, біофізики, біохімії, хімії, математики та фізики. Крім того, відділення викладання науки займається розробками навчальних матеріалів та методики викладання сучасної науки для студентів вищої школи. Є допоміжні засоби в кампусі, в тому числі комп’ютерний центр, прискорювачі часток, і мережа інститутських бібліотек.
Підтримка: інститут виділяє різні стипендії, гранти для проведення досліджень і опублікування їх результатів. На різних відділеннях організуються наукові конференції. Засновані премії: Somach Sachs Memorial Award присуджується щорічно за видатну роботу в області хімії, Jeannette and Samuel L. Lubell Memorial Award присуджується раз на два роки за видатні дослідження в будь-якій області і Levinson Prizes присуджуються щорічно за видатні роботи у фізиці, біології та математики. Адреса: POB 26 Rehovot 76100 Israel) (8) 342111 Телекс: 381300 2 (8) 466966 Pres. Prof. M. Harari; Vice-Pres. Prof. R.Y. Gronel
http://www.weizmann.ac.il/

Внешняя ссылка открывается в новом окнеDAAD  

Внешняя ссылка открывается в новом окнеНаціональний академічний контактний центр для України

 

Belgian National Fund for Scientific Research Flemish Board of Trustees
Бельгійський національний фонд сприяння науковим дослідженням
Напрями діяльності фонду: Підготовка дослідників: виділення грантів молодим випускникам університетів для підготовки дисертацій в рамках двох програм Research Assistantship і Special Doctoral Grant; допомога дослідникам, які мають вчений ступінь, у підвищенні їх кваліфікації. Підтримка індивідуальних дослідників: виділення грантів у вигляді платні вченим на загальноприйнятому рівні члена дослідницької групи або керівника проекту (Research Associates або Research Directors);
Надання початківцям дослідникам і / або відомим ученим кредитів на проведення досліджень та придбання обладнання. Підтримка наукових колективів: надання науковим колективам кредитів на покриття поточних витрат, придбання обладнання. Підтримка наукових колективів: надання науковим колективам кредитів на покриття поточних витрат, придбання обладнання та утримання персоналу для здійснення передових (складних) наукових проектів.
Відбір кандидатів проводиться самим науковим співтовариством в особі Ради експертів, що складається з висококваліфікованих національних та іноземних фахівців.
Адреса: F.W.O. Egmontstraat 5 B – 1000 BRUSSELS – BELGIUM Tel. + 32/2 / 512.91.10 Fax. + 32/2 / 512.58.90
E-mail Jose.Traest@remove-this.nfwo.remove-this.be

http://www.fwo.be/en/fellowships-funding/research-grants/

The British Council
Британська рада
Напрямок діяльності: Програми сприяння викладанню англійської мови. Міжнародні семінари. Стипендіальні програми. Фінансування проїзду. Обміни в галузі мистецтва і культури. Встановлення наукових контактів. Робота зі студентами і навчання в галузі промисловості, у сферах менеджменту, сільського господарства та охорони здоров’я, підтримку програм викладання англійської мови, надання інформації різним установам, надання допомоги бібліотекам.
Програми спрямовані на вдосконалення викладання англійської мови, навчання менеджменту, теорії та практики бізнесу, академічні та наукові обміни, а також культурні заходи. (Projects: REAP, JICAP, DISPS, SEPS), проведення спеціальних семінарів, курсів або літніх шкіл у Великобританії.
Гранти надаються за сучасними розділами мистецтва, освіти, медицини та науки, стипендії надаються для навчання в галузі економіки, географії, історії, міжнародних відносин, права, підприємництва, управління, соціології, засобів масової інформації, викладання англійської мови, міського планування.
www.britishcouncil.org/

Deutsche Forschungsgemeinschaft e.V. (DFG)
Німецьке науково-дослідне товариство
Напрямок діяльності: Товариство здійснює програму підтримки співпраці німецьких учених з ученими країн Східної Європи і колишнього СРСР. Рішення про підтримку приймається виключно на підставі заявок німецьких учасників співробітництва. Особи, які претендують на підтримку в рамках даної програми, повинні зв’язатися з німецькими вченими, з якими вони співпрацюють або припускають співпрацювати, і обумовити з ними можливість використання коштів, що виділяються в рамках даної програми.
Підтримка: 1) Спільні, в тому числі і довготривалі проекти; 2) Запрошення на короткострокову стажування (до трьох місяців); 3) Участь у наукових симпозіумах і конференціях (див. Далі); 4): фінансування стажувань тривалістю до шести місяців; придбання дрібного устаткування та інші витрати, пов’язані зі стажуванням; додаткове фінансування досліджень протягом 6 місяців після закінчення стажування.
Заявки приймаються тільки від німецьких партнерів. Відомості, що включаються в заявку: назва конференції; прізвище, ім’я, вік запрошуваного і відомості про його володінні мовами; його спеціальність, місце роботи та посада, службова адреса; мотивування та ін.
Адреса: Dr. Doris Schenk Referat WA 4 Deutsche Forschungsgemeinschaft Kennedyallee 40, 5300 Bonn 2 Germany (0228) 885-23-72 2 (0228) 885-22-21
http://www.dfg-bonn.de/

Earhart Foundation
Фонд Ерхарт
Напрямок діяльності фонду: Стипендії Г.Б. Ерхарт (H.B.Earhart Fellowships). Стипендії на проведення досліджень (Fellowships Research Grants).
Зазвичай фінансуються спеціальні проекти або види діяльності, але часто грант виділяється особі, ім’я якого значиться в заявці як основного виконавця або керівника.
Рекомендується до офіційного представлення заявки направити до фонду лист із запитом.
Терміни: Більшість грантів стверджується в кінці кожного календарного року. Заявки цілий рік.
Адреса: Earhart Foundation David B. Kennedy, Pres. 2200 Green Rd., Suite H Ann Arbor MI 48105 USA) (313) 761-8592

East-West Center
Центр “Схід-Захід”
Напрямки діяльності: 1) Програма соціокультурних досліджень; 2) Освітні програми; 3) Програма з охорони навколишнього середовища; 4) Програма з міжнародної економіки і політики; 5) Програма стипендій Джефферсона; 6) Програма для островів Тихого океану; 7) Програма демографічних досліджень; 8) Програма по дослідженню енергетичних ресурсів та корисних копалин. 8) Програма стажування науковців та студентів і ряд інших
Підтримка: гранти та стипендії Центру “Схід-Захід”. Зарубіжні стипендіати Центру (Visiting Fellow). Програма встановлення професійних контактів (Professional Associate). Інтернатура (Intern). Стипендії для отримання ступеня магістра або доктора (Graduate Studies Fellow). Стипендії для здобувачів наукового ступеня (Joint-Doctoral Fellow). Стипендії для осіб з науковим ступенем (Postdoctoral Fellow).
Адреса: East-West Center 1777 East-West Road Honolulu, Hawaii 96848 USA
http://www.eastwestcenter.org/

European Science Foundation
Європейський науковий фонд
Області діяльності фонду: фундаментальні дослідження в галузі природничих та технічних наук, медицини та біомедицини, гуманітарних і соціальних наук.
Фінансова підтримка: крім оплати витрат на участь у діяльності ЄНФ (проїзд, розміщення тощо) Фонд виділяє довгострокові і короткострокові стипендії для участі вчених у інших міжнародних програмах, до яких вони не можуть підключитися самостійно, тим самим фонд сприяє різноманіттю наукових контактів .
Терміни: Заявки по соціальних наук повинна бути подана до 31. 05, по навколишньому середовищі – 15. 06
Адреса: European Science Foundation 1, quai Lezay-Marnesia F-6700 Strasbourg France) 88 35 30 63 2 88 37 05 32
http://www.esf.org/

Friedrich-Ebert-Stiftung
Фонд імені Фрідріха Еберта
Напрямок діяльності фонду: 1) Політичне і громадське утворення в дусі демократії людей з усіх верств населення; 2) Розвиток міжнародного взаєморозуміння і співпраці з країнами, що розвиваються; 3) Надання допомоги у вигляді стипендій особливо обдарованим і видатним студентами молодим ученим всередині країни та за кордоном; 4) Проведення наукових досліджень у власних наукових центрах та сприяння різним науковим проектам; 5) Сприяння розвитку мистецтва та культури як складових частин істинної демократії.
http://www.fes.de/

General-Electric Fund
Фонд “Дженерал Електрик”
Напрямок діяльності: Вища освіта, навколишнє середовище – підвищення наукового розуміння, проблеми розширення глобальної торгівлі і зміцнення світової економіки через цілеспрямовані дослідження зайнятості, фінансових і політичних аспектів.
Надана підтримка: стажування: стипендії та дослідні гранти виділяються тільки через організації.
Оформлення заявки: Всі заявки мають подаватися англійською мовою. Організація-заявник подає до Фонду заявку з викладом концепції проекту англійською мовою. Офіційних бланків заявки не передбачено. У заявку повинно бути включено короткий опис проекту, кошторис витрат, графік робіт і передбачуваний спосіб оцінки виконання проекту, інформація про організацію.
Терміни: Заявки круглий рік
Адреса: GE Fund 3135 Easton Turnpike, Building E1B Fairfield, Connecticut 06431 USA) (203) 373-3216 2 (203) 373-3029
http://www.ge.com/foundation/index.html

The International Science Foundation
Міжнародний науковий фонд
Програми підтримки: Програма термінової індивідуальної допомоги. Програма допомоги вченим для поїздок на міжнародні конференції. Програма довгострокових грантів на наукові дослідження. Програма підтримки бібліотек. Програма телекомунікацій. Конкурс гуманітарних проектів. Програма сприяння західним організаціям, що надають підтримку науці, культурі та освіті у колишньому СРСР. Позаконкурсні гранти.
Умови отримання фінансової допомоги: Для отримання гранту необхідно мати публікації в журналах, оброблюваних Інститутом наукової інформації США і включених до “Індекс цитування” (“Science Citation Index”).
http://www.ifs.se/

Japan Society for the Promotion of Science (JSPS)
Японське товариство сприяння
Програми фонду: Програма стажування для проведення досліджень в Японії. Програма стажування для іноземних дослідників, що недавно отримали вчений ступінь.
Адреса: Japan Society for the Promotion of Science 14 Berkeley Street, London W1X 5AD Tel: +44 (0) 171 629 3577 Fax: +44 (0) 171 628 3588
e-mail: enquire@jsps.org
http://www.jsps.org/

The Royal Swedish Academy of Sciences
Шведська королівська академія наук
Напрямок діяльності фонду: фундаментальні дослідження в галузі математики, астрономії, космонавтики, фізики, хімії, наук про Землю, біології, медицини, сільського господарства, лісівництва, соціальних та економічних, гуманітарних і технічних наук, кристалографія. Заявники на участь у Програмі повинні мати встановлені зв’язки зі своїми зарубіжними партнерами, разом з якими вони готують спільну пропозицію на проведення дослідження.
Підтримка: Дослідницькі гранти виділяються строком на один рік. Грант може бути продовжений, але загальний строк його дії не перевищує трьох років. При подачі заявки на продовження терміну дії гранту необхідно представити також звіт про результати досліджень.
Оформлення заявки на грант: заповнюються англійською мовою і подаються на розгляд експертів зі Шведської королівської академії наук. За бланками заявок та додатковою інформацією звертатися до Саші Едблад (Sasha Edblad), Шведська королівська академія наук:) 08-673 08-673 95 00.
Адреса: The Royal Swedish Academy of Sciences Foreign Department, Box 50005 S-104 05 Stockholm Sweden) + 46-8-673 95 00 fax: +46 8 15 56 70,
e-mail: rsas@remove-this.kansli.kva.remove-this.se

http://www.kva.se/

Smithsonian Institution Fellowships
Стипендії Смітсонівського інституту
Напрямок діяльності фонду: американська історія, історія музики та музичних інструментів, історія науки і технології, історія мистецтва, дизайну та декоративних мистецтв; антропологія, археологія, лінгвістика; біологія, охорона навколишнього середовища; геологічні науки і астрофізика.
Підтримка: Стипендії для аспірантів. Стипендії для здобувачів. Стипендії для осіб, які мають вчений ступінь.
Адреса: The Office of Fellowships and Grants Smithsonian Institution 955 L’Enfant Plaza, Suite 7000 Washington, DC 20560 USA) (202) 287-3271
e-mail: siofg@remove-this.sivm.si.remove-this.edu

http://www.si.edu/

United States Information Agency “(USIA)
Інформаційне агентство Сполучених Штатів Америки
Області діяльності: Академічні програми та молодіжні обміни; програми міжнародних стажувань; партнерські відносини університетів; гранти на основі Акту про підтримку свободи; парламентські обміни; стажування в засобах масової інформації / науково-практична конференція; місцеві та регіональні обміни на урядовому рівні; програми розвитку підприємництва; навчання англійській мові; лекційні програми; публікації ЮСИА; спільні роботи на телебаченні; УОРЛДНЕТ; Голос Америки.
Фінансовані види діяльності: Стипендії, стажування, обмінні програми.
U.S. Information Agency
301 4th Street, S.W.
Washington, D.C. 20547

The International Assosiation for the Promotion of Cooperation with Scientists from the Independent States of the former Soviet Union (INTAS)
Міжнародна асоціація сприяння співробітництву з ученими незалежних держав колишнього Радянського Союзу

Області діяльності та програми: Intas Open Call (Всі області науки), Intas – Airbus Industries (Механіка, структура, аеродинаміка), Intas – CERN (Теоретична фізика, збір і обробка даних, електронні системи ), Intas – ESA (космічні дослідження і технології). Асоціація виділяє гранти на проекти, в яких бере участь мінімум два партнери з двох різних країн – членів Асоціації та мінімум два партнери з нових незалежних держав (ННД).
Фінансова підтримка: Підтримуються проекти в точних і природничих науках, економічних науках і менеджменті, а також у гуманітарних та соціальних науках. Фізика, астрономія, астрофізика, математика, телекомунікації, інформаційні технології, хімія, науки про живу природу, науки про землю, навколишнє середовище, енергетика, інженерні науки, механіка, аеронавтика, космос, економіка, соціальні науки та науки про людство. Максимальна тривалість проекту – 3 роки.
Оформлення заявки: правила заповнення заявок і форми можна знайти в internet: http://www.cordis.lu/.

Адреса: The International Assosiation for the Promotion of Cooperation with Scientists from the Independent States of the former Soviet Union Square de Meeus, 8 B-1040 Bruxelles Belgium Тел.: Факс: 32 2295 15 46 32 2296 33 08
 

Research Support Scheme, of Higher Education Support Programmer of Open Society Institute

Схема підтримки наукових досліджень програми підтримки вищої освіти відкритого суспільного інституту

Напрямок діяльності: мистецтво, економіка, освіта, європейські дослідження, історія, екологія людини, законодавство, лінгвістика, література, філософія, політичні науки, соціологія, дослідження населеності.
Фінансова підтримка: Індивідуальні гранти – стипендії даються на період від 3 місяців до 2 років. Сума $ 150-700 на місяць.
Колективні гранти – стипендії даються на період від 3 місяців до 2 років. Сума $ 150-700 на місяць. Даються з метою сприяти програмам інноваційного співробітництва. Пріоритет буде даватися групам стажистів приїхали не менше ніж з двох країн, метою яких є навчання за індивідуальною тематикою або загальній програмі.
Заявка: Потрібно подавати англійською мовою на спеціальних формах RSS. Можна подавати не більше однієї заявки в рік.
Адреса: Bartolomejska 11, 11000 Prague 1, Czech Republic. Tel.: 4222-4231960 24231916; Fax: 4222-4231997, Research support scheme
http://www.opensocietyfoundations.org/about/programs/international-higher-education-support-program


