ЗАСІДАННЯ ПРОЄКТНОЇ ГРУПИ ОПП «ПІДЙОМНО-ТРАНСПОРТНІ, БУДІВЕЛЬНІ, ДОРОЖНІ, МЕЛІОРАТИВНІ МАШИНИ І ОБЛАДНАННЯ»

Сучасна якість підготовки здобувачів вищої освіти вимагає системної та злагодженої роботи всіх учасників освітнього процесу. Регулярний моніторинг, спілкування зі стейкхолдерами та випускниками, перегляд і оновлення освітніх програм мають на меті надання освітніх послуг, яке повинно  відповідати високому рівню, а також створювати сприятливе навчальне середовище для здобувачів.

19 лютого 2025 року в дистанційному форматі  відбулося засідання проектної групи освітньо-професійної  програми  «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти  за спеціальністю за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». На засіданні проектної групи були обговорені питання в умовах сучасних викликів

Пімонов Ігор Георгійович, гарант програми, зазначив, що проект освітньої  програми  розміщений на сайті кафедри і знаходиться у публічному доступі. Крім того, кафедра систематично проводить онлайн-опитування щодо якості освітньої  програми серед здобувачів та стейкхолдерів, результати яких враховуються. Тому на засіданні було обговорено анкетування щодо вибіркових дисциплін, попередні опитування серед здобувачів вищої освіти щодо освітньої, щодо інформаційної та консультативної підтримки освітнього процесу.

З пропозицією щодо внесення змін до навчального плану підготовки здобувачів вищої освіти 2025 року вступу виступив заступник завідувача кафедри ЕВСБДМ доц.. Олександр Володимирович Ярижко, який зазначив, що на виконання вимог статті 101 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо базової загальновійськової підготовки, починаючи з 2025/2026 навчального року, в ОП бакалаврату денної форми здобуття вищої освіти потрібно ввести обов’язкову дисципліну «Теоретична підготовка базової загальновійськової підготовки» в обсязі трьох кредитів ЄКТС (38 год теоретичних занять (лекцій), 24 год практичних занять та 28 год самостійної підготовки) у межах встановленого обсягу ОП,  що в свою чергу потребує корегування навчальних планів. 

Ігор Георгійович зазначив, що найближчим часом має відбутися обговорення освітньої програми із залученням колег із провідних університетів України, стейкхолдерів та здобувачів, тому  потрібно сформувати список запрошених колег на дане засідання.

З пропозцією від стейкхолдерів звернувся декан механічного факультету проф. Олександр Володимирович Єфименко. Зазначив в актуальні питання з розвитку цифрової трансформації машинобудівного процесу та побажаннями з урахуваннями сучасних потреб та вимог ринку праці з акцентами на важливості  у постійному відслідковуванні нових тенденцій, які пов’язані з діджиталізацією у підприємницькій діяльності.

Наприкінці, гарант програми Ігор Георгійович Пімонов зазначив, що для забезпечення конкурентоспроможності освітньої програми можливе відкриття інноваційної міждисциплінарної освітньої програми з поєднанням механіки та компютерной інженеріі з орієнтовною назвою ОП: «Керування технічним і комп’ютерним забезпеченням машин та обладнання». Також зазначив, що учасникам проектної групи та групи забезпечення потрібно швидко реагувати на пропозиції та запити зі сторони здобувачів і стейкхолдерів.


Nachrichten nach Datum

Tag Nachrichten

Nach Kategorie