Освітня програма ґрунтується на результатах сучасних наукових досліджень з галузі машинобудування підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання; базується на сучасних наукових дослідженнях, сучасних методах отримання і обробки вимірювань, впровадженні інноваційних технологій, орієнтує на подальшу практичну професійну діяльність і кар’єру, що сприятиме відтворенню інтелектуального потенціалу держави і забезпеченню сфер соціальної та виробничої діяльності кваліфікованими фахівцями.
Термін навчання - 3 роки 10 місяців.
Ліцензійний обсяг - 220 (загальний ліцензійний обсяг денної та заочної форм навчання).
Кредитів - 240 кредитів ECTS, в тому числі 180 кредитів ECTS – нормативні дисципліни, 60 кредитів ECTS – дисципліни за вибором студента.
Термін навчання - 3 роки 10 місяців.
Ліцензійний обсяг - 220 (загальний ліцензійний обсяг денної та заочної форм навчання).
Кредитів - 240 кредитів ECTS, в тому числі 180 кредитів ECTS – нормативні дисципліни, 60 кредитів ECTS – дисципліни за вибором студента.
Пімонов Ігор Георгійович
доцент, кандидат технічних наук
Ідентифікатори вченого:
WoS ResearcherID
ScopusID
Google ScholarID
ORCID ID
Irbis-nbuv ID
Адреса: м. Харків, вул. Владислава Зубенка, 3, ауд. 210
Телефон/Viber: +38(050) 217-05-24
E-mail: kaf_bdm@, ukr. netigor_lena_p@ ukr. net
Освітня програма орієнтована на забезпечення підготовки зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» та підтримка бакалаврів у розв’язанні ними комплексних проблем у галузі механічної інженерії, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та професійної практики.
Обов'язкові
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Термін навчання - 1 рік 3 місяці
Ліцензійний обсяг - 100 (загальний ліцензійний обсяг денної та заочної форм навчання).
Кредитів - 90 кредитів ECTS, в тому числі 65 кредитів ECTS – нормативні дисципліни, 25 кредитів ECTS – дисципліни за вибором студента.
Призвіще Ім'я По батькові: Супонєв Володимир Миколайович
Телефон: +38(057)358-77-97
Адреса: вул. Владислава Зубенка, 3, ауд. 201
E-mail: kaf_bdm@ukr.net
Галузь знань: 13 Механічна інженерія
Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування
Кваліфікація: Магістр з галузевого машинобудування
Передумови вступу: диплом освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
Мета освітньої програми: Забезпечення підготовки зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» та підтримка магістрів у розв’язанні ними комплексних проблем у галузі механічної інженерії, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та професійної практики.
Орієнтація освітньої програм: Освітньо- професійна програма пропонує комплексний підхід до вирішення сучасних проблем в підйомно-транспортному, будівельному, дорожньому і меліоративному машинобудуванні на локальному, регіональному та національному рівнях. Дисципліни та розділи програми засновані на теоретичних знаннях, які тісно пов’язані з практичними навичками. Програма дозволяє студентам набути необхідних навичок в галузі механічної інженерії.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізаці: Загальна програма: «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання». Акцент робиться на здобутті навичок та знань з машинобудування, що передбачає здатність забезпечувати надійну експлуатацію та якісне управління підйомно-транспортними, будівельними, дорожніми і меліоративними машинами, визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання. Наукова та практична значущість розв’язання проблем, притаманних даній спеціальності, полягає у створенні й удосконаленні сучасних засобів конструкторського, технологічного та інформаційного забезпечення, які гарантують високі якісні та кількісні показники процесів в організаційно-технічних об’єктах і комплексах і, як наслідок, підвищення якості, надійності, оптимізації, конкурентоспроможності останніх в різних галузях господарства.
Особливості програми: Програма передбачає диференційований підхід до магістрантів з інтеграцією фахової та педагогічної підготовки, що надає право викладання у вищих навчальних закладах. Результати науково-дослідницької роботи, орієнтовані на розв’язання прикладної науково-технічної задачі в галузі машинобудування, або науково-методичної розробки з метою поліпшення якості навчального процесу.