Швейцарський національний науковий фонд SNSF
Swiss National Science Foundation

Підтримка: фонд фінансує поїздки вчених до 3 місяців по науковому обміну, на конференції, обмін науковими матеріалами, модернізацію або розширення інфраструктури та іншу допомогу для досліджень і викладання, короткострокові стажування за всіма напрямами науки до трьох місяців, участь у літніх школах , професорські лекції для Swiss and CEEC / NIS вчених, консультації з науки та управління.
Умови: Проект програми повинен об’єднувати, як мінімум, один інститут в Швейцарії і один інститут в Україні.
Адреса: Office for International Relation, Wildhainweg 20, 3001 Berne, тел. + 41-31-308-2222; факс + 41-31-3009
E-mail: glaettli@snf.e-mail.com, Dr. Evelyne Glattli
http://www.snf.ch/

 

Finnish Cultural Foundation
Фонд фінської культури
Фінансова підтримка: надання грантів науковцям та творчої інтелігенції для заохочення їх діяльності. Фонд діє переважно у Фінляндії, але також і на міжнародному рівні, присуджуючи дослідні гранти та гранти для поїздок.
Адреса: Bulevardi 5A 00121 Helsinki Finland Tel .: (0) 602 144 Fax: (0) 640 474 Paavo Hohti, Sec.-Gen.
http://www.skr.fi/
King Faisal Foundation
Фонд короля Фейсала
Напрямок діяльності: Дослідницький ісламський центр імені короля Фейсала і проводить дослідження зі створення альтернативних технологій в галузі енергетики. Здійснює діяльність в країні і за кордоном в галузі науки і медицини, культури і мистецтва, переважно шляхом присудження міжнародних премій короля Фейсала (арабістика, арабська література, ісламістіка; наука і медицина), а також надання коштів на академічні стажування. Фонд фінансує дослідний ісламський центр імені короля Фейсала і проводить дослідження зі створення альтернативних технологій в галузі енергетики
Підтримка: Гранти на наукові дослідження, стипендії для аспірантів, технічна допомога для виконання проектів.
Адреса: King Faisal Foundation Building, King Fahed Road, Olaya, Riyadh, Saudi Arabia
Mailing Address: P.O. Box 352, Riyadh 11411, Saudi Arabia
Tel: (966) 1 465-2255 Fax: (966) 1 465-6524
E-mail: info@remove-this.kff.remove-this.com

http://www.kff.com/
Alfred P. Sloan Foundation
Фонд Альфреда П. Слоуна
Напрямок діяльності: Наука і техніка, вища освіта, економіка, математика, фізика, проблеми жінок, імміграції.
Фонд надає кошти на дослідження, для аспірантів і стажистів, на витрати з організації семінарів і конференцій, кошти на окремі проекти.
Розмір грантів до $ 45 000 на рік.
Оформлення заявки: Бланки заявок не передбачені. Первинне звернення: лист – запит в 1 прим. Кращий варіант подачі заявки – через американського партнера. Можлива електронна форма заявок. Повідомлення про рішення: на початку року – по стипендіях на проведення досліджень, протягом трьох місяців – за іншими програмами.
Термін: до 15. 09 для стипендій, за іншими програмами – круглий рік.
Адреса: 630 Fifth Ave., Suite 2550 New York NY 10111-0242 USA, Tel (212) 649-1649 Stewart F. Campbell, VPFax: 212757 5117
http://www.sloan.org/
Miguel Aleman Foundation
Фонд Мігуеля Алемана

Напрями діяльності фонду: здійснює діяльність в країні і за кордоном в таких областях, як охорона навколишнього середовища, гуманітарні науки, економіка, освіта, міжнародні відносини, медицина і охорона здоров’я, наука і техніка і т. д.
Підтримка: реалізують спеціальні програми, проводять дослідження, надають гранти установам, присуджують премії, організовують конференції та навчальні курси, сприяють у підготовці публікацій
Адреса: Ruben Darion 187, Col Chapultepec Morales 11570 Mexico, DF Mexico (5) 250-65-76 2 (5) 250-10-43
http://fundacion.miguelaleman.org.mx/

 

Nuffield Foundation
Фонд Нуффільда
Напрями діяльності: охорона здоров’я, освіта і соціальне забезпечення.
Цілі програми: Nuffield Fellowships for Eastern Europe – надати можливість фахівцям зі Східної Європи відвідати Великобританію для участі в навчальних курсах або проведення досліджень. Вимоги до заявників: професіонали у віці 35-40 років, включаючи фермерів, журналістів, профспілкових діячів, адвокатів, вчителів та працівників освіти.
Заявка: Здобувачі повинні попередньо домовитися з приймаючою організацією у Великобританії, а потім через цю організацію звернутися до Фонду.
Адреса: Nuffield Foundation Overseas Fellowships Program 28 Bedford Square London WC1B 3EG United Kingdom 071-631-0566 2 071-323-4877
http://www.nuffieldfoundation.org/
Philip D. Reed Foundation, Inc.
Фонд Філіпа Д. Ріда
Напрямок діяльності: вища освіта, міжнародні дослідження, міжнародні відносини, соціально-економічна політика, енергетика та екологія, планування сім’ї.
Умови: приватним особам гранти не надаються.
Заявки: форма заявки не обумовлюється.
Терміни подачі заявки – цілий рік
Адреса: 570 Lexington Ave., Rm. 923 New York NY 10022 USA Patricia Anderson, Secy.

Ramon Areces Foundation
Фонд Рамона Аресеса
Напрями діяльності: дослідження в галузі науки і техніки.

Підтримка: надання грантів на проведення досліджень з науки і техніки та для стажування фахівців в зарубіжних університетах і дослідницьких організаціях. Організація курсів лекцій (у тому числі міжуніверситетських), симпозіумів, конференцій.
Адреса: Calle Vitruvio, numero 5. 28006 Madrid, Spain Tel: (91) 563 06 96 Fax: (91) 564 52 43
http://www.fundacionareces.es/
National Science Foundation
Національний науковий фонд США
Напрямок діяльності фонду: 1. Гранти на дослідження в науці і техніці 2. Спільні дослідницькі проекти. Навколишнє середовище – гранти на дослідження динаміки шляхом аналізу фізичних, біологічних і соціоекономічних систем. Економічні та політичні науки.

математика і фізика – http://www.nsf.gov/mps/

соціологія та економічні науки – http://www.nsf.gov/sbe

технологія та інфраструктура http://www.nsf.gov/od/osti/

Заявка: повинна відображати: 1) цілі та наукове значення пропонованої роботи; 2) відповідність застосовуваних методик; 3) кваліфікацію дослідників і організацій; 4) стан справ у даній галузі науки; 5) необхідна сума грошей, необхідна для виконання роботи. Заявки повинні надсилатися за наступною адресою:
Proposal Processing Unit Room 223 National Science Foundation 1800 G Street, NW Washington, DC 20550 USA, або електронною поштою: nsfprops @ nsf (Bitnet); nsfprops@nsf.gov (Internet).
Терміни: Заявки за соціологічними та економічним наукам подавати до 17.03., В центр технічних досліджень – до 07.03.Адрес: National Science Foundation 4201 Wilson Boulevard, Arlington, Virginia 22230, phone (703) 306-1760, (703) 306 – 0891, Leila Harris
http://stis.nsf.gov/

http://www.nsf.gov/
NORTH ATLANTIC TREATY ORGANIZATION (NATO)
Північно-Атлантичний Союз (НАТО) Бельгія
Напрямок діяльності, програми: природні і гуманітарні науки, співпраця в рамках інститутів з поглибленого вивчення, робочих груп по поглибленим науковим дослідженням, гранти на проведення спільних дослідницьких робіт, гранти на зміцнення зв’язків, візити фахівців, гранти на розвиток інфраструктури мережі, програма “Наука заради миру “- прикладні та екологічні науково-дослідні проекти країн-партнерів спільно з колегами з країн НАТО.
Пріоритетні напрямки: екологічна безпека, високі технології, технології роззброєння, наукова і технологічна політика, інформаційні технології (комп’ютерні мережі).
Заявка: Щоб отримати запрошення для участі у семінарі, вчений повинен зв’язатися з директором ASI програми. Поточна програма зустрічей з іменами та адресами директорів доступна в NATO Scientific Affairs Division. Форми для заявки на організацію семінарів висилається NATO Scientific Affair Division.
Терміни: Заявки до 15.01, 15.04, 15.07.
Адреса: NATO Scientific and Environmental Affairs Division, Bd. Leopold III, 1110 Brussels, Belgium, Tel: +32 (0) 2707 41 11, Fax: +32 (0) 2707 42 32
http://www.nato.int/science

