Лабораторія інноваційних технологій в освіті

Лабораторія інноваційних технологій в освіті на чолі з Н.О. Комишан веде активну роботу з впровадження та використання новітніх технологій у навчальному процесі. Забезпечує доступ до сучасних засобів навчання та сприяє розвитку інновацій в галузі освіти. Основні функції лабораторії інноваційних технологій в освіті включають: 

Впровадження електронних платформ та інтерактивних засобів навчання: Розробка та впровадження електронних платформ для дистанційного навчання, інтерактивних підручників та інших інноваційних засобів навчання.

Створення та впровадження е-контенту: Розробка та використання електронних матеріалів, відеоуроків, інтерактивних завдань та інших ресурсів, що сприяють активному навчанню.

Тестування новітніх технологій в навчальних програмах: Впровадження та тестування новітніх технологій, таких як штучний інтелект для підвищення ефективності навчання.

Підтримка викладачів у використанні технологій: Надання підтримки та навчання викладачам стосовно використання інноваційних технологій у викладанні.

Протягом тривалого часу науковим керівником лабораторії був професор В.М. Кухаренко, який забезпечив високу якість дистанційної освіти у ХНАДУ через впровадження і поширення новітніх ідей, технологій, формування навичок цифрової та інформаційної грамотності, створення дистанційних курсів.

Паралельно з розвитком дистанційного навчання ЛІТОс займається супроводженням веб-простору університету для забезпечення ефективної комунікації, доступу до інформації та навчальних ресурсів для всіх учасників університетської спільноти.

Співробітники лабораторії здійснюють наступну діяльність:

  • Забезпечують легкий доступ до основних інформаційних ресурсів: офіційний сайт, файловий архів, навчальний сайт, соціальні мережі.
  • Регулярно оновлюють інформацію та забезпечують її актуальність.
  • Розвивають віртуальну спільноту університету через Facebook, Telegram, Youtube, блоги та інші інтерактивні ресурси.
  • Збирають дані про використання веб-сайту та інших ресурсів для аналізу та вдосконалення їх функціональності.
  • Проводять опитування серед користувачів для отримання зворотного зв'язку.
  • Забезпечують швидку та ефективну технічну підтримку для користувачів у разі проблем або при наявності запитань. 

Лабораторія інноваційних технологій в освіті забезпечує впровадження та розвиток сучасних технологій в навчальних процесах ХНАДУ з метою покращення якості та доступності освіти.