У рамках програми академічної мобільності завідувач кафедри метрології та безпеки життєдіяльності Олен Богатов та доцент Олена Крайнюк взяли участь у двох лекціях провідних британських фахівців, присвячених ролі штучного інтелекту в освітньому процесі:
12 грудня відбулась лекції почесного професора Інституту освіти Відкритого університету, Великобританія, Майка Шарплза на тему «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики». Професор Шарплз акцентував увагу на тому, як технології штучного інтелекту змінюють сучасну освіту, забезпечуючи можливість індивідуалізації навчання, інтерактивності та адаптивності до потреб студентів.
10 грудня можна було долучитись до лекції почесного професора Університетського коледжу Лондона Роуз Лаккін. Тема її виступу – «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація у революції ШІ у викладанні та навчанні». Професор Лаккін поділилася досвідом впровадження ШІ в освітню систему Великобританії та запропонувала перспективи для українських університетів у цій галузі.
Обоє лекторів наголосили на важливості створення інноваційних навчальних просторів, які сприяють розвитку творчості, критичного мислення та ефективнішому засвоєнню матеріалу студентами. Такі підходи здатні зробити освітній процес більш гнучким, динамічним і орієнтованим на виклики сучасності.
Впровадження штучного інтелекту в освіту дозволяє готувати фахівців, які не лише відповідатимуть вимогам сучасного ринку праці, а й зможуть стати агентами змін у своїй галузі. Для університету це можливість залишатися конкурентоспроможним і забезпечувати високий рівень якості освіти. Для студентів – це шанс отримати унікальні знання, які відкривають перспективи для професійного та особистісного зростання.