В програмі акцент робиться на формуванні та розвитку професійних компетентностей для здійснення різних видів діяльності в галузі мовознавства, прикладної лінгвістики, вивченні концепцій та методів комп'ютерної лінгвістики з умінням використовувати їх у створенні лінгвістичних інформаційних продуктів з автоматичного оброблення природної мови на основі сучасних вимог освіти, загальноєвропейських рекомендацій з мовної підготовки.
Термін навчання – 3 роки 10 місяців
Ліцензійний обсяг – 24 осіб
Кредитів – 240 кредитів ЄКТС
Птушка Анастасія Сергіївна
доцент, кандидат філологічних наук
завідувач кафедри іноземних мов
Телефон: +380 (50) 947 56 78
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 428
E-mail: metodengl@ gmail. com
Галузі знань: 03 Гуманітарні науки
Спеціальність: 035 Філологія
Спеціалізація: 035.10 Прикладна лінгвістика
Кваліфікація: Бакалавр філології за спеціалізацією «прикладна лінгвістика»
Цикл/рівень: HPK України – 6 рівень, FQ-EHEA – перший цикл, EQF-LLL – 6 рівень
Передумови вступу: наявність атестату про повну загальну середню освіту
Мови викладання: державна, англійська, німецька, французька
Мета освітньої програми: підготовка високоосвічених фахівців, що не лише є конкурентоспроможними на сучасному ринку праці в галузі гуманітарних наук, здатних сприймати, генерувати і втілювати інноваційні ідеї, але й спроможних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми в галузі прикладної лінгвістики.
Характеристика освітньої програми:
Об’єктами професійної діяльності випускників є: мови (українська, англійська, німецька, французька) в теоретичному і практичному, синхронному і діахронному, стилістичному, соціокультурному та інших аспектах; жанрово-стильові різновиди текстів; переклад; міжособистісна, міжкультурна та масова комунікація в усній і письмовій формі.
Методи, методики та технології: загальнонаукові та спеціальні філологічні методи аналізу лінгвістичних одиниць, методи і методики дослідження мови, інформаційно-комунікаційні технології.
Основний фокус освітньої програми: акцент робиться на формуванні та розвитку професійних компетентностей для здійснення різних видів діяльності в галузі мовознавства, прикладної лінгвістики на основі сучасних вимог освіти, загальноєвропейських рекомендацій з мовної підготовки. Фокусом освітньої програми є підготовка фахівця, який здатний здійснювати ефективну комунікацію іноземними мовами, переклад (усний та письмовий) текстів різного спрямування та застосовувати знання з прикладної лінгвістики (автоматична обробка мови та мовлення, WEB технології та WEB дизайн) у професійній діяльності, опираючись на фахові та загальні компетентності.
Особливості програми: особливістю програми є її інноваційний характер, що передбачає поєднання лінгвістичних дисциплін з новітніми інформаційними технологіями та перекладом. Значне місце серед освітніх компонентів відведено практичним курсам із прикладної та комп’ютерної лінгвістики, перекладу, інформаційним технологіям та програмуванню. Програма передбачає низку навчальних та виробничих практик, інтеграцію теоретичного навчання з поглибленою практичною підготовкою, заохочення здобувачів вищої освіти до участі у наукових проєктах, конкурсах студентських наукових робіт, а також програмах студентської академічної мобільності.
Придатність до працевлаштування: випускники можуть здійснювати професійну діяльність у сферах, що пов’язані з використанням та викладанням іноземних мов, перекладом та сферою інформаційних технологій. Бакалавр-філолог може працювати на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми (державної, комерційної, муніципальної), зокрема в ІТ-компаніях, видавництвах, засобах масової інформації, інформаційних та перекладацьких агентствах; у різноманітних фундаціях та спілках гуманітарного спрямування; у будь-яких сферах та галузях, де потрібні навички роботи з широким спектром інформаційних технологій, організації комунікації у соціальних медіа, виконання перекладу текстів різних функціональних стилів, наприклад, науково-технічних, художніх, ділових тощо, керування базами даних.
Подальше навчання: навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.
Обов’язкові
Обов’язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов’язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Обов’язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням