Термін навчання - 3 роки 10 місяців
Ліцензійний обсяг - 30
Кредитів ECTS - 240
Бондаренко Володимир Васильович, Кандидат педагогiчних наук, професор кафедри філософії та психології професійної підготовки, факультет транспортних систем.
Телефон: +38 097 933 26 44
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, каб. 413
E-mail: vv_bond57@ email. ua
Галузь знань: С «Соціальні науки, журналістика та інформація»
Спеціальність: С4 «Психологія»
Тип диплому та обсяг освітньої програми: диплом бакалавра, одиничний, 240 кредитів ЄКТС, термін навчання – 3 роки 10 місяців
Наявність акредитації: Відсутня
Цикл/рівень: HPK України – 6 рівень; FQ-EHEA– перший цикл; EQF-LLL– 6 рівень
Мова викладання: Українська
Мета освітньої програми: надати майбутнім фахівцям достатній теоретичний обсяг знань і практичний рівень умінь та навичок у галузі психології; сформувати основні компетентності щодо форм і методів інтегрування всіх психічних процесів, станів, властивостей індивіда в системну якість, що опосередковує його взаємодію із соціумом через предметну діяльність, соціально-значущі взаємини, процес соціалізації .
Предметна область: С «Соціальні науки, журналістика та інформація», С4 – Психологія
Об’єкти вивчення та діяльності: психічні явища, їх виникнення функціонування та розвиток; поведінка, діяльність, вчинки; взаємодія людей у малих і великих соціальних групах; психофізіологічні процеси та механізми, що лежать в основі різних форм психічної активності.
Цілі навчання: формування наукових уявлень про природу психіки, про методи та результати дослідження психічних явищ; розвиток здатності до застосування психологічних знань в умовах професійної діяльності.
Теоретичний зміст предметної області: система психологічних знань, базових категорій і понять, закономірностей, механізмів, методологічних підходів, пояснювальних принципів, науково-прикладних завдань.
Методи, методики та технології: методи теоретичного та емпіричного дослідження, валідні, стандартизовані психодіагностичні методики, методи аналізу даних, технології психологічної допомоги.
Інструменти та обладнання: психологічні прилади, комп’ютерна техніка, сучасні інформаційні та комунікаційні технології.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації: Вища освіта у сфері психології. Акцент робиться на здобутті знань та навичок, що передбачають професійну здатність фахівця надавати кваліфіковану психологічну допомогу. Програма дозволяє всебічно вивчити специфіку реалізації складових професії психолога та особливості його роботи з людьми. Дисципліни та модулі, що включені у програму, орієнтовані на актуальні напрями, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра здобувача.
Ключові слова: психологія, психодіагностика, нейропсихологія, психосоматика, психокорекція, психотерапія.
Придатність до працевлаштування: після закінчення навчання за спеціальністю С4 «Психологія» випускник здатен виконувати зазначену в Національному класифікаторі України: «Класифікатор професій» ДК 003:2010 (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 29 грудня 2022 року № 5573): професійну роботу і може займати відповідну первинну посаду за категоріями:
- 2445.1 Молодший науковий співробітник (психологія);
- 2351.2 Консультант з питань здорового способу життя;
- 1238 Керівник проєктів та програм у сфері нематеріального виробництва.
Обов'язкові
1.
2.
3.
4.
5.
Пропозиції щодо змісту ОПП приймаються до 05.04.2025р. за формою зворотного зв’язку або на електронну пошту: filosof_it@ khadi.kharkov. ua