Що таке ваучер та хто має право вступати за ним?

Ваучер на навчання – це можливість отримати безкоштовну освіту за 14 спеціальностями в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті.  

Ваучер на навчання видається міжрегіональними, регіональними центрами зайнятості, їх філіями, а також Київським міським, міськими, районними центрами зайнятості відповідно Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №207 від 20.03.2013 року (зі змінами).

Сума ваучеру в 2024 році - не більше 30 280 грн

(якщо вартість навчання/перенавчання більше - різниця сплачується самостійно)

Хто може отримати ваучер на навчання?

Отримати безкоштовне навчання можуть лише ті, хто вже має професійно-технічну чи вищу освіту та не перебуває на обліку в службі зайнятості. Студенти за ваучером зможуть отримати ті ж переваги, що і звичайні студенти.

Можливі категорії кандидатів на отримання безоплатного навчання за ваучером:

  • внутрішньо переміщені особи або люди з інвалідністю, які не можуть знайти підходящу роботу;  
  • мінімальний вік 45 років, а максимальний – пенсійний вік (60 років для чоловіків, та 55 років для жінок). Також такі кандидати повинні мати страховий стаж (період за який сплачувались страхові внески до ПФУ) не менший від 15 років;
  • звільнені з військової служби, крім строкової, або ж з державної служби у зв’язку зі скороченням штату чи за станом здоров’я. Обов’язковою умовою є не досягнення пенсійного віку та наявність вислуг не менше 10 років;
  • звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС до досягнення пенсійного віку;
  • люди, які перебували в російському полоні чи ті, хто отримав поранення внаслідок війни. 

Як отримати послугу?

Онлайн або Офлайн

1. Зверніться до Приймальної комісії для уточнення можливості навчання за ваучером на бажаній спеціальності.

2. Заповніть онлайн форму на сайті Центру зайнятості або зверніться особисто до найближчого центру зайнятості для отримання послуги.

3. Отримайте консультацію від кар'єрного радника про подальші кроки.

5. Отримайте ваучер на навчання в Центрі зайнятості.

6. Передайте ваучер до Примальної комісії.

Важливо

Уважно слідкуйте за вимогами до вступників на необхідний Вам рівень освіти. Право на отримання ваучеру не звільняє Вас від виконання вимог до вступників (проходження тестування, іспитів тощо)

Яку спеціальність можна обрати для навчання за ваучером?