Термін навчання - 3 роки 10 місяців
Ліцензійний обсяг - 50
Кредитів ECTS - 240
Термін навчання - 3 роки 10 місяців
Ліцензійний обсяг - 10
Кредитів ECTS - 240
Шевченко Інна Юріївна, д.е.н., професор, професор кафедри економіки і підприємництва
Телефон: +38(066) 187-28-30
Адреса: вул. Владислава Зубенка, 3А, ауд. 260е
E-mail: shevchenko.khnadu@gmail.com
Галузь знань: 05 «Соціальні та поведінкові науки».
Спеціальність: 051 «Економіка».
Тип диплому та обсяг освітньої програми: диплом бакалавра, одиничний, 240 кредитів ЄКТС, термін навчання 3 роки 10 місяців.
Наявність акредитації: Сертифікат про акредитацію освітньої програми 7594, дійсний до 01.07.2029 р.
Цикл / рівень: HPK України - 6 рівень, FQ-EHEA - перший цикл, EQF-LLL - 6 рівень.
Передумови: атестат про повну загальну середню освіту, сертифікати НМТ/ЗНО, диплом молодшого спеціаліста, диплом молодшого бакалавра, диплом фахового молодшого бакалавра, мотиваційний лист. Умови вступу визначаються «Правилами прийому до Харківського національного автомобільно-дорожнього університету», затвердженими Вченою радою ХНАДУ.
Мова викладання: українська.
Об’єкт вивчення та/або діяльності: закономірності функціонування та розвитку соціально-економічних систем, соціально-економічних процесів, їх моделювання, прогнозування та регулювання, мотивація і поведінка економічних суб’єктів.
Цілі навчання: підготовка фахівців, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і практичними навичками, необхідними для розв’язання завдань предметної області.
Теоретичний зміст предметної області: поняття, категорії, концепції, принципи економічних наук.
Методи, методики та технології: загальнонаукові методи пізнання та дослідницької діяльності, математичні та статистичні методи економічного аналізу, економіко-математичне моделювання, інформаційно-комунікаційні технології досліджень, розповсюдження, та презентацій результатів досліджень.
Інструментарій та обладнання: сучасне інформаційно-комунікаційне обладнання, інформаційні системи та програмні продукти, що застосовуються у професійній діяльності.
Академічні права випускників: можливість продовжувати освіту за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації: освітня програма ґрунтується на новітніх досягненнях в галузі економічних наук. Освітня програма охоплює специфіку роботи економічних служб підприємств, установ, організацій і робить акцент на актуальних економічних спеціалізаціях, зокрема економіці автомобільного транспорту й економіці дорожнього господарства. Об’єкт професійної діяльності – учасники і засоби процесу раціонального забезпечення економічної діяльності та соціального розвитку суб’єктів господарювання різних організаційно-правових форм, масштабів діяльності та галузевої приналежності, в т.ч. підприємств автомобільного транспорту та дорожнього господарства. Ключові слова: економіка; соціально-економічна система; соціально-економічний процес; економічна діяльність; економіка автомобільного транспорту; економіка дорожнього господарства.
Особливості програми: інтеграція теоретичного навчання та практичної підготовки на реальних і віртуальних (у середовищі бізнес-симуляції ViAL+) підприємствах. Залучення зарубіжних лекторів і надання можливості здобувачам вивчати освітні компоненти англійською мовою. Заохочення мобільності здобувачів зарахунок їх участі в освітніх проєктах (зокрема, таких як проєкт «Підприємницький університет», проєкт «Будуємо майбутнє разом»), конкурсах студентських наукових робіт і олімпіадах на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Ґрунтовна підготовка економістів за галузевою спрямованістю ЗВО (автомобільний транспорт і дорожнє господарство).
Обов'язкові
Обов'язкові
Вибіркові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у Каталозі вибіркових дисциплін
Обов'язкові
Вибіркові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у Каталозі вибіркових дисциплін
Обов'язкові
Вибіркові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у Каталозі вибіркових дисциплін
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Ліцензійний обсяг - 25
Кредитів ECTS - 90
Термін навчання - 1 рік 4 місяці
Ліцензійний обсяг - 5
Кредитів ECTS - 90
Дмитрієва Оксана Іллівна, д.е.н., професор, завідувачка кафедри економіки і підприємництва
Телефон: +38 (063) 353-79-98
Адреса: вул. Владислава Зубенка, 3А, ауд. 269е
E-mail: oksanahnadu@gmail.com
Галузь знань: 05 «Соціальні та поведінкові науки».
Спеціальність: 051 «Економіка».
Тип диплому та обсяг освітньої програми: диплом магістра, одиничний, 90 кредитів ЄКТС, термін навчання − 1 рік 4 місяці.
Наявність акредитації: сертифікат про акредитацію освітньої програми 8765, дійсний до 25.06.2025 р.
Цикл / рівень: HPK України – 7 рівень, EQF-LLL – 7 рівень, FQ-EHEA – другий цикл.
Мова викладання: українська.
Мета освітньої програми - підготовка висококваліфікованих професіоналів з економіки, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і прикладними навичками в сфері економіки, зокрема економіки автомобільного транспорту, щодо визначення та розв’язання складних економічних задач і проблем, приймання відповідних аналітичних та управлінських рішень у сфері економіки або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій за невизначених умов та вимог.
Об’єкт вивчення та/або діяльності сучасні економічні процеси та явища, наукові методи нормативного, кількісного та інституційного аналізу, інструментарій формування міжнародної, національної, регіональної, секторальної економічної політики та економіки підприємства, зокрема в галузі автомобільного транспорту.
