Наукові школи

 ХНАДУ має високий науковий потенціал. Висока науково-педагогічна кваліфікація фахівців університету була підставою для створення на його базі всесвітньо-відомих наукових шкіл. Під керівництвом відомих вчених плідно діють дванадцять провідних наукових шкіл:

Рік заснування -1962.
Засновник школи д.т.н., професор А.Б. Гредескул.

Керівники школи д.т.н., заслужений діяч науки і техніки, проф. Богомолов В.О., д.т.н. проф. Клименко В.І.

Керівником школи з 1986 по 2020  рік був  д.т.н., заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії України, академік Нью-Йорської академії та транспортної академії України, професор А.М. Туренко.

Галузі науки - машинобудування, транспорт, активна безпека транспортних засобів, гальмові системи автотранспортних засобів.
Розроблено конструкції регуляторів гальмових сил, регуляторів рівня підлоги в пневматичній підвісці, пневмогідравлічний підсилювач привода зчеплення, двосекційний і трисекційний гальмові крани, вакуумний підсилювач гальм, що впроваджено у серійне виробництво і виготовляються Вовчанським агрегатним заводом і Краснодонським ЗАТ „Автоагрегат”.
Вироби, що розроблені і виготовляються, знайшли застосування в серійних автомобілях КрАЗ, МАЗ, УралАЗ, УАЗ; автобусах Богдан, ЛАЗ, ЛіАЗ; тролейбусах Тролза, ПМЗ.