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Термін навчання - 4 роки
Ліцензійний обсяг - 10 (загальний ліцензійний обсяг денної та заочної форм навчання)
Кредитів - 45 кредитів ECTS, в тому числі 33 кредитів ECTS – нормативні дисципліни, 12 кредитів ECTS – дисципліни за вибором здобувача.
Призвіще Ім'я По батькові: Фідровська Наталія Миколаївна
Телефон: +38(057)358-77-97
Адреса: вул. Владислава Зубенка, 3, ауд. 201
E-mail: kaf_bdm@ukr.net
Галузь знань: 13 Механічна інженерія
Спеціальність: 133 Галузеве машинобудування
Кваліфікація: доктор філософії з галузевого машинобудування
Передумови вступу: cтупінь вищої освіти «Магістр» або освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст»
Мета освітньої програми: Підготовка висококваліфікованих інтегрованих у європейський і світовий науково-освітній простір фахівців, які володіють сучасними методами наукової і педагогічної діяльності та спроможні: до формування нових ідей і концепцій; ставити та вирішувати складні науково-технічні задачі в машинобудівній сфері; проводити самостійні наукові дослідження, що мають теоретичну та практичну цінність і наукову новизну.
Орієнтація освітньої програм: Дослідницька діяльність, викладацька діяльність, синтез нових методів аналізу, моделювання та прогнозування стану технічних систем та розробка новітніх технологій, які актуальні для впровадження на вітчизняних та закордонних підприємствах машинобудівної галузі.
Основний фокус освітньо-наукової програми та спеціалізації: Основний фокус ОНП сконцентровано на формуванні раціонального поєднання у здобувачів навичок математичного моделювання, аналізу і синтезу систем автоматичного керування, модульного проектування та дослідження робочих процесів підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин та обладнання, що дає змогу підготувати фахівця здатного самостійно формувати нові ідеї, реалізовувати їх та вирішувати складні науково-технічні задачі.
Особливості програм: Підготовка затребуваних фахівців, які відповідають регіональному та галузевому контекстам, досягається за рахунок наступних особливостей ОНП:
- поєднання академічної, теоретичної, дослідницької і фахової складових у навчальному процесі;
- залучення до освітнього процесу широкого спектру виробничих компаній машинобудівного та дорожньо-будівельного секторів промисловості з передовими технологіями виробництва, що дає можливість здобувачам отримувати актуальні знання і навички, які акцентовані на практичній складовій, та впроваджувати результати їх досліджень у виробництво;
- забезпечення високого рівня підготовки здобувачів в частині теоретичних і експериментальних досліджень підйомно-транспортних, будівельних дорожніх машин та обладнання досягається за рахунок використання потужностей наукових шкіл кафедри БДМ: «Динаміка, міцність та надійність будівельних і дорожніх машин» (д.т.н., проф. Н.М. Фідровська, к.т.н., доц. Шевченко В.О.), «Експлуатаційні матеріали та їх вплив на показники ефективності будівельних машин» (д.т.н., проф. Є.С. Венцель, к.т.н., доц. Косолапов В.Б.), «Наукові основи створення модульних будівельних і дорожніх машин» (д.т.н., проф. І.Г. Кириченко), «Наукові основи створення робочих органів для формування комунікаційних порожнин в ґрунті» (д.т.н., проф. В.М. Супонєв);
- можливість проходження науково-педагогічних стажувань та проведення спільних досліджень з актуальних проблем науки, які становлять взаємний інтерес, у вітчизняних та закордонних наукових установах, закладах освіти та підприємствах.
- використання потужної лабораторної та унікальної навчально-наукової бази (полігон ХНАДУ) для проведення експериментальних досліджень.
Обов'язкові
Вибіркові дисципліни за профілем спеціальності
Каталог вибіркових дисциплін університету