http://gopher.nato.int/
International Business Machines (IBM)
IBM США
Програми здійснюються фондом: 1. Стажування дипломованих фахівців. 2. Стажування для національних меншин. 3. Стажування для жінок 4. Пост-докторські стажування.
Напрямки: Комп’ютерні науки, електротехніка, механо-техніка, математика, фізика, виробнича техніка, матеріалознавство, хімія, хімічна техніка.
Види підтримки: стипендії. Тривалість стажування: 1 рік
Адреса: Адреса: Attention: V. Sadagopan IBM TJ Watson Research Center P.O. Box 218 Yorktown Heights, New York 10598 USA
http://www.ibm.com/

http://cas.ibm.com/
The Swedish Institute
Шведський інститут, Швеція
Напрямок діяльності: Шведський інститут є фондом, фінансованим урядом Швеції, метою якого є сприяння науковому та культурному обміну з закордонними інститутами та окремими вченими. Щорічно Інститут присуджує стипендії для навчання та проведення досліджень у шведських університетах.
Умови: Інститут пред’являє наступні вимоги до кандидатів: наявність контракту з шведським університетом, в якому передбачається навчання або виконання досліджень: добре знання шведської або англійської мови.
Заявка: Для отримання заявочних анкет та інших матеріалів, що стосуються оформлення заявки, кандидату слід письмово представити у Інститут такі дані: ім’я, адреса, країна: освіта; знання мови, копію запрошення від шведського університету; завдання дослідження (навчання), з обґрунтуванням вибору Швеції, як найкращого місця для досягнення поставленої задачі. Як правило, стипендії виділяються на такі дослідження, які не можуть бути виконані на такому високому рівні в якій або іншій країні, або, іншими словами, на такі дослідження, в яких Швеція займає лідируюче місце в світі. Ця вимога поширюється також на стипендії, що виділяються для навчання у Швеції.
Стипендія виділяється на один академічний рік (9 місяців) або більш короткий термін. Розмір стипендії 6700 швед. крон на місяць.
Терміни: Документи приймаються з 1 вересня по 1 грудня. Заявочні анкети також розсилаються в перебігу зазначеного періоду. Адреса: The Swedish Institute Guest Scholarships POBox 7438, S-103 91 STOCKHOLM, SWEDEN
http://www.si.se/
Bunting Institute of Radcliffe College
Бантінгскій інститут, коледж Радкліфф США
Програми: 1. Програма стажувань для науковців 2. Провідна програма стажувань 3. Узгоджені стажування 4. Літні стажування Бекшіра
Напрями діяльності: Фізичні, математичні, біологічні, екологічні, технічні та психологічні науки Тривалість стажування: 1 чи 2 роки.
Умови: отримання докторського ступеня (відповідає кандидатської в екс-СРСР), принаймні, за два роки до подачі заявки .

Адреса: Bunting Institute of Radcliffe College 10 Garden Street Cambridge, Massachusetts 02138 USA
https://www.radcliffe.harvard.edu/fellowship-program

 

Alfried Krupp von Bohlen und Halbach-Stiftung
Фонд Альфреда Круппа і Хальбаха
Напрямок діяльності: Здійснює діяльність в країні і за кордоном, підтримуючи проекти у сфері наукових досліджень і викладання (включаючи плекання молодих талановитих вчених), освіти, охорони здоров’я, літератури, спорту, музики і витончених мистецтв
Терміни: не обумовлені

Marheine список герм. серверів
http://www.krupp-stiftung.de/
Friedrich Naumann Stiftung
Фонд Фрідріха Наумана
Напрями діяльності: фонд Фрідріха Наумана фінансує навчання обдарованих німецьких та іноземних студентів, а також осіб, які мають диплом вищої школи, з метою навчання у Німеччині та отримання тут диплома вищої школи, ступеня доктора або підвищення кваліфікації. Іноземні громадяни можуть звертатися з клопотанням про призначення стипендії після успішної здачі проміжного іспиту або в разі визнання диплома вищої школи, отриманого на батьківщині, рівним, принаймні, перед-диплому німецької вищої школи.
Умови: претенденти на стипендію здобувача докторського ступеня повинні мати рішення вищої школи про виконання ними формальних вимог до претендента ступеня.
Заявка: клопотання про призначення стипендії до зимового семестру необхідно направляти безпосередньо до фонду Фрідріха Наумана до 30 червня або до 30 листопада до літнього семестру.
Адреса: Friedrich-Naumann-Stiftung Abteilung Begabtenfoerderung Johannes-Dieckmann-Strasse 48-49 O-1086 Berlin Deutschland Телефон: (00372) 2298296 (00372) 2298402 (00372) 2299188
http://www.fnst.de/
Heinrich Hertz Stiftung
Фонд Генріха Герца
Напрями діяльності та види підтримки: фонд підтримує наукові дослідження шляхом організації міжнародних обмінів між викладачами вищих шкіл, вченими і обдарованими студентами. Фонд призначає короткострокові і річні стипендії викладачам вищих шкіл, науковцям і обдарованим студентам для стажування в зарубіжних університетах.
Заявка: Клопотання про призначення стипендії має виходити від будь-кого з професорів вищих шкіл землі Північного Рейну – Вестфалія.

http://www.hhi.de/
The Central European University. Soros Foundation
Центрально-Європейський університет. Фонд Сороса
Напрямок діяльності: Природоохоронні дослідження в областях практично всіх природничих наук: хімії фізики, біології і т.д., а також математики. ЦЄУ представляє можливість тим, хто має вищу освіту і хоче спеціалізуватися в областях гуманітарних і соціальних наук, включаючи екологію, отримати ту чи іншу вчений ступінь. В даний час ЦЄУ має 2 коледжі: у Празі та в Будапешті. Всі викладання ведеться англійською мовою. Діяльність фінансується Фондом Сороса. В ЦЄУ аспіранти, які спеціалізуються з історії, економіки та соціології проходять річний курс навчання.
Підтримка: Гранти, розігруються фондом, бувають двох видів: індивідуальні та групові. Останні обов’язково мають на увазі міжнародне співробітництво вчених у вирішенні тієї чи іншої проблеми.

external@remove-this.ceu.remove-this.hu

http://www.osa.ceu.hu/
Arca Foundation
Фонд Арка США
Напрямок діяльності: Охорона здоров’я та охорона навколишнього середовища. Підтримує програми, що проводяться за кордоном. Основну увагу приділяє роботам в галузі охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища, особливо тим, які стосуються токсичних хімічних речовин і токсичних відходів.
Терміни: Заявки до 01.04.

http://www.arcafoundation.org/
Hitachi Central Research Laboratory (HCRL)
Центральна дослідна лабораторія Хітачі Японія
Напрями діяльності: Мікроелектроніка, оптоелектроніка, інформатика, медична електроніка, технологія надпровідників, технологія матеріалів.
Підтримка: Вчені та наукові дослідники оформляються як тимчасові співробітники лабораторії. Рівень 1 – для повних професорів чи дослідників такого ж рангу. Рівень 2 – для дослідників, що працюють в університетах, інститутах, приватних установах зі ступенем. EXP (Програма обміну співробітниками) 2 міс. – 1 рік 4-7 чол. / Рік Обмін співробітниками за угодою між HCRL та іншими організаціями. Співробітники при цьому залишаються в штаті своєї організації. TRP (Програма короткострокових стажувань) 2 – 3 міс.
Адреса: Head of Office R & D Administration Office Central Research Laboratory Hitachi Ltd. POBox 2, Kokubunji Tokyo, 185, Japan Телефон: 0423-22-9500 Факс: 0423-26-2191
http://www.hitachi.com/rd/index.html


Commission of the European Communities. Trans- European Mobility Scheme for University Studies (TEMPUS)
Комісія Європейських Співтовариств. Програма транс’європейського співробітництва у сфері вищої освіти

