ХНАДУ міжнародний. Спільна робота фахівців - екологів з німецькими колегами

21 жовтня 2022 року відбулася  дуже продуктивна чергова робоча зустріч  он-лайн  доцента кафедри екології, к.х.н.,  Олени ПОЗДНЯКОВОЇ, яку від ХНАДУ було обрано членом журі проекту за Програмою DAAD «Україна цифрова: Забезпечення академічної успішності під час кризи, 2022» та професором, доктором Германом Хайлмайером (Prof. Dr. Hermann Heilmeier), координатором двох проектів DAAD за науковими напрямами  «Biomining» та «Ecomining» .

Робочими питаннями зустрічі були:

1) обговорення та обґрунтування кандидатур до подальшої участі у проекті;

2) коло наукових інтересів  колективів університетів ХНАДУ і TU Bergakademie Freiberg.       

В процесі роботи було узгоджено  просування  кандидатур фахівців від ХНАДУ, які   мають високі шанси на отримання онлайн-гранту на навчання за програмою проекту. Професор Герман Хайлмайер має майже 10 років досвіду співпраці з університетами з України – і йому, за його твердженням,  це подобається , тому він пообіцяв лобіювати наших кандидатів.

Також науковці обговорили коло наукових інтересів з метою розвитку співпраці з кафедрою екології ХНАДУ.  Професор Герман Хайлмайер  очолює відділ біології/екології в TU Bergakademie Freiberg з 1996 року. Як з’ясувалося в процесі перемовин, наукові інтереси фахівців кафедри екології ХНАДУ та німецьких колег  збігаються з актуальними питаннями, що виникають у рамках EIT (eit-innovation-communities) –  унікальної європейської ініціативи, що поєднує провідні університети, дослідні компанії та компанії для формування динамічного партнерства та  поширюються  в  схожих напрямах EIT Climate-KIC , EIT Food , EIT Health, EIT InnoEnergy, EIT Urban Mobility.   Дослідницькі інтереси  саме професора, доктора  Германа Хайлмайера  — взаємодія рослин і середовища, з наголосом на взаємодії рослин і ґрунту. Фокус його науково-педагогічної діяльності - екофізіологія та екосистеми для здобувачів, які вивчають системні науки  про Землю. Він  має власний  загальний курс про екосистеми для студентів різних рівнів володіння  англійською мовою. Коло наукового вектору досліджень  колективу відділу біології/екології в TU Bergakademie Freiberg, який очолює професор, доктор  Г. Хайлмайер та  колективу кафедри екології, який очолює професор, доктор  Наталія Внукова, співпадають в частині  можливості досліджень  впливу транспортних засобів на рослини придорожнього простору. Питання ,які цікаві для обох сторон, було висвітлено також у  постійному  щомісячному дайджесті ЕС «EU Environment newsletter - October 2022» Сторони, під час   робочої  зустрічі, домовилися активізувати  пошук подальших напрямків для наукової співпраці та  розглянути можливість організації  обміну навчальними програмами за  ідентичними освітніми компонентами  задля вдосконалення навчального процесу в умовах війни.       


News by date

By Category