Ви тут: Міжнародне співробітництво
Русский
English
Deutsch
Français
п'ятниця, 24-11-2017

Курс німецької мови

Armin Peter викладач з Німеччини починає свій курс німецької мови в німецько-українському центрі (103 ауд. ФПІГ) ХНАДУ.
Вівторок, четвер 15:15 - для початківців (рівень А1)
Середа 15:15 - для продовжуючих (рівень А2)
Посилання на групу: https://www.facebook.com/groups/KhNADU.Deutsch/?fref=ts
e-mail центру: deutschukrainischeszentrum@gmail.com

Україна

Міжнародне співробітництво

Міжнародна діяльність складається із двох напрямків: міжнародної освіти, тобто навчання іноземних громадян і міжнародного співробітництва.

Загальна кількість іноземних громадян, які навчались на підготовчому відділені та базових факультетах у минулому році, становила 760 осіб з 31 країни світу. Фінансові надходження за їх навчання склали близько 6 млн. гривень. Досягнуто високих показників в напрямку широкого використання в  навчальному процесі підготовчого відділення факультету новітніх мультимедійних технології і унікальних комп’ютерних програм, авторами яких є викладачі ФПІГ. Їх досягнення в цьому напрямку педагогічної роботи з іноземними громадянами відомі не тільки в Україні, а і за її межами, що створює сприятливі умови для формування іноземного контингенту на 2010-2011 навчальний рік.

Щодо міжнародного співробітництва, то минулий навчальний рік для університету відзначився такими подіями.

Спортивна команда студентів лабораторії швидкісних автомобілів ХНАДУ в травні 2010 року за допомогою всесвітньо відомих компаній ШЕЛЛ-ЮКРЕЙН та ХОНДА-ЮКРЕЙН вперше в історії прийняла участь в міжнародному студентському ЕКО-марафоні в Німеччині. Це була, мабуть, найважливіша подія року, в житті університету, яка суттєво підвищила міжнародний рейтинг ХНАДУ. І хоча ми не отримали нагород (з результатом щодо витрати палива 1 л. на 570 км.), але ж команда спортсменів ЛША придбала дуже важливий міжнародний  досвід і вже налаштована на участь в нових міжнародних проектах.

Підвищення міжнародного іміджу ХНАДУ сприяло також міжнародне стажування докторанта кафедри теоретичної механіки А.А. Тропіної в університеті м. Прінстона (США), яка в запеклій боротьбі серед всіх українських науковців виборола всесвітньо відому стипендію Фулбрайта. Успішно виконавши програму стажування, Алла Альбертівна повернулась додому з цілою низкою ідей і планів.

В минулому навчальному році університет вийшов на шлях фандрайзингу, тобто пошуку фінансування за кордоном. Спочатку було проведено спеціальний семінар, під час роботи якого ми зрозуміли, що такі кошти завжди Є, навіть під час економічної кризи - треба тільки наполегливо шукати до них шляхи. Семінар завершився презентаціями навчальних проектів, що яскраво продемонстрували, що є в нас і гарні ідеї, і талановиті науковці, багато з яких, до того ж, впевнено володіють іноземними мовами. Розроблено вже і перші 4 реальні проекти-запити до європейської програми TEМPUS, в яких прийняли участь науковці майже всіх факультетів.

Далi...

Німецько-український центр

Положення про Німецько-український центр

Німецько-український центр є структурним підрозділом Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, що здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України, статуту Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, наказів ректора та розпорядженням проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків.

Метою діяльності Німецько-українського центру є створення умов для ефективної реалізації права студентів і випускників Харківського національного автомобільно-дорожнього університету на працю, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, шляхом співпраці з різними організаціями та установами Німеччини та України.

Основними завданнями  Німецько-українського центру є:

·                   Ознайомлення з історією Німеччини, її сучасним соціальним, економічним та політичним життям.

·                   Здійснення міжнародних зв’язків з метою сприяння культурному обміну, навчанню, стажуванню та проходженню практики в Німеччині та Україні студентами та співробітниками університету.