Напрямки діяльності: Програма транс-європейської співпраці у сфері вищої освіти. Гуманітарні науки (історія, археологія, філософія, теологія, антропологія); – Право; – Суспільні науки (соціологія, психологія та науки про поведінку) – політологію і економіку (крім бізнесу / менеджменту); – Сучасні європейські мови (чи не з літературної або лінгвістичної точки зору) – поліпшення управління університетів. Короткострокові перебування для викладачів та персоналу вищої освіти.
Адреса: EC Tempus Office Avenue des Arts 19H Kunstlaan B-1040 Bruxelles / Brussel Belgium Телефон: (32) 2-212.04.11 (32) 2-212.04.12 Факс: (32) 2-212.04.00
http://europa.eu.int/comm/dg1a/

http://www.etf.it/
International Science and Technology Center
Міжнародний Центр Науки і Технології
Напрями діяльності: Області технології, що користуються особливою увагою з боку МНТЦ: моніторинг та реабілітація навколишнього середовища, вакцини, імунологія та патологія, ядерна безпека та питання гарантій, технологія хімічної обробки, виробництво енергії. Програма науково-технічних проектів – найбільш широкий вид діяльності МНТЦ в рамках нерозповсюдження. МНТЦ привертає пропозиції з наукових проектів учених з інститутів СНД і надає фінансування та організаційно-технічну підтримку проектів. Наукові колективи розробляють і реалізують свої проекти за участю іноземних організацій.
Заявки: представляються в електронному форматі, за формою центру.
http://www.istc.ru/
Office for Central Europe and Eurasia. OCEE
Підтримка для Центральної Європи та Євразії
Напрямок діяльності фонду: організовує і управляє співпрацею між країнами колишнього Радянського Союзу і Центральної Європи.
Є дві основні програми: програма індивідуальних грантів для американських вчених, які виконують спільні проекти з партнерами з регіонів, і програма, пов’язана з наукою і політикою. Приклади останніх програм: ядерна енергія і ризик для навколишнього середовища; новий погляд на обмеження небажаного застосування технологій подвійного застосування; конверсія оборони до прийнятного рівня.
Фінансуються: політичні науки, політика в науці і технології, соціологія. Фінансуються: археологія, антропологія, астрономія, біохімія, біофізика і генетика, біологія, хімія, комп’ютерні науки, науки про землю, економіка, інженерія, навколишнє середовище, географія, історія та філософія науки, лінгвістика, математика, фізика.
Умови: ступінь кандидата наук або еквівалентна їй, не більше двох грантів за один 4-річний період, і не більше одного тривалого візиту. Адреса: National Research Council, 2101 Constitution Avenue, NW, FO 2014 Washington, DC 20418, Tel: (202) 334-2644, Fax: (202) 334-2614,
E-mail: ocee@remove-this.nas.remove-this.edu

http://www.nationalacademies.org/grantprograms/index.html
LJIS Interdisciplinery Fellowships
Міждисциплінарна та міжінститутська програма навчання, стажування
Напрямки діяльності та підтримка: Підтримують навчання вчених, які застосовують кількісні методи хімії, фізики, математики та обчислювальної математики для вирішення біологічних і біомедичних проблем. Докторантські і пост-докторантські стажування на два роки, оплачуються в розмірі $ 15 000.
Заявка: заявки надсилати на спеціальних формах, які можна отримати по інтернету.
Терміни: Postdoc- 15.10, 15.03; Predoc – 15.05 Адреса: Interdisciplinary training Program, Department of Physics 0319, University of California at San Diego, La Jolla, CA 92093-0319
http://ljis.ucsd.edu/
Canadian Natural Sciences and Engineering Research Council
Канадська рада з природничих і технічних наук

Мета програми надати можливість іноземним вченим зі ступенем в природних або технічних науках працювати протягом одного-двох років у дослідних організаціях Канади.
Грант передбачає виплату та компенсацію витрат на проїзд стипендіата з родиною до місця проходження стажування. Тривалість: 12-24 місяців. Кількість стажувань: 70.
Вимоги до заявників: кандидати повинні мати вчений ступінь в одній з природних або технічних наук, отриману не раніше п’яти років до початку стажування в досить відомому закордонному університеті. Кандидати не повинні бути канадськими громадянами або постійними жителями Канади.
Терміни: Заявки до 01. 12
Адреса: International Relations Officer Natural Sciences and Engineering Research Council, 350 Albert Street Ottawa, Ontario K1A 1H5 Canada, Tel (613) 995-5992, (613) 992-5337
http://www.nserc.ca/
Charity Know How
Благодійний Ноу-Хау фонд
Напрями діяльності: фонд підтримує невеликі ініціативні дослідні гранти та гранти обміну між організаціями Східної та Центральної Європи і партнерами в Англії; гранти східноєвропейським державам
Регіональний інтерес: Європа і СНД
Адреса: Head Office: CAF King`s Hill, WestMailling, Kent ME19 4TA, United Kingdom, tel. +44 (0) 1732 520 000, fax +44 (0) 1732 520001,
email: enquiries@caf.cheritynet.org
London Office: CAR 114-118 Southampton Row, London WC1B 5AA, UK, tel. +44 (0) 171 400 2300
http://knowhownonprofit.org/
The John Merck Fund
Фонд Джона Мірка
Напрямок діяльності: індивідуальні проекти спонсоруються місцевої, іноземної освітньої, наукової чи благодійною організацією.
Регіональні інтереси: без обмеження.
Пріоритетними напрямками діяльності фонду є: навколишнє середовище, народна політика, права людини, роззброєння
Адреса: 11 Beacon St., Suite 1230, Boston, MA 02108, USA Tel: (617) 723-2932, Fax: (617) 523-6029,
E-mail: jmf@remove-this.ign.acp.remove-this.org

Contact: Ruth G. Henning, Administrator

The Andrew W. Mellon Foundation
Фонд Ендрю В. Меллона

Напрямок діяльності: фонд здійснює фінансування на виборній основі для закладів вищої освіти, в галузях культури і мистецтва, народонаселення, збереження навколишнього середовища.
Метою діяльності фонду є допомога та сприяння релігійним, благодійним, науковим, літературним, освітнім зусиллям і спрямована на поліпшення добробуту та здоров’я людства.
Адреса: 140 East 62nd St., New York, NY 10021, USA, Tel: (212)838-8400
http://www.mellon.org/

http://www.mellon.org/awmf.html
The Eurasia Foundation
Фонд Євразія
Напрями діяльності: Підготовка фахівців у галузі бізнесу та управління. Розвиток підприємництва. Освіта та дослідження в галузі економіки. Державне управління та розвиток місцевого самоврядування. Розвиток неурядових організацій. Електронні засоби зв’язку.
Основна форма підтримки, здійснювана Фондом – виділення безоплатних коштів (грантів) на реалізацію некомерційних проектів. Програма грантів Місією Фонду здійснює надання невеликих грантів, які: сприяють переходу від планової до ринкової економіки; стимулюють підвищення якості суспільно значущих послуг, що надаються органами державного управління; активізують участь громадян у прийнятті важливих для суспільства рішень; сприяють підвищенню ступеня інформованості громадян Нових Незалежних Держав.
В основі багатьох підтримуваних Фондом програм лежить ідея якісного підвищення рівня управління в організаціях приватного, громадського або державного сектора Нових Незалежних Держав.
Фонд НЕ НАДАЄ ПІДТРИМКИ в наступних областях: стипендії для навчання за кордоном; охорону здоров’я і суміжні області; гуманітарна допомога; культурні заходи; психологічні програми; дослідження з історії; науково-технічна підготовка та дослідження; охорона навколишнього середовища. Фонд, як правило, не надає гранти на організацію міжнародних конференцій та участь у них і лише в окремих випадках виділяє обмежені кошти громадянам Нових Незалежних Держав на покриття дорожніх витрат, якщо це необхідно для довгострокового розвитку діяльності в рамках програм, що відповідають цілям Фонду. Як правило, Фонд не надає гранти на загальну підтримку діяльності організації, а фінансує реалізацію конкретних програм, представлених у проектах. Відносно невеликі суми можуть бути надані для придбання обладнання в тому випадку, якщо організація доведе, що це обладнання необхідно для здійснення конкретного проекту.
Адреса: www.eurasia.org/


Barbara Delano Foundation, Inc.
Фонд Барбари Ділан

Напрямок діяльності: Охорона навколишнього середовища
Підтримка не виявляється: приватним організаціям і окремим особам.
Фінансова підтримка: розміром $ 20,000 – $ 600,000. Гранти видаються на обладнання, реконструкцію і відновлення.
Заявка: лист-запит
Терміни: круглий рік.
Адреса: Contact Name: Ms. Rachel Young Program Coordinator Primary Address: 116 New Montgomery Street, Suite 528 San Francisco CA 94105 USA Phone: 415-974-0463 Fax: 415-974-0473
www.foundationcenter.org/findfunders/statistics/pdf/04_fund_sub/2001/50_found_sub/f_sub_c_01.pdf

The Charles A. and Anne Morrow Lindbergh Foundation
Фонд Чарльза та Анни Морроу Ліндберг
Напрямки діяльності: баланс між технологічними досягненнями і збереженням природи. Сільське господарство, авіація та космонавтика, збереження природних ресурсів (включаючи: тварин, рослини, воду, землю, повітря і т.д.) освіта (включаючи: гуманітарний напрямок, мистецтво, і міжнаціональне спілкування), дослідження здоров’я (біомедичні, охорона здоров’я, адаптивна технологія) , мінімізація викидів.
Територіальних обмежень немає.
Фінансова підтримка: середній грант для організацій $ 200,000, для приватних осіб – від $ 1000 до $ 2mill., В середньому $ 100.000
Адреса: 708 South 3rd Street, Suite 110 Minneapolis, Minnesota 55415-1141 Tel: 612-338-1703 Fax: 612-338-6826
E-mail: lindfdtn@remove-this.mtn.remove-this.org

www.lindberghfoundation.org/
International Institute for Applied Systems Analysis IIASA
Міжнародний інститут системного аналізу
Напрями діяльності: програми та стажування для молодих вчених, пост докторантські стажування.
Адреса: A-2361 Laxenburg, Austria, tel: + 43-2236-807556; + 43-2236-71313
http://www.iiasa.ac.at/

 

World Bank Small Grants Program
Програма малих грантів світового банку
Напрямок діяльності фонду: розвиток суспільства, економічне і ділове розвиток, освіта, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я, добробут суспільства, проблеми жінок.
Фінансова підтримка: фінансування проведення конференцій, семінарів та публікацій. Розмір гранту – $ 10,000 – $ 15,000.
Заявка: повинна включати опис проекту, кошторис, опис базового інституту, попередні контакти з банком та контактна інформація про заявника.
Термін: за 6-12 місяців до початку гранту, але не менше 4.
Адреса: Mr. Peter G. Hemsch Coordinator, Small Grants Program Primary Address: Social Development 1818 H Street, NW Washington, DC 20433 USA Work Phone: (202) 477-1234 Fax Number: (202) 522-3247
E-mail: phemsch@remove-this.worldbank.remove-this.org
Douglas Macarthur Memorial Foundation
Меморіальний фонд Дугласа Макартура
Вимоги до заявників за програмою Dissertation Fellowships: конкурс відкритий для дослідників, які здали іспити і виконали всі вимоги з підготовки до проведення дисертаційного дослідження. Здобувачі повинні довести, що до початку стажування можуть задовольнити всі вимоги до претендента вченого ступеня за винятком написання дисертації.
Фінансові умови: розмір стипендії залежить від вартості життя в країні, де працює стажист, але, як правило, становить не більше $ 17 500 на рік і не менш $ 12500 на рік.
Терміни: Заявки до 01. 12
Адреса: Douglas Macarthur Memorial Foundation Social Sciences Research Council Program in International Peace and Security 605 Third Avenue New York, NY 10158 USA, (212) 661-0280
http://www.macarthurmemorial.org/
The International Foundation, Inc.
Міжнародний фонд
Напрями діяльності: Сільське господарство, охорона здоров’я, освіта, соціальний розвиток. Пріоритет віддається області харчування, розвитку та захисту природних ресурсів, освіти, охорони здоров’я і соціального добробуту.
Територіальних обмежень немає.
Умови: Гранти видаються тільки організаціям. Тривалість 1-3 роки.
Підтримка наукових, технічних, освітніх, медичних, гуманітарних і культурних установ які діють головним чином для розвитку націй. Гранти розміром $ 5,000 – $ 50,000 видаються в якості початкового капіталу, на обладнання, формування капіталу, публікації, конференції та семінари. Видаються 60 грантів на рік.
Терміни: По мірі надходження.
Адреса: c / o John D. Carrico & Associates 1700 Route # 23N, Suite 170 Wayne, NJ 07470 Phone: (201) 633-6993 Fax: (201) 633-7796
http://intlfoundation.org/guidelines.html
Santa Fe Institute CFI
Інститут Санта Фе
Напрями діяльності: Фізика, біологія, обчислювальні та соціальні науки: нетрадиційні, міждисциплінарні напрямки. Стажування для молодих: до 35 або не більше 5 років після захисту Ph.D. Стажування для старших дослідників Ph.D. І професорів у віці від 30 років і більше, які можуть також читати лекції в SFI.
Адреса: International Fellowship Committee Santa Fe Institute 1399 Hyde Park Road Santa Fe, New Mexico 87501 USA,

cate@remove-this.santafe.remove-this.edu

http://www.santafe.edu/
ENGINEERING INFORMATION FOUNDATION
Фонд інформаційної технології
Напрямок діяльності: Розвиток інженерної освіти практики в усьому світі через інформаційні технології, розвиток інформаційних систем та Інтернет в країнах, що розвиваються. Розглядають наступні пропозиції: 1) інноваційні проекти з вимірними результатами, 2) проекти, які сприяють значному і тривалого результату, 3) проекти, які можуть бути успішно повторені десь в іншому місці, 4) методології, які є специфічними і цілком визначеними.
Підтримка: Підтримка освітніх та інших центрів в країнах, що розвиваються.
Заявка: Лист запит з коротким описом проекту (3 сторінки поштою). Якщо проект зацікавить фонд, то Вас попросять надіслати повну заявку на грант.
Терміни: February 28, June 30, September 30 щороку. Адреса: 180 West 80th Street, Suite 207 New York, NY 10024-6301, (212) 579-7596, (212) 579-7517 fax, info@remove-this.eifgrants.remove-this.org

http://www.eifgrants.org/
The International Research & Exchanges Board (IREX)
Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів
Про фонд: IREX – некомерційних організація, головний офіс якої розташовується в Вашингтоні, протягом сорока років надає стипендії для проведення наукових досліджень і здійснює обміни фахівців між США і країнами Центральної та Східної Європи, Прибалтикою, Кавказом, Центральною Азією, Росією, Україною, Монголією і Китаєм. Будучи прихильним до розвитку міжнародної освіти та співробітництва в широкому сенсі, IREX спрямовує свої зусилля на підтримку наукових досліджень, професійну підготовку, створення соціальних інститутів, отримання доступу до інформації та телекомунікації, надання технічної допомоги в межах регіону.
Програми фонду:
Академічні та освітні програми: Актуальні питання сучасної молоді, Конкурс спільних проектів в галузі бібліотечної справи та інформаційних наук, Програма малих грантів для випускників BECA / USIA; Програми відділу партнерств: Партнерські проекти: продовження в наступне століття (SPAN), Програма підтримки освіти і громадянського суспільства (ACSSI), Програма підтримки кризових центрів для жінок; Консорціум для гуманітарних і суспільних наук: Обмін досвідом у галузі вищої освіти, Конкурс малих грантів, Створення та розповсюдження інформаційних ресурсів (Програма малих грантів для створення публікацій в Інтернет, Створення та підтримка баз даних в Інтернет); Професійне навчання: Бізнес програми, Президентська Програма підготовки управлінських кадрів для Організацій Народного Господарства, Співпраця професійних об’єднань.
Інші програми: Програма Випускників, Регіональний координатор освітніх центрів (REAC),
IREX / DC, США, Вашингтон, IREX 1616 H Street NW Washington DC 20006 USA, Tel .: (202) 628-8188, Fax: (202) 628-818
E-mail: irex@remove-this.irex.remove-this.org