Цілі навчання: підготовка висококваліфікованих професіоналів з економіки, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і прикладними навичками, здатних розв’язувати складні дослідницькі, інноваційні й управлінські задачі та проблеми функціонування економічних систем, зокрема в галузі автомобільного транспорту, що характеризуються невизначеністю умов та вимог.
Теоретичний зміст предметної області: загальні закони та тенденції економічного розвитку, мотивація та поведінка суб’єктів ринку; теорії мікро-, макро- і міжнародної економіки; сучасні кількісні методи аналізу економічних процесів; інституціональний і міждисциплінарний аналіз; закономірності сучасних соціально-економічних процесів; теорії економічного управління для різних виробничих систем і секторів економіки, зокрема галузі автомобільного транспорту.
Методи, методики та технології: загальнонаукові та специфічні методи пізнання і дослідження; математичні, статистичні, якісні методи економічного аналізу; соціологічні, експертного оцінювання, анкетування; економіко-математичне моделювання, прогнозування; інформаційно-комунікаційні технології, спеціальне програмне забезпечення; методи дослідницької діяльності та презентації результатів досліджень.
Інструментарій та обладнання: сучасне інформаційно-комунікаційне обладнання, інформаційні системи та програмні продукти, що застосовуються в економічній діяльності.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації: поєднання класичної підготовки професіоналів з економіки зі спеціальною економічною підготовкою в галузі автомобільного транспорту.
Особливості програми. Інтеграція теоретичного навчання та практичної підготовки на реальних і віртуальних (у середовищі бізнес-симуляції ViAL+) підприємствах. Залучення зарубіжних лекторів і фахівців-практиків на постійній основі. Надання можливості здобувачам за бажанням вивчати освітні компоненти англійською мовою. Заохочення участі здобувачів в конкурсах студентських наукових робіт і олімпіадах на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Понад 50% електронних курсів-ресурсів обов’язкових навчальних дисциплін циклу професійної підготовки вдосконалені науково-педагогічними працівниками в межах міжнародного підвищення кваліфікації «Digital Teaching» у Технічному університеті Дрездена (Німеччина) в рамках міжнародного проєкту «Establishment of German-Ukrainian university network for securing successful education in Ukrainian universities in time of war and crisis» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та програм фінансування «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis». Ключові слова: економіка; соціально-економічна система; економіка автомобільного транспорту.
Обов'язкові
Вибіркові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у Каталозі вибіркових дисциплін
Термін навчання - 4 роки
Ліцензійний обсяг - 10
Кредитів ECTS - 45
Шершенюк Олена Миколаївна, к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки і підприємництва, директор ЦОП
Телефон: +38(050) 151-30-09
Адреса: вул. Ярослава Мудрого, 25, ауд. 112
E-mail: sheralyona@gmail.com
Галузь знань: 05 «Соціальні та поведінкові науки».
Спеціальність: 051 «Економіка».
Тип диплому та обсяг освітньої програми: диплом доктора філософії, одиничний, освітня складова - 45 кредитів ЄКТС, наукова складова — визначається індивідуальним планом аспіранта, з них освітня компонента 2 роки. Термін навчання - 4 роки.
Наявність акредитації: не має акредитаці.
Цикл / рівень: НРК України – 8 рівень, FQ-EHEA – третій цикл, EQF-LLL – 8 рівень.
Мова викладання: українська.
Мета освітньої програми - Підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних, інтегрованих у європейський та світовий науково-освітній простір професіоналів наукового ступеня доктора філософії у галузі економіки, здатних до самостійної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності, викладацької роботи у закладах вищої освіти.
Об’єкт вивчення та/або діяльності - теорія, методологія наукових досліджень, феномени, явища і проблеми сучасних економічних процесів та систем.
Цілі навчання: набуття здатності продукувати нові ідеї, розв'язувати комплексні проблеми у сфері економіки, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та/або професійної практики.
Теоретичний зміст предметної області: загальні закони, закономірності та тенденції соціально-економічного розвитку, мотивація та поведінка суб’єктів ринку; теорії мікро- , макро- і міжнародної економіки; кількісні методи в економічних дослідженнях; інституціональний, міждисциплінарний та історичний аналіз соціально-економічних явищ та процесів; розробка та обґрунтування економічних рішень; регулювання та управління багаторівневими господарськими системами.
Методи, методики та технології: методи мікро- та макроекономічних досліджень, комп’ютерного моделювання економічних систем, статистичного аналізу, прогнозування, управління проєктами, цифрові технології, методи і технології науково-педагогічної діяльності.
Інструментарій та обладнання: інформаційно-комунікаційні системи, спеціалізоване програмне забезпечення, прилади та обладнання, необхідні для виконання наукових досліджень у сфері економіки.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації: програма сформована як оптимальне поєднання академічних та професійних вимог. Орієнтована на формування у аспірантів компетентностей щодо розробки ефективних механізмів та інструментів управління розвитком соціально-економічних систем; оволодіння дослідницькими навичками високого рівня та інноваційними методами наукової і педагогічної діяльності. Акцент на формуванні компетентностей та фахових навичок в управлінні економікою автомобільного транспорту, зокрема в управлінні розвитком підприємств автомобільного транспорту та інших суб'єктів транспортної системи.
Особливості програми. Особливістю освітньо-наукової програми є її спрямованість на підготовку наукових кадрів з економіки, зокрема автомобільного транспорту, здатних застосовувати дослідницькі якості, інноваційні методики та унікальні сучасні знання та вміння. Високий рівень дослідницької частини підготовки забезпечується потужною науковою школою «Проблеми та перспективи розвитку підприємництва в Україні», заснованою в 2005 р. професором, доктором економічних наук Дмитрієвим І.А.
Обов'язкові
Обов'язкові
Вибіркові (для спеціальності)
Перелік вибіркових дисциплін наведено у Каталозі вибіркових дисциплін