·                   Організація та проведення різноманітних тренінгів і семінарів, метою яких є підготовка студентів і співробітників університету до закордонних стажувань.

·                   Інформування студентів і співробітників університету про заходи, що відбуваються в Німецько-українському центрі кар’єри та за його межами.

Напрямки діяльності Німецько-українського центру:

·                   Координація разом з Університетом прикладних наук ім. Георга Сімона Ома та торгово-промисловою палатою м. Нюрнберг спільного проекту студентського обміну «Karrierepartnerschaft Kharkiv Nürnberg» та «Hochschule Dual International».

·                   Організація мовних курсів для студентів та співробітників Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, метою яких є підвищення рівня володіння німецькою та англійською мовами.

·                   Сприяння професійній орієнтації і підбору талановитої творчої молоді для закордонних стажувань.

·                   Встановлення та розвиток соціального партнерства з підприємствами, установами та організаціями в Німеччині та Україні.

·                   Запровадження системи зворотного зв’язку між підприємствами, установами та організаціями та університетом для отримання об’єктивної оцінки якості фахової підготовки.

·                   Розширення зв’язків і стосунків ХНАДУ з навчальними закладами в Німеччині.

·                   Укладення угод з університетами Німеччини (у тому числі - довгострокових) щодо співробітництва у сфері планування кар’єри та підвищення кваліфікації студентів та випускників університету.

·                   Створення бази даних студентів і випускників, що володіють іноземними мовами, та накопичення банку потенційних підприємств, установ та організацій (роботодавців) для студентів та випускників.

·                   Розміщення на сайті Німецько-українського центру інформації для студентів та випускників, а також резюме студентів і випускників, які знаходяться в базі даних підрозділу.

·                   Надання консультацій студентам і випускникам з питань оформлення власного резюме, інших документів, пов’язаних зі стажуванням, працевлаштуванням.

·                   Пошук німецьких підприємств, установ та організацій та укладання з ними угод щодо проходження виробничої практики, підтримання зв’язків з роботодавцями щодо проведення виробничої практики студентів.

·                   Підготовка наказів ректора, розпоряджень проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків  з питань, що стосуються діяльності Німецько-українського центру.

·                   Інші напрямки, що відповідають меті діяльності підрозділу та відповідають законодавству України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма Тижнів Німеччини

  Програма Тижнів Німеччини в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті (ХНАДУ)

(Вул. Ярослава Мудрого,25)

Німецько-український центр

                                                                      

20 вересня ­– 13:30 – 14:20  Інформаційний захід на тему: «Інформування студентів про можливості перебування в Німеччині» доповідає О.Зима від організації („Open for young women“), «Work camps в Німеччині»  І.Бочаров  („pro-international“). Конференц-зал ХНАДУ № 117

24 вересня – 16:00 - 22:00    «Ніч Науки». Відвідування екскурсійними групами німецько-українського центру. Презентація результатів діяльності центру. Доповідає К. Даниленко, керівник німецько-українського центру.

30 вересня – 15:00 – 16:30  Кіноперегляд фільму «Friendship! und Sonnenallee» до святкування возз'єднання Німеччини. (Німецько-український центр ХНАДУ)
 
3 жовтня   - 15:00 – 17:00     «Свято врожаю». Німецька кухня та традиції. ( Німецько-український центр ХНАДУ) 
 

7 жовтня -  15:00 – 17:00   «Workshop» від лекторів DAAD Özlem Gündogdu  та Cédric Reichel. Конференц-зал ХНАДУ № 117

З 27.10 до 23.12    викладання німецької мови філологом Armin Peter  для студентів та співробітників ХНАДУ.  (Німецько-український центр ХНАДУ).

3 листопада - 15:00 - 16:30 круглий стіл на тему «Передача цінностей демократичного конституційного порядку молодим людям», розповідають учасники проекту, м. Кельну. (Німецько-український центр ХНАДУ). Посилання на групу : facebook.com/groups/KhNADU.Deutsch/?fref=ts