http://www.irex.org/
International centre for theoretical physics of international atomic energy agency (ICTP)
Міжнародний центр теоретичної фізики при МАГАТЕ
Програми МАГАТЕ:
I. Програма IСТР з перепідготовки та досліджень в лабораторіях Італії
В рамках даної програми IСТР фінансує перебування іноземних вчених в італійських лабораторіях з метою проведення досліджень в галузі фізики.
Тематика досліджень: Рhysics of Condensed Matter, Physics and Energy, Physics and Environment, Physics of the Living State, Applied Physics, включаючи Space Physics.
Список лабораторій, доступних в рамках даної програми і форми для заявки слід отримати в IСТР.
II. Програма обміну науковців – математиків
В рамках даної програми IСТР фінансує перебування вчених з країн, що розвиваються в італійських лабораторіях з метою проведення досліджень в галузі математики.
IСТР має обмежене число стипендій для видатних математиків із країн, які відчувають, що вони отримали б користь, провівши від трьох до дев’яти місяців, працюючи над їх власними науковими проблемами. IСТР представить звичайні можливості (бібліотеку, комп’ютери і т.д.); будуть цілком достатні можливості для наукової взаємодії з математиками всього світу і можливості працювати з співробітниками International School of Advanced Studies Трієста і співробітниками університету Трієста.
Відібрані претенденти, як очікується, на додаток до їх власним дослідженням будуть взаємодіяти з вченими ICTP, беручи участь в різній поточної діяльності, такий як семінари або спільні дослідницькі проекти.
III. Програма підтримки молодих вчених – математиків
В рамках даної програми IСТР фінансує перебування молодих вчених з країн, що розвиваються в італійських лабораторіях з метою проведення досліджень в галузі математики.
IСТР має обмежене число пост-докторських стипендій з математики для видатних молодих математиків із країн. Вони призначаються для тих, хто має ступінь РНО в математиці не більше чотирьох років.
Перевага буде дано здобувачам з країн, в яких відчувається нестача пост-докторських програм та відбір буде більшою мірою заснований на якості дисертації, ніж на числі або змісті представницьких публікацій.
Здобувачі, які отримали стипендію, матимуть можливість брати участь в математичних програмах IСТР (курси, семінари) і прослухати одно- або дворічний курси з математики, організований International School of Advanced Studies Трієста.
Програми розраховані на науковців, що мають ступінь РНО і володіють англійською або італійською мовою. Адреса: International centre for theoretical physics ICTP, POBox58634100 Trieste Italy
http://www.ictp.it/

 

European Research Conferences
Європейські наукові конференції
Напрями діяльності: Біологія, сільське господарство, науки про землю, кліматологія, океанографія, хімія, математика, інформатика та комп’ютерні науки, фізика, фундаментальні технічні науки, матеріалознавство.
Вимоги до заявників: для отримання ряду грантів досить представити письмову заявку, це відноситься, зокрема, до молодих фахівців, запрошеним доповідачам, вченим з розвиваються європейських країн і країн Східної Європи.
Адреса: Контактні адреси: Dr. Josip Hendekovs Executive Secretary European Science Foundation 1 quai Lezay-Marnesia 67000 Strasbourg France
http://www.esf.org/

http://www.esf.c-strasbourg.fr/
Cambridge Overseas Trust
Кембриджський зарубіжний траст
Програми та напрямки діяльності: У співпраці з різними організаціями, фондами, корпораціями та приватними особами Кембриджський зарубіжний траст пропонує кілька стипендій для громадян країн Східної Європи та СНД. Серед них:
1. Стипендії для отримання ступеня доктора філософії (РhD) включають:
а) До 5 щорічних стипендій спільно з Фондом Сороса для випускників Центрально-Європейського Університету з країн колишнього Радянського Союзу за спеціальностями економіка, міжнародні відносини та європейські дослідження, екологія та політика, історія, медієвістика, політичні науки, соціологія, юридичні науки. Стипендії надаються терміном до 3 років.
б) 2 щорічні стипендії спільно з фондом Ганса і Ірмгард Меллера, Даунінг-коледжем та Кембриджським державним трастом для громадян країн “третього світу”, Східної Європи та німецькомовних країн.
в) Стипендія Шлембергера спільно з Кембриджським державним трастом для громадян країн, що розвиваються.
2. Стипендії для річного після-вузівського стажування включають:
а) До 8 щорічних стипендій спільно Британсько-Американської тютюновою компанією та Міністерством закордонних справ та у справах Співдружності для видатних випускників університетів Угорщини, Росії та Узбекистану за спеціальностями економіка, фінанси, менеджмент і економіка.
б) До 5 щорічних стипендій спільно з Фондом Сороса для випускників Центральноєвропейського Університету за спеціальностями економіка, міжнародні відносини та європейські дослідження, екологія та політика, історія, медієвістика, політичні науки, соціологія, юридичні науки.
в) 2 щорічні стипендії спільно з Міцубісі Корпорейшн для громадян Греції, Угорщини, Польщі, Росії, Словаччини та України.
г) щорічна стипендія фонду Рейтер для громадян Росії за фахом економіка.
д) 2 щорічні стипендії спільно з фондом Ганса і Ірмгард Меллера і Кембриджським державним трастом для громадян з країн, що розвиваються, бажаючих продовжити освіту в сфері економіки і соціального розвитку своїх країн. Час від часу стипендії пропонуються кандидатам з країн Східної Європи.
Умови. Кандидати на отримання стипендій (за винятком Соросівських) повинні заповнити попередні форми заяв, які можна отримати в представництві Британської Ради. Остаточний термін прийому заяв – повний календарний рік до можливого надходження в Кембридж. Здобувачі повинні бути не старше 35 років на момент вступу і мати документ про закінчення першої або другої ступені вищої школи або його еквівалент визнаного університету. Заяви на отримання стипендій Даунінг-Меллера і Шлембергера відсилаються за адресою: Адреса: Cambridge Commonwealth Trust / Cambridge Overseas Trust, PO Box 252, Cambridge, CB2 1TZ, England.
https://www.cambridgetrust.org/about/cambridge-overseas-trust/

https://www.cambridgetrust.org/scholarships/

 

Національне географічне товариство
National Geographic Society
Напрямок діяльності: Суспільство надає гранти у фундаментальних і оригінальних областях досліджень, що відносяться до географії, включаючи антропологію, археологію, астрономію, біологію, ботаніку, екологію, (фізичну і економічну географію, геологію, океанографію, палеонтологію і зоологію. Гранти в основному виділяються на польові дослідження. Гранти для музейних та архівних робіт виділяються рідко і при особливих обставинах. Лабораторні роботи підтримуються тільки у випадках, коли це необхідно для польових досліджень, відповідних інтересам Товариства. Гранти присуджуються на основі наукової експертизи проектів. Пріоритет – дослідженням, пов’язаним з навколишнім середовищем і мають глобальні географічні наслідки. Заявки приймаються в будь-який час. Правила подачі заявок: Запросити офіційну форму заявки в Товаристві.
Фінансовані види діяльності: поїздки, експедиції, польові роботи; наукові дослідження (спеціальні проекти).
Фінансовані області діяльності: відходи та вторинні ресурси; охорона живої природи та охоронювані природні території; моніторинг та контроль забруднень; природні науки; інші науки; радіоактивне забруднення.
Регіони інтересів: країни колишнього СРСР.
Надаються гранти від 15 000 до 20 000 доларів США.
Адреса: Committee for Research and Exploration, National Geographic Society, PO Box 98249, Washington, D.C. 20090-8249, U.S.A.
Тel .: (202) 857-7439
Fах: (202) 829-5689

cre@remove-this.ngs.remove-this.org

http://www.nationalgeographic.com/research/grant/rg1.html
Кувейтський фонд розвитку науки
Kuwait Foundation for the Advancement of Science (KFAS)

Мета діяльності надання допомоги країнам, що розвиваються у реалізації проектів економічного розвитку. Головною умовою надання кредитів є суспільна спрямованість проектів.

