Ви тут: Міжнародне співробітництво
Русский
English
Deutsch
Français
четвер, 15-11-2018

Новини

В Європу з ERASMUS +

В Європу з ERASMUS +

Напевно, ERASMUS - це сьогодні найпоширеніше слово в освітньому університетському світі. Примітно, що вона створена з великих літер назви європейського проекту European Region Action Scheme Mobility University Students, що в перекладі означає: Схема дій щодо мобільності студентів університету європейського регіону. Детальніше

Німецько-український центр

Контакти центру:

Facebook

e-mail:

deutschukrainischeszentrum@gmail.com

Катерина Ігорівна Даниленко

Адреса:

Харківський Національний автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ)

Ярослава Мудрого, 25. 61002 Факультет підготовки іноземних громадян, аудиторія 103

Україна

Міжнародне співробітництво

Міжнародна діяльність складається із двох напрямків: міжнародної освіти, тобто навчання іноземних громадян і міжнародного співробітництва.

Загальна кількість іноземних громадян, які навчались на підготовчому відділені та базових факультетах у минулому році, становила 760 осіб з 31 країни світу. Фінансові надходження за їх навчання склали близько 6 млн. гривень. Досягнуто високих показників в напрямку широкого використання в  навчальному процесі підготовчого відділення факультету новітніх мультимедійних технології і унікальних комп’ютерних програм, авторами яких є викладачі ФПІГ. Їх досягнення в цьому напрямку педагогічної роботи з іноземними громадянами відомі не тільки в Україні, а і за її межами, що створює сприятливі умови для формування іноземного контингенту на 2010-2011 навчальний рік.

Щодо міжнародного співробітництва, то минулий навчальний рік для університету відзначився такими подіями.

Спортивна команда студентів лабораторії швидкісних автомобілів ХНАДУ в травні 2010 року за допомогою всесвітньо відомих компаній ШЕЛЛ-ЮКРЕЙН та ХОНДА-ЮКРЕЙН вперше в історії прийняла участь в міжнародному студентському ЕКО-марафоні в Німеччині. Це була, мабуть, найважливіша подія року, в житті університету, яка суттєво підвищила міжнародний рейтинг ХНАДУ. І хоча ми не отримали нагород (з результатом щодо витрати палива 1 л. на 570 км.), але ж команда спортсменів ЛША придбала дуже важливий міжнародний  досвід і вже налаштована на участь в нових міжнародних проектах.

Підвищення міжнародного іміджу ХНАДУ сприяло також міжнародне стажування докторанта кафедри теоретичної механіки А.А. Тропіної в університеті м. Прінстона (США), яка в запеклій боротьбі серед всіх українських науковців виборола всесвітньо відому стипендію Фулбрайта. Успішно виконавши програму стажування, Алла Альбертівна повернулась додому з цілою низкою ідей і планів.

В минулому навчальному році університет вийшов на шлях фандрайзингу, тобто пошуку фінансування за кордоном. Спочатку було проведено спеціальний семінар, під час роботи якого ми зрозуміли, що такі кошти завжди Є, навіть під час економічної кризи - треба тільки наполегливо шукати до них шляхи. Семінар завершився презентаціями навчальних проектів, що яскраво продемонстрували, що є в нас і гарні ідеї, і талановиті науковці, багато з яких, до того ж, впевнено володіють іноземними мовами. Розроблено вже і перші 4 реальні проекти-запити до європейської програми TEМPUS, в яких прийняли участь науковці майже всіх факультетів.

Далi...

Німецько-український центр

На території університету працює німецько-український центр. Центр вже допоміг багатьом студентам та випускникам знайти роботу, підвищити свою кваліфікацію та конкурентоспроможність на ринку праці шляхом співпраці з різними організаціями та установами Німеччини та України.

Діяльність німецько-українського центру спрямована на:

  • ознайомлення з історією Німеччини, її сучасним соціальним, економічним та політичним життям;
  • сприянню культурному обміну, навчанню, стажуванню та проходженню практики в Німеччині та Україні студентам та співробітникам університету;
  • підготовка студентів і співробітників університету до закордонних стажувань.