Адреса: Kuwait Foundation for the Advancement of Science, POBox 25263
Safat 13113 Kuwait.
Телефон: 242-58-98,
Телекс: 44160 KFAS, (965) -2415365.

publicr@remove-this.kfas.org.remove-this.kw

http://www.kfasci.org/
Науково-дослідницька рада Норвегії
The Research Council of Norway
Фінансова підтримка наукових досліджень та ВУЗів колишнього СРСР.
Адреса: The Secretariat for Cultural Exchange Programmes (SEP) The Research Council of Norway, Stensberggаtа 26 PO Box 2700 St. Hanshaugen N-0131 Oslo, Norway.
Телефон: (+47) 22 03 70 00, (+47) 22 03 70 01.

info@remove-this.forskningsradet.remove-this.no

www.forskningsradet.no/english/

 

www.gairdner.org/
Фонд Маршалла “Німеччина – США”
The German Marshall Fund of the United States
Фонд створено з метою співпраці між США та країнами Європи. Підтримка досліджень у різних галузях знань.
Вашингтонська адреса фонду: The German Marshall Fund of the United States,
11 Dupont Circle, N.W. Suite 750, Washington, D.C. 20036.
Телефон: (202) 745-3950,
Факс: (202) 265-1662.
E-mail: info@remove-this.gmfus.remove-this.org.

http://www.gmfus.org/

Берлінська адреса фонду: The German Marshall Fund of the United States,
Oranienburger Str. 13/14, 10178 Berlin, Germany.
Телефон: (49) (30) 28 88 13-0,
Факс: (49) (30) 28 88 13-10.

http://www.gmfus.org/

Фонд Джеймса Макдоннелла
James S. McDonnell Foundation
Дослідження в галузі медицини, освіти, технологій.
Адреса: 1034 South Brentwood Blvd., Suite 1610 St. Louis MO 63117, USA.
Телефон: (314) 721-1532.
E-mail: info@remove-this.jsmf.remove-this.org

http://www.jsmf.org/
Фонд Швейсфурт
Schweisfurth-Foundation
Фонд підтримує наукові дослідження в галузі охорони навколишнього середовища, освіти, науки і техніки.
Адреса: Sudliches Schlossrondell 1, 80638 Munchen.
Телефон: 0 89/17 18 26,
Телефакс: 0 89/17 18 16.
E-mail: schweisfurth@remove-this.zukunft.remove-this.de

www.schweisfurth.de/english-version.html
Стипендіальний фонд леді Девіс
Lady Davis Fellowship Trust
Напрями діяльності фонду найрізноманітніші, претендент повинен мати вчений ступінь. Підтримка включає стипендію і оплату транспортних витрат.
Адреса: M. Mark Sopher
The Lady Davis Fellowship Trust
Hebrew University, Givat Ram
Jerusalem, 91904, Israel.
Телефон: 972-2-651-2306, 972-2-658-4723.
E-mail: LDFT@remove-this.vms.huji.ac.remove-this.il

http://new.huji.ac.il/
Фонд Хауме Бофілла
Jaume Bofill Foundation
Надання грантів на стажування та дослідження, підтримка дослідницьких програм з соціології, історії, економіки, політичних наук.
Адреса: Provenca 324, 1r. – 08037 Barcelona, ​​Spain.
Телефон: 93458 87 00,
Факс: 93458 87 08.
E-mail: fbofill@remove-this.fus.remove-this.org

http://www.fbofill.cat/index.php?codmenu=11

http://www.intercultural-europe.org/site/database/project/jaume-bofill-foundation-fundacio-jaume-boff-publications
Фонд Готтлиба Даймлера і Карла Бенца
Gottlieb Daimler and Karl Benz Foundation
Напрями діяльності фонду: надання коштів для досліджень в області інформаційних і комунікаційних технологій, охорони навколишнього середовища, соціальної мобільності та зв’язків в урбанізованому середовищі.
Адреса: Gottlieb Daimler- und Karl Benz-Stiftung,
Dr. Horst Nienstadt,
Dr.-Carl-Benz-Platz 2,
D-68526 Ladenburg, Germany.
Телефон: (+49 6203) 15924,
Факс: (+49 6203) 16624.
E-mail: GD-KB-Stiftung@remove-this.t-online.remove-this.de

https://www.daimler-benz-stiftung.de/cms/en/
Стипендіальний фонд Голди Меір
Golda Meir Fellowship Fund

www.nhc.rtp.nc.us/index.htm
Фонд досліджень соціальних аспектів електронних комунікацій
Foundation for the Development of the Social Function of Communications (FUNDESCO)
Фонд фінансує дослідження і науково-технічні розробки в галузі зв’язку та телекомунікацій.
Адреса: Fernando el Santo 15, 28010 Madrid.
Телефон: (34) 91-702-78-00,
Факс: (34) 91-702-78-20.

Фонд Уго Бордони
Ugo Bordoni Foundation
Фонд фінансує дослідження і науково-технічні розробки.

Адреса: Fondazione Ugo Bordoni,
Via Baldassarre Castiglione 59,
00142 – Roma.
Телефон: +39 6 54801,
Факс: +39 6 54804400.
www.fub.it/
Центр Томаса Уотсона фірми IBM
IBM Thomas J. Watson Research Center
Дослідження в галузі математики та інформатики.
http://www.watson.ibm.com/

Адреса: Committee on Postdoctoral Fellowships Mathematical Sciences Department IBM Thomas J. Watson Research Center, PO Box 218 Yorktown Heights, NY 10598, USA.
Телефон: (914) 945-3000,
Факс: (914) 945-2141.

Фонд фундаментальних досліджень в галузі наук про матерію
Foundation for Fundamental Research on Matter
Сприяння розвитку фундаментальних досліджень фізичної матерії.
Адреса: Stichting FOM, Postbus 3021, 3502 GA UTRECHT.
Телефон: 030-6001 211,
Факс: 030-6014 406.
E-mail: press@remove-this.fom.remove-this.nl.

http://www.fom.nl/
Фонд Миттаг-Леффлера Шведської академії наук
Mittag-Leffler Foundation of the Swedish Academy of Science
Фонд проводить дослідження в галузі математики, надає індивідуальні гранти та кошти на стажування.

Адреса: The Mittag-Leffler Institute, Auravagen 17, S-182 62 Djursholm, Sweden.
www.mittag-leffler.se
Бюро по співробітництву в галузі економічних досліджень для Східної Європи
Cooperation Bureau for Economic Research on Eastern Europe
Технічне сприяння країнам СНД, співпраця в галузі економіки.
Адреса: Koenigin-Luise Str. 5,
D-14191 Berlin, Germany.
Телефон: + 49-30-897 89-332 / -372,
Факс: + 49-30-897 89-305.
E-mail: coop@remove-this.diw-berlin.remove-this.de

http://www.internationales-buero.de/en/index.php
Фонд “Спадщина”
The Heritage Foundation

Фонд підтримує дослідження в галузі політики та економіки.
Адреса: 214 Massachusetts Ave NE, Washington DC 20002-4999.
Телефон: 202 546 4400,
Факс: 202 546 8328.
info@remove-this.heritage.remove-this.org

www.heritage.org/
Інститут міжнародної освіти для нових незалежних держав
Institute of International Education Programs in the Newly Independent States
Навчання в аспірантурах американських університетів, стажування, підвищення кваліфікації.
Адреса: Institute of International Education, 809 United Nations Plaza,
New York, NY 10017-3580.
Телефон: (212) 984-5314, (212) 984-5563.

rdye@remove-this.iie.remove-this.org

http://www.iie.org/
Канадський рада з природничих і технічних наук
Canadian Natural Sciences and Engineering Research Council
Канадський рада з природничих і технічних наук організовує поїздки іноземних вчених для роботи в наукових установах Канади.
Адреса: NSERC, 350 Albert Street,
Ottawa, Ontario, K1A 1H5.
Телефон: (613) 995-5992,
Факс: (613) 992-5337.
http://www.nserc.ca